Sonoff SNZB-04 na ZigBee 3.0

Czy szanowna społeczność używa tych sensorów otwarcia/zamknięcia okien i drzwi?
Jak się sprawują, jak z zasięgiem?
Przewiduję 9 na parterze, 6 na piętrze i 1 na poddaszu i zastanawiam się czy Conbee w DEV3 na parterze to ogarnie czy potrzebne będą jakieś repeatery na piętrach?

Używam z dolutowanym osobnym kontaktronem i hula aż miło :slightly_smiling_face:
Tylko że z cc2531.
Nie posiadasz innych urządzeń na zigbee?

Tylko 1 gniazdko z Lidla póki co.
A co z tym dolutowanym kontaktronem?

Mam tego dongla i używam, ale też mam Conbee 2, tylko jeszcze nie włączonego.

Posiadam 1szt. SNZB-04, 5szt. SNZB-02, 1szt. SNZB-03 i 1 szt. SNZB-01.
Wszystko działa na Conbee II i z2m.

Może nie mam specjalnie porównania do innych sprzętów ale jestem bardzo zadowolony z tego co mam.
Kontaktron spoko, nie ma z nim najmniejszych problemów, staruje on Sonoffem mini zigbee i nie ma praktycznie laga.

Czujniki sonoffa dobrze też trzymają baterię, najstarszy SNZB-02 mam ok roku i ma 75% jeszcze baterii.

Dzięki. 16 szt. zamówione :wink:
Co ciekawe, najtaniej wyszło zamówienie w Polsce… 26,60 za szt.

1 polubienie

Dobra cena, gdzie zamawiałeś, podzielisz się namiarami?
Mają tylko SNZB-04 czy też pozostałe?
Muszę dokupić jeden SNZB-02 i 2-3 SNZB-03 :slight_smile:

Jeżeli masz trochę umiejętności wystarczy kontaktron z Satel i dolutowanie go w odpowiednim miejscu. Otworzysz czujnik to zobaczysz odrazu gdzie :slightly_smiling_face:
Jutro wrzucę fotki bo muszę zrobić czujnik do bramy garażowej :slightly_smiling_face:

https://allegro.pl/oferta/sonoff-inteligentny-czujnik-do-drzwi-okien-zigbee-10703304460

Tak, mają 02 i 03.

1 polubienie

No OK. Tylko po co? Oryginalny jest do bani?

Nie bylo miejsca na niego :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Czyli rozumiem, że Sonoff służy za elektronikę, a kontaktron Satel jako jego sterowanie, bo Satel mniejszy i łatwiej go wcisnąć w różne miejsca?

1 polubienie