Spotify wskazanie źródła odtwarzania dźwięku

Czy bramka AIS umożliwia integrację Spotify w taki sposób by wskazać konkretne źródło dźwięku?
Np posiadam sprzęt Denona wyposarzony w ich system HEOS i chcę by komenda “włącz muzykę” uruchomiła spotify na tym konkretnym urządzeniu. Czyli zależy mi na tym, by system włączył usługę Spotify i wskazał gdzie ma strumieniować dźwięk, tak bym nie musiał tego ręcznie zmieniać.
Być może to oczywiste, ale jako nowy użytkownik po prostu nie wiem czy jest taka możliwość.

Bramka AIS i Spotify to sprawiający od początku problemy zły układ. Póki co - nic (albo niewiele) w tej materii się nie dzieje. Raczej nie polecam się w to bawić.

Da się to zrobić za pomocą integracji(custom) spotcast - u mnie triggerem takiej akcji jest przycisk zigbee, ale równie dobrze można dodać intent i wypowiedzieć komendę.

Witamy.
Myślę, że możesz osiągnąć zaplanowany cel w sposób jaki opisałeś.

Przy takim przypadku, podejrzewam, że możesz wykorzystać automatyzację uruchamianą komendą głosową. Na bramkach jest specyficzna funkcjonalność dodawania komend głosowych zwrotem “Jolka”. Dodatkowo można dodać aliasy poleceń, dzięki czemu tę samą automatyzację można uruchomić wieloma komendami.

Ciężko opisywać wszystkie możliwości, jeśli nie wiemy w jakim stopniu zaawansowania home assistant’a jesteś, dołączając do forum.
Koniecznie przeczytaj dokumentację, jest to wyjaśnienie krok po kroku, ale dość ogólnikowe dla łatwiejszego zrozumienia działania. Szczegóły możesz dopytać na forum. Polecam klikanie ikony lupy.

1 polubienie

@sdsi - próbowałeś już przejść na sterowanie przez AIS Android?

Przeklikałem wszystkie tematy związane ze Spotify i nie znalazłem odpowiedzi.
Przejrzałem też dokumentację i także nie ma tam takiej informacji.
Właczając Spotify mamy możliwość wyboru żródła, którym muzyka będzie odtwarzana (airplay, blototh, chromecast itp). Pytanie jest proste, czy mogę zaprogramować tę usługę tak, by zawsze wybierała mi automatycznie jedno z tych źródeł? Tyle chciałbym wiedzieć.

Spotify jest źródłem :wink:

Napisałem Ci wyżej - Spotcast:

Super, dzięki o to mi chodziło.
Czyli jak ustawię tam na stałe np. głośnik “X” to zawsze mi na nim odpali? Oczywiście jeśli jest online.

Tak, włączy Ci głośnik i odpali na nim podany utwór/playlistę.

P.S. dodaj sobie powiadomienia na GitHub o release’ach Spotcast żeby być na bieżąco z poprawkami względem HA.

1 polubienie