Brak dźwięku odtwarzacza

mogłeś zobaczyć kogo dotyczyła moja odpowiedź :slight_smile:

1 polubienie

Tak mogłem ale nie zobaczyłem. Najpierw czytam teks, jeśli podeślesz Swój wpis do adresata @Kraszewsky , to dostanie powiadomienie i już w tekście widać do kogo uderzasz :wink:

To, że “do skutku” to wyszło po kolejnych testach. U mnie “do skutku” trwało parę dni temu z 10 minut po wielokrotnych restartach bramki (samo wylogowania się i zalogowanie do Spotify nie załatwiało sprawy; jak pisze @araczkowski “trzeba przelogować się […] i powinno być ok”).

OK - dla mnie nie ma sprawy i kończę ten wątek. Wiadomo jak jest i ew. czego się spodziewać po Spotify.

Pozdrowienia :slight_smile:

Serio cofasz się do postu(-20 postów) z listopada i odpowiadasz, a teraz wrzucasz screen’a z tego że tam odpowiedzi się rozwijają?
@Cezary.K ma rację Twoja odpowiedź była kompletnie nieintuicyjna mimo iż można było się doszukać o co Ci chodziło, ale to Tobie powinno zależeć, aby ktoś inny się jak najmniej nagłowił, aby Ci pomóc a nie na odwrót.

1 polubienie

@sdsi ale to nie o Spotify było pytanie. Nie zauważyłeś?

jaki widzisz w tym problem ?? alergia na zielony ?? to nie jest moja wina że post się pokazał na samym dole a nie pod postem kolegi którego pytałem

tak jak teraz !! sam zobacz

Przyznaję z pokorą, że początkowo myślałem, że o Spotify; potem - w wyniku wymiany Waszych zadań - zorientowałem się, że jednak nie. Przepraszam,

Myślę, że nie ma co się spierać - czasami tak jest : Grunt to dobra i merytoryczna atmosfera :slight_smile:

3 polubienia

Jak w tym moim ulibionym filmie:

2 polubienia

Dzień dobry @araczkowski

Po aktualizacji do Ewy Spotify działał dwa dni; dzisiaj znowu mu nie pasuje i jest “invalid_app_id”. Sposób na przelogowanie o tyle jest problemem, iż to również losowo działa - zrobiłem to już z 10 razy i dalej nie załapało.

Gdyby to chodziło o jedno przelogowanie - ok. Ale niestety tak nie jest.

Czy znasz inna regułę aby to wymusić?

Dzięki i pozdrawiam

EDIT - dodam: tak, zdecydowanie to zaskoczy za 10-20 razem i samo wylogowanie z aplikacji oraz ponowne logowanie tutaj nie wystarczy; z moich obserwacji wynika, iż trzeba jeszcze zresetować bramkę.

Ponieważ cały proces staje się baaardzo czasochłonny ale finalnie (po kilkunastu próbach może zakończyś się sukcesem) może warto na bramce zastosować jakiś mechanizm, który zrobi to szybciej. Zakładam, że zamiast resetowanie bramki, można ubić jakiś proces (który?) i już będzie szybciej. A może jakiś skrypt z konsoli? Takie luźne dywagacje - skoro Spotify od roku nie kwapi się do naprawienia tego to może jakoś po stronie bramki to ominąć?

Wykonałem te kroki i nie pomogło, nadal nie słychać muzyki przez telefon mimo iż mam włączone w aplikacji funkcje panelu sterowania oraz dodana integrację od Spotify i ai-speaker (na bramce bez zmian czyli normalnie słychać muzykę)

właśnie chyba aplikacja troszkę kuleje albo moja nieudolność sprawia że jak w aplikacji wybierzemy odtwarzacz w moim przypadku google mini , google nest hub i w wyborze źródła czyli radio podcast itd… wybierając jedno z wielu
pokazuję się okienko nieznany błąd i nic więcej
edit: czy jest opcja np. przy słuchaniu podcast aby automatycznie po zakończeniu 1 włączał się 2 a nie jak teraz znowu wybierz odcinek wyślij do …

Nie uruchamia mi się odtwarzanie Spotify. Widzę playlisty itp ale gdy uruchamiam play wyskakuje komunikat:

Cytat Logger: homeassistant.components.ais_spotify_service
Source: components/ais_spotify_service/init.py:161
Integration: AIS Serwis Spotify (documentation, issues)
First occurred: 9:40:30 (1 occurrences)
Last logged: 9:40:30
Error removing token cache file [Errno 2] No such file or directory: ‘/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/.dom/.ais-dom-spotify-token-cache’

usuwałem integrację i na nowo dodawałem nic nie dało.

A czy Spotify komukolwiek działa na bramce?

1 polubienie

mi działa :slight_smile:

ale faktycznie jest błąd - instaluje się najnowsza wersja spotipy 2.19.0 a powinna być 2.18.0

pip list | grep spotipy

jeżeli ktoś ma tak:

image

to trzeba zmienić wersję na starszą:

pip install spotipy==2.18.0 -U

a następnie zrestartować serwis ais

pm2 restart ais

po tym powinno być lepiej:

PS
ten błąd z wersją spotipy poprawiliśmy już na BETA
cała integracja ze Spotify jest zaznaczona do ulepszenia - mamy pomysł jak to zrobić żeby było lepiej i kiedyś to ulepszymy

1 polubienie

Mimo wersji 2.18 na beta (nawet przed chwilą zaktualizowanej do najnowszej) słyszę komunikat z głośników o błędzie autentyfikacji. Taki protip dla innych zawsze można wysyłać muzykę np z telefonu przez www lub apke na bramkę w taki sposób jak poniżej


Bo wtedy nie ma konieczności podłączania klawiatury bądź myszki do bramki aby ponownie się zalogować do Spotify (Co u mnie nic nie pomaga bo dalej słyszę komunikat)