🙆‍♂️ Wersja systemu Franek wydana

@Jolka - dziękuję za odpowiedź.

Zapytałem tylko o changelog; a Ty zdobywasz się na taki pocisk. To jednak niższy poziom dyskusji; nie obrażam się, ale nie pójdą tą drogą. Nie przystoi Tobie i mi.

@Celina i @Cezary.K prosiła o konkrety (tak, słusznie) - a Ty na merytoryczne zestawienie, pozwalasz sobie na taki komentarz.

Literówki? Tak - widziałem błędy ortograficzne w dokumentacji ale z szacunku nie śmiałem poprawiać; nikt nie jest doskonały - ja również.

Tak, nie umiem wielu rzeczy . Przepraszam. Zgłaszam, jak umiem. Zrobisz z tym co uważasz.

Źle znoisz konstruktywną krytykę; nawet nie krytykę - trudniejszą dyskusję. Tego nie przeskoczymy; to oczywiste.

EOT

Jak zawsze z szacunkiem i życzliwością - pozdrowienia :wink:

6 polubień

Ok. Dzięki będę czekać

qrcze to jednak nie takie proste - robimy testy z różnymi Blueprint ale nie udaje nam się odtworzyć…
Będziemy próbowali dalej…

Jak możesz to wyślij na info@ai-speaker.com to co masz w pliku: /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/automations.yaml

PS
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić (żeby dostać się do tego pliku) to napisz, opiszemy jakiś sposób.

@jolka lub @Celina czy to normalne ?
Może ona się uruchamia albo coś.
Podłączona do zasilania i ani jedna dioda się niepali.
Adapter zigbee podłączony zapala diodę.

Bramka po aktualizacji uruchomiła się normalnie.
Dodałem integrację Philips i stwierdziłem że zakończę cały proces komenda z menu uruchom ponownie.
Wcisnąłem, Asystent powiedział że uruchamia ponownie i cisza. Zaglądam do szafki a na bramce żadna z diod nie działa i głucho.
Co się mogło stać?


Po hdmi brak kontaktu

oki chyba mamy lekarstwo, zobaczymy najpierw czy zadziała, zrób tak:

  1. wklej tą komendę w konsoli
curl https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-home-assistant/7c76974049f6dd3e85757e9fd08a26125fbb6c8b/homeassistant/components/ais_ai_service/__init__.py -o /data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_ai_service/__init__.py 
  1. potem wykonaj restart serwisu ais z konsoli
pm2 restart ais

jak wstanie to zobacz czy działają komendy i daj znać?

zobacz tu:

Szczególnie zwróć uwagę na to:

Możesz też przeczytać list, który dostałeś od nas wraz z bramką:

1 polubienie

@jolka ok w taki razie pisze mail.
Napisałem na info@sviete.pl :slightly_smiling_face:
Pozostało czekać. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

znaleźliśmy w logach integracji AIS SUPLA błąd, sprawdzamy to i poprawiamy
prawdopodobnie dzisiaj wydamy wersję z poprawką

2 polubienia

@jolka po wklepaniu komendy w konsoli i restarcie bramki, jolka prawidlowo wykonuje automatyzacje z komend głosowych. Dzięki

1 polubienie

Moja dev3 padła. Znalazłem dev1.
Próbowałem przywrócić swoją kopie zapasową sprzed aktualizacji ale nie widzi jej.
Czy jest możliwość sprawdzenia z portalu integratora kiedy były wykonywane kopie itd?
Mam tylko kopie sprzed miesiąca kiedy przesiadłem się z dev1 na dev3.
Przy pełnym resecie to samo.
Widzi tylko tamta kopie zapasową.
Napewno przez ten czas wykonywałem dwie kopie ustawień.

A czy nie jest tak, że portal integratora gromadzi kopie osobno dla każdej z bramek? Wejdź tam i sprawdź proszę - powinny być zarejestrowane dwie bramki.

1 polubienie

Dziękuję @Cezary.K - właśnie o to mi chodziło; ja mam dwie bramki i każda ma swoją kopię. Jak sądzę @Kraszewsky powinien pobrać kopie z dev3 i przerzucić je do dev1 w portalu i potem przywrócić z kopii dev1. Tak myślę ale nie mam doświadczeń praktycznych w tym zakresie.

Problem w tym że nie mam dwóch urządzeń.
Więc dziwne to.
Identyfikator bramki przepadł bo bramka padła więc problem mały. :slightly_smiling_face:
Może jak będzie na serwisie to uda się odzyskać dane :slightly_smiling_face:

Udostępniliśmy kolejną aktualizację na kanale stabilny

image

Rozwiązanie 2 problemów które wyszły po wydaniu Franka.

  1. W nowej funkcjonalności aliasów z komendami dla Jolki, pojawił się problem w przypadku gdy automatyzacja jolka: była tworzona na podstawie szablonu a nie ręcznie - poprawione.

  2. Wczoraj zobaczyliśmy na czym polega błąd w integracji z SUPLA, bardzo pomocne było urządzenie MEW1 które co 5 sekund wysyła kilkadziesiąt komunikatów po MQTT. Jak mieliśmy już kilka GB logów + kilka GB bazy to stało się bardziej oczywiste, że coś jest nie tak.
    Zmieniliśmy działanie integracji z SUPLA, powinno być lepiej, testujemy dalej.
    Opisaliśmy w dokumentacji dokładnie jak to działa, jakie są ograniczenia:

Dodaliśmy też w dokumentacji informację jak taki most z mqtt supla można dodać ręcznie, dla tych co nie mają urządzeń SUPLA w chmurze SUPLA ale we własnych instancjach lub mają inne ustawienia MQTT:

PS
Musimy dokupić trochę pamięci do serwera AI-Speaker bo zaczynamy już swap-a. Będziemy pewnie restartować i przestanie działać na chwilę kilka usług (backup, ota, apt, www…), damy znać.

1 polubienie

Ta aktualizacja znów wywaliła wszystkie ustawienia, czy tam wpisy z pliku mosquitto.conf, przez co straciłem łączność z moim hassio, za to widze ustawienie mqtt supla.

Mam nadzieję, że zapisałeś sobie dane konfiguracji do hassio?

Niestety, jeśli miałeś ustawioną integrację AIS SUPLA MQTT to po aktualizacji i restarcie integracja zawłaszczyła plik mosquitto.conf i takie są konsekwencje.

Zapamiętaj sobie ustawienia, które masz teraz w mosquitto.conf np. w notatniku, usuń integracje AIS SUPLA MQTT, dodaj do mosquitto.conf te zapamiętane ustawienia, odtwórz ustawienia do hassio, zapisz i zrestartuj MQTT.

Dopóki nie dowiesz się, że integracja AIS SUPLA MQTT zwróciła użytkownikom mosquitto.conf trzymaj się od niej z daleka :wink:

Problem w tym że po każdym uruchomieniu plik mosquito jest skasowany, znaczy przywrócony do ustawień początkowych :angry:

Ale tylko przy włączonej integracji z Suplą. Jeśli ją usuniesz to przestanie.

1 polubienie

No to rewelacja :angry:
musze coś dopisać bo mi wyskakuje :