Brak dźwięku odtwarzacza

Hej, otrzymałem świeżutki AIS, wygląd super, wszystko uruchomiło się bez problemów, było łatwo i przyjemnie :wink: teraz sprawdzam możliwości i nie wiem czy robię coś źle czy coś nie działa jak należy.

Zadaję pytania Jolce, odpowiada itp. Na komputerze, w przeglądarce telefonu, w aplkacji, ale nigdzie nie działa mi dźwięk odtwarzacza… Raz wczoraj udało się usłyszeć dźwięk z radia, nie wiem czemu. Integracja ze Spotify wydaje się nie działać poprawnie. Dodatkowo zauważyłem, że po uruchomieniu bramki znika z konfiguracji (w portalu integratora nadal jest, synchronizacja nie pomaga).

Film pokazujący co i jak robię:

Zrzut ekranu z rejestru encji - są 2 błędy?

-edit-
zauważyłem, że radio słychać na telefonie gdy uruchamiam je z przeglądarki komputera. Niestety ten sam sposób nie działa ze spotify. Dostęp na stronie spotify wyświetla się prawidłowo. W aplikacji spotify nie widać jednak urządzenia AI-Speaker.

image

U mnie czasem AISpeaker jest wśród urządzeń na liście Spotify


a czasem nie ma

nie wiem od czego to zależy.

czy mimo to odtwarzanie działa? U mnie nic :frowning:

Zauważyłem pewną zależność, po dodaniu integracji AIS Serwis Spotify w logach pojawiają się 2 błędy:

[code] Szczegóły loga (ERROR)
Logger: homeassistant.core
Source: data_entry_flow.py:138
First occurred: 21:13:44 (1 occurrences)
Last logged: 21:13:44

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/data_entry_flow.py”, line 138, in async_configure
"External step can only transition to "
ValueError: External step can only transition to external step or external step done.[/code]

Cytat

Szczegóły loga (ERROR)
Logger: homeassistant.core
Source: config_entries.py:400
First occurred: 21:13:46 (2 occurrences)
Last logged: 21:46:53

Error doing job: Task exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/storage.py”, line 177, in _async_callback_delayed_write
await self._async_handle_write_data()
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/storage.py”, line 190, in _async_handle_write_data
data[“data”] = data.pop(“data_func”)()
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/config_entries.py”, line 791, in _data_to_save
return {“entries”: [entry.as_dict() for entry in self._entries]}
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/config_entries.py”, line 791, in
return {“entries”: [entry.as_dict() for entry in self._entries]}
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/config_entries.py”, line 400, in as_dict
“data”: dict(self.data),
AttributeError: ‘str’ object has no attribute ‘keys’

odtwarzacz jest wbudowany na bramce ale bramka nie ma jeszcze głośnika wbudowanego
więc żeby słyszeć co jest odtwarzane na bramce, trzeba ją podłączyć do jakiegoś głośnika/wzmacniacza, za pomocą jednej z opcji:

  • aux
  • hdmi
  • spdif
  • bt (jeżeli masz lub masz dongla bt)

to bardziej skomplikowane… Spotify wymaga własnego klienta do odtwarzania i SDK, tego klienta i SDK mamy na bramce - więc tam Spotify będzie działać.
Na telefonie nie działa bo tam nie dostarczamy odtwarzacza i SDK do Spofify

Przyjrzymy się. Mamy w planie dodać kilka poprawek do integracji ze Spotify, chcemy wyświetlać playlisty, ulubione itd… to będzie wymagało ponownej autoryzacji w Spotify (uprawnienia do konta). Docelowo będzie lepiej :wink:

2 polubienia

Ta część była dla mnie oczywista, zauważyłem podczas pierwszego uruchomienia i podłączenia do monitora z głośnikami przez hdmi :wink:

To by wiele wyjaśniało. Aktualnie bramka stoi sama, podłączę coś do niej i sprawdzę.

Podłączyłem do monitora z głośnikami przez hdmi. Słychać głos Jolki, ale Spotify nadal nie działa.

Zwróć proszę uwagę na mój pierwszy filmik, gdzie piosenka była odsłuchiwana przez ponad 17,5h. Moim zdaniem, jeśli rozchodziło by się tylko o brak dźwięku inne utwory odtwarzały by się dalej bez zakłóceń :thinking:

@jolka a to się da jakoś wytłumaczyć ?

Jak słuchasz na bramce Spotify, to odtwarzacz Spotify jest podłączony do chmury Spotify i możesz nim sterować z innych urządzeń (przez Chmurę Spotify).

może gdy dany odtwarzacz jest nieaktywny to Spotify rozłącza to połączenie, domyślam się, że jak ponownie włączysz coś ze Spotify na bramce to połączenie z chmurą Spotify wróci

PS
To jest API które mamy na bramce:

a tu jest dokumentacja jak to działa:

Jeżeli ktoś potrafi to poprawić / zrobić lepiej to jesteśmy otwarci - pull request mile widziany :slight_smile:

Super :slight_smile:

Dzięki za wyjaśnienie teraz wszystko jasne

Dziś u siebie zauważyłem problem ze Spotify że nie słychać dźwięku z bramki czy to przez AV czy HDMI i przez telefon też nie słychać nic


mimo iż radio i YouTube działa bez problemu a Spotify nie działa choć dziś zainstalowałem wszystkie aktualizację na bramce

Witam.
I ja borykam się z problemami audio.
Dokładnie bramka niechce wykryć tabletu jako głośnika mimo tego że wszystko ustawione prawidło. Na innym tel działa ale Huawei media Pad t5 jest nie wykrywany.
Jest jakaś możliwość aby zmusić bramkę do wykrycia tabletu ?

Niestety muszę potwierdzić - Radio gra, YT gra, natomiast Spotify cisza (integracja ok - wyszukuje co trzeba i pokazuje zasoby mojego konta, ale niestety nie ma dźwięku).

U mnie tak samo, wszystko gra poza Spotify

A robiliście zgodnie z instrukcją integracji?

Bo te objawy wskazują na to, że nie robiliście kroku logowania na bramce.
Trzeba być zalogowanym do tego samego konta w Asystencie domowym (w integracji AIS Spotify) i w aplikacji Spotify na bramce.

Niestety to nie jest prawda w moimi wypadku. Tak zrobiłem jak w dokumentacji. Zalogowałem się w Spotify na bramce i tam gra oraz w integracji Ais i tam nie gra.

Mam tak samo od samego początku jak moi przedmówcy czyli na bramce bezpośrednio działa ale przez www już nie działa


Pewnie jedna od aplikacji na bramce a druga od słuchania przez www

Logowałeś się na to samo konto?
Może dodaj nowe darmowe konto (testowo) na które nie loguj się nigdzie indziej tylko na bramce i w aplikacji webowej AIS. Czy tak działa?

Będziemy próbowali to odtworzyć ale przydał by się opis krok po kroku co dokładnie robisz, gdzie (na ilu urządzeniach jesteś zalogowany) itd…

z twojego obrazka widać, że jesteś zalogowany 2 razy… na 2 konta… ???

image

nie wiem jak to robisz ale widać dało się :wink:
Może zacznij od początku:

  1. usuń
  2. zaloguj się w aplikacji na bramce
  3. zaloguj się w integracji AIS Serwis Spotify na to samo konto co na bramce
    i zobacz czy działa