Telefonowanie z bramki

Witam.
Nie wiem na ile jest to możliwe ale czy nie dało by się zadzwonić z bramki np. na pogotowie ratunkowe, Straż Pożarną. Chodzi mi numer alarmowy. To dla osób starszych POMOC.

W prosty sposob chyba sie nie da. Ale zakladam ze mozna to osiagnac uzywajac dodatkowego (dedykowanego) urzadzenia, np jakiegos starszego telefonuy z androidem. Nie bawilem sie tym ale zakladam ze tasker moglby pomoc. Ew moze IFTTT i uslugi Android Phone? Tak tylko gdybam/glosno mysle.
Latwiej powinno byc z wyslaniem sms/maila na numer opiekuna/czlonka rodziny.
Tak z ciekawosci - kiedy takie polaczenie mialoby byc wykonane? Kiedy starszy czlowiek uzyje pilota aby zainicjowac polaczenie, kiedy czujniki podpiete do bramki wykryja jakies anomalie czy tez kiedy starsza osoba wcisnie cos w rodzaju ‘panic button’?

Myślę, że jak powie napad, pożar, pomoc a to się wiąże z naciśnięciem przycisku na pilocie. Ale to tylko takie moje też rozmyślania. Może kiedyś… Właśnie tak jak piszesz, sms opiekun/członek rodziny.

Tak w praktyce - oczekiwanie ze w razie zagrozenia starsza osoba znajdzie pilota, wcisnie przycisk i powie do przycisku “dzwon na policje” jest raczej malo realne. W takim przypadku najprostszy moze byc telefon dla emeryta z zaprogromowanym numerem szybkiego wybierania. Ew ‘panic button’ (tudziez kilka, w kazdym pomieszczeniu) i ew czujki przeciwpozarowe + odpowiednia automatyzacja

i może masz rację…