Brak dźwięku odtwarzacza

Z ciekawości sprawdziłem u siebie i potwierdzam, że bramka podpięta pod TV( HDMI)
wyszukuje i odtwarza ze Spotify natomiast przez www też wyszukuje ale nie odtwarza
na żadnym z ustawień pomiędzy głośnik domyślny, TV, AI-speaker player jakby żyła swoim życiem. Na ustawienia głośności reaguje tak z telefonu jak i przez www.
Screeny TV, komputera i telefonu zrobione w tym samym czasie.



Niestety nie mogę bo po ok. 5 minutach jak pisałem posta bramka się sama zrestartowała (po raz pierwszy od roku) ale spróbuję powtórzyć te kroki.

spoko jak by to było odtwarzalne to daj znać, opisz krok po kroku jak to wywołać

my też będziemy próbowali, pewnie jest gdzieś błąd tylko trzeba go umieć wywołać

PS

żeby działał spotify na bramce, apka Spotify nie musi być uruchomiona - ona jest nam potrzeba głównie do logowania na konto a potem do api (ta ikonka o którą pytaliśmy to chyba to api)

dlatego możesz nawet zatrzymać aplikację spotify i kliknąć w przeglądarce w aplikacji Asystent domowy utwór ze spotify i powinno grać

cdn… teraz czas jechać, pomieszkać w domu :wave:

Ja CI pokaże co tam jest. To jest z aplikacji Spotify na bramce i dźwięk jest (na głośniku). Zrzut poniżej.

ps. zatrzymałem aplikację na bramce - zgodnie z tym co proponujesz wyżej. w dalszym ciągu nie gra integracja AIS z aplikacji lub w przeglądarce.

@jolka
chyba raczej tu gdzie zielona strzałka wskazuje.

Sprawdzając na Youtube wszystko działa poprawnie poza tym, że przy wyborze głośników nie zmienia się podświetlenie wyjścia wskazując stale podłączony głośnik ale przełączanie następuje. Problem dotyczy ewidentnie tylko Spotify sterowanego z przeglądarki i telefonu.

ok, dzięki, coś już widać jest jakiś błąd :bug:

troszkę inaczej to używaliśmy (tylko pilot i głosowe szukanie) a teraz po paru kliknięciach w aplikacji mam podobne do opisywnych obawy, w konsoli też coś już się pokazało:

są jakby 2 problemy:

  1. przy pobieraniu nowego tokena ze Spotify, aplikacja webowa portafi się “zatrzymać” nawet na kilka minut (jak by nie maiała timeout i czekała … na odpowiedz ze Spotigy przez 5 minut)
  2. jak już ruszy aplikacja to potrafi odtwarzać na jakimś innym odtwarzaczu [a nie na bramce], co jest też dziwne

na spokojnie to trzeba przeanalizować i wyklarować naszą integrację ze Spotify → TODO @araczkowski

Punkt 1) to my musmimy poprawić szybko bo to jest coś nie tak.

Punkt 2) to nie wiem czy to jest coś co u nas jest nie OK. Sprawidzmy najnowszy opis API Spotify i zrobimy aktualizację. Jeżeli robimy wszystko tak jak jest opisane przez Spotify w API a nie działa to zgłosimy do Spotify i damy znać.

To API (jedyne poprawne wg Spotify) mamy na bramce:

damy oczywiście znać co w tym temacie można zrobić

2 polubienia

Dziękuję. Dobrze, że udało się zdiagnozować. :slight_smile:

p.s sprawdź proszę, przy okazji, także integrację z Suplą bo testuję to już dwa tygodnie i działa losowo. Dzięki.

poprawione wczoraj na BETA :+1:

API poszło w aktualizacji wczoraj, ale ten problem to otwarty (od roku) błąd w Spotify.

Opisałem to dla developera ze Spotify:

Chodzi o to, że żeby nasza aplikacja mogła sterować Spotify, musi mieć odpowiedni podpis cyfrowy (SHA1 fingerprint) zarejestrowany w Spotify. My taki podpis mamy.

Podczas autoryzacji w Spotify (logowanie do ich aplikacji), Spotify sprawdza nasz identyfikator aplikacji i odcisk cyfrowy podpisu i jak to się zgadza (z tym, co mają zarejestrowane w swoim serwisie) to pozwalają nam sterować aplikacją. W przeciwnym razie nie możemy sterować aplikacją Spotify.

Problem w tym, że po każdej aktualizacji naszej aplikacji (pomimo że mamy ten sam podpis) Spotify twierdzi, że podpis nie pasuje i nie pozwala sterować aplikacją.

Obejście to wylogowanie się z aplikacji natywnej Spotify i ponowne zalogowanie.
Wtedy Spotify znowu sprawdza podpis naszej aplikacji i wszystko znowu mu pasuje.

Nie spodziewam się, że Spotify to szybko naprawi, nie są zbyt aktywni na github.
Umieścimy w dokumentacji informację → Po aktualizacji Asystenta domowego jeżeli nie działa sterowanie Spotify to trzeba przelogować się (wylogować i zalogować ponownie) w aplikacji Spotify na bramce i powinno być OK.

Dodałem jeszcze komunikat w aplikacji:

Czyli jak będzie problem połączenia z aplikacją Spotify to Jolka powie:

buduje, podpisuje i wrzucam aktualizację na OTA i na BETA…

2 polubienia

Dziękuję. Czyli póki co - bez aktualizacji do Bety - nie zobaczę efektu?

Spróbuj obejścia :point_down:

To zrobiłem oczywiście ale nie pomogło. Jest to co pisała @jolka czyli 5 minutowa próba łączenia się z Spotify przez integrację.

EDIT - po przelogowaniu Spotify uruchomiłem ponownie bramkę i zadziałało. Nie wiem na ile trwale ale bądźmy dobrej myśli :slight_smile:

1 polubienie

mam to samo rozwiązałeś może ten problem ??

A Ewa tego nie poprawiła? Po ustaleniu tutaj na forum, że to jednak nie wina userow tylko systemu i autoryzacji, była podana solucja ale ona działa losowo; nie zaś permanentnie. Przynajmniej na Darku, mam nadzieję, że Ewa załatwia sprawę.

jednak nie załatwiła

No to chyba tylko kol. @araczkowski może się ew. w tej kwestii merytorycznie wypowiedzieć…

@zielony, @sdsi - przecież macie odpowiedź parę wpisów wyżej… @araczkowski poprawił i zgłosił co mógł, a błąd po stronie Spotify pewnie pozostanie jeszcze bliżej nieokreślony czas. Pozostaje próbować do skutku tak aby autoryzacja przeszła…

EDIT: sorki

mi nie chodzi o spotify

Mogłeś tak od razu z cytatem.