Licznik - Smart

Witam.
Z racji tego że obawiam się o sp111 które obsługuje grzałkę 2kw w bojlerze szukam alternatywy.
Pojawił się na choryzoncie licznik eastron sdm120-modbus.
Rozumiem żeby go połączyć z nodemcu muszę mieć konwerter z rs485 na rs232.
Może ktoś ma lepszą propozycje.

Nodemcu ma obsłużyć jeszcze
-dwa czujniki temperatury
-OLED który bedzie wyświetlał temperatury.
-przekazniki które będą sterować stycznikami (grzałka oraz pompka do cyrkulacji cwu)

Czego się obawiasz? Gosund SP111 to inteligentne gniazdko o mocy 3450W .

Do tego wykorzystałem “stary” moduł https://heltec.org/project/wifi-kit-8/ z wgranym ESPHome aby ułatwić sobie życie :grinning:.

No tak. Tylko że do gniazdka nie podłącze dwóch ds18b20 i oleda :smiley:
Ogólnie to nie wiem czy ktoś wykorzystuje gniazdko w ten sposób ale jest to obciążenie długotrwałe i rezystancyjne więc łuk przy rozłączeniu jezt duży.:slightly_smiling_face:

Prąd przemienny i obciążenie rezystancyjne = znikomy, krótkotrwały łuk, wręcz brak łuku Zależnie jak szybko otwierasz obwód i na jaki punkt przebiegu sinusoidy trafisz. Co innego przy prądzie stałym, powstaje spawarka.

I tak jakoś nie ufam sp111 :slightly_smiling_face:
Po dwóch godzinach pracy z grzałką jest wyraźnie ciepłe.
Może coś na przem004t.
Choć sam nie wiem :slightly_smiling_face:

Jeśli bym tak obawiał się grzania przekaźnika w SP111 to rozważyłbym zastosowanie “PÓŁPRZEWODNIKOWY PRZEKAŹNIK SSR 40DA” za ca.25 zł na naszym all… . Tam przekaźnik w SP111 powinien być załączany z 5V - i choć go rozbierałem do Tasmoty, nie zrobiłem zdjęć przekaźnika - raczej z 5V - co wystarczy na wysterowanie tego.

ps. no może ten będzie lepszy - sterowanie ma po sieci - nie trzeba niskim napięciem sterować. “Przekaźnik półprzewodnikowy Hoymk SSR-40A AA” za 42 zł.