Szybkie pytanie /zigbee

Witam.
Dziś kupiłem sterownik do rolet na zigbee.
Właśnie go testuje i zauważyłem że ikona różni się od tej z rolet które są na supli.
Czy można to zmienić. ??
Pytanie numer dwa.
Ile macie urządzeń na zigbee? :slightly_smiling_face:

A dokładnie co to za urządzenie? Nie ma zbyt wiele urzadzen tego typu na Zigbee.

Dokładnie tak przedstawia się w zigbee :slightly_smiling_face:
@Celina jeżeli mogę to wrzucę link do Aliexpress bo póki co działa ok.

51,02 zł 49%OFF | Tuya ZigBee 3.0 Tuya Smart Life przełącznik kurtyny moduł do rolet roleta silnik z Alexa Google aplikacja domowa kontrola

1 polubienie

śmiało, możesz wrzucać :slight_smile:

@Kraszewsky ten sterownik miał kiedyś taką wadę:
Jedyny problem to nie możemy odczytać z HA (jeżeli sterowaliśmy fizycznie) % otwarcia. Jedynie czy jest full open czy full close.
Podobno już jest to poprawione, możesz to sprawdzić i potwierdzić?
O moich poszukiwaniach sterownika Zigbee do rolet pisałem na:

@macek tak widać otwarcie :slightly_smiling_face:
Poniżej screen :slightly_smiling_face:


1 polubienie

Zaczynam przygodę z zigbee2mqtt…
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co należy zrobić aby móc korzystać z przycisków tego pilota:

Dodały się dwie encje lecz nie wiem czy coś powinienem do konfigurować w z2m abym mógł korzystać z pilota.

obraz

Do tego co masz podpinasz automatyzację. Poklikaj pilotem wszystkie kombinacje, potem przejdź do urządzenia Pilot Muller i kliknij dodanie automatyzacji, GUI powinno Ci podpowiedzieć jakie masz opcje “Action”.

@Kraszewsky mam 47 urządzeń w sieci zigbee, ani mało ani dużo :slight_smile:

Cześć Dawid - mówisz o GUI z2m?

Klikałem parę razy wszystkie przyciski, odpaliłem MQTT Explorer i nic ten pilot nie widzę aby publikował za wyjątkiem ID i lqi …

Może tu przypisuję akcje?

Nie, wszystko powinien Z2M opublikować sam.
Potem wchodzisz w HA: Konfiguracja > Urządzenia > Pilot Muller > + obok Automatyzacje
I powinieneś mieć coś zbliżonego do tego:

Pochwalisz sie jakie to urządzenia?

1 polubienie

Dzięki, usunąłem i dodałem na nowo klikając przyciskami. Chyba przyniosło skutek. :+1:

2 polubienia

Konke 2AJZ4KPBS - raczej odradzam, teraz dołożyłbym do Xiaomi lub innych, to były chyba pierwsze urządzenia zigbee które nabyłem
Xiaomi WSDCGQ11LM - polecam
Xiaomi LLKZMK11LM - z CC2531 działały niestabilnie, z CC2538, nie ma problemów, switch’e są głośniejsze niż np. sonoff mini - poza tym polecam
Xiaomi MCCGQ01LM - polecam
Xiaomi WSDCGQ01LM - polecam
Xiaomi WXKG01LM - polecam
Xiaomi MCCGQ11LM - polecam
IKEA E1743 - polecam
IKEA E1524/E1810 - polecam
IKEA LED1903C5/LED1835C6 - słychać pisk jak jest wyłączona(to o ile dobrze kojarzę przypadłość tylko żarówek IKEA z gwintem E14), poza tym polecam, bo używam jej w pokoju w któym nikt nie śpi
Silvercrest HG06106C - działa bez zastrzeżeń, nie wiem jak oddaje barwy, używam jej do czytania wieczorem dzieciom i potem rózne przejścia scen tuż przed snem, na takie potrzeby polecam
TS0121_plug - To jest Blitzwolf SHP13, polecam
Tuya TS0201 - aktualnie służą tylko do pokazywania temperatury, a w HA pilnuję ich baterii. Początkowo miałem na nich oparte Generic termostat’y dla grzejników i podłogówek w całym domu, ale odświeżanie co 0,6 czy 0,8 stopnia lub 6h powodowało zbyt dużą amplitudę tej zimy, baterie potrafiły znikać w miesiąc, teraz pól roku to minimum. Jako wyświetlacz spoko, jako czujnik do automatyzacji ogrzewaniem nie polecam ze względu na amplitudę > 1 stopnia C.

3 polubienia

Testowo tez używam tych urządzeń Xiaomi/Aqara, polecam. Odradzam używanie czujników Xiaomi/Aqara razem z urządzeniami OSRAM, pojawiają się problemy.
Czego uzywasz zamiast Tuya TS0201? Planowałem je wykorzystać do sterowania ogrzewaniem.

Xiaomi, raportuje bardzo często, 0,1 stopnia lub częściej = bardzo stabilna temperatura w pomieszczeniach.

Można zmieniać ikony na dowolne w menu konfiguracja na samym dole masz Dostosowanie. Wybierasz encję i zmieniasz jej ikonę.

Ja mam tyle…

1 polubienie

Nikomu nie będzie się chciało liczyć tych urządzeń na mapie :grinning:.

1 polubienie

Policzyłem - czterdzieści i cztery.
@Stravi na razie na pieszym miejscu…

2 polubienia

Ja mam 22 urządzenia jak na razie, jeszcze śmiga to na CC2531 jeszcze. Na dziś czekają kolejne 2 urządzenia.

Jeśli chodzi o firmy to głównie sonoff i ikea, xiaomi, muller licht, osram, lonsonho, wszystko śmiga super. Z ciekawostek mam 2 żarówki AWOX (sprzedawane w castorama, maja dobra cene bo 35 i 50zł). ładnie się zintegrowały działają spoko, aczkolwiek kolory są dużo ciemniejsze od światła białego.