🙆‍♂️ Wersja systemu Franek wydana

Bramka już w naprawie? Tak teraz sobie przypomniałem - może Twoje probleny z BT i głośnikiem to pokłosie problemów z tym egzempmarzem? Rozwiązałeś ta kwestię w ogóle?

Pozdrowienia

Może i tak.
Bramka w drodze do serwisu :slightly_smiling_face:
Zobaczymy co się wydarzy po weekendzie jak będzie w serwisie :slightly_smiling_face:

1 polubienie

DEV1 - Franek

Proszę - sprawdźcie integrację kalendarza Google na Franku. Wg dokumentacji wszystko przebiega prawidłowo do ostatniego momentu, czyli zniknięcia okienka “Ten krok wymaga od Ciebie odwiedzenia zewnętrznej strony” i pojawienia się integracji. ALE - okienko nie znika; po jego ręcznym zamknięciu integracji nie ma.

Do katalogu .dom dodają się odpowiednie pliki natomiast nie dodaje się wpis w “core.config_entries” w katalogu .storage

DEV3 - Ewa

Sprawdzałem na Dev3 Ewa i wszystko przebiega bez zarzutu. Oczywiście reaktywowałem dostęp na Google aby mieć pewność, że nie ma kolizji - zresztą zacząłem od Dev1

Wszystko to powtarzałem wielokrotnie - sytuacja jest powtarzalna, przynajmniej u mnie.

Przy okazji też - na Franku ten natywny moduł “Meteorologisk institutt” nie uruchamia się automatycznie przy starcie (tak jak to było zawsze) - trzeba go pchnąć ręcznie (Wczytaj ponownie) i oczywiście wtedy wskakuje. Gdzie ew. szukać przyczyny?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :wink:

LOGI:

EDIT:

Poprawiłem w kodzie (podpatrując ten z DEV3 EWA):

/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/util/async_.py

def run_callback_threadsafe(
loop: AbstractEventLoop, callback: Callable[..., T], *args: Any
) -> concurrent.futures.Future[T]:

na:

def run_callback_threadsafe(
loop: AbstractEventLoop, callback: Callable[..., T], *args: Any
) -> "concurrent.futures.Future[T]":

Problem zniknął o tyle, że pojawił się w systemie z Frankiem kalendarz, który - jak mówiłem - dodał się w integracji w tle (dodały się pliki do katalogu .dom) Ale integracja “AIS Kalendarze Google” nie dodała się do zestawu, a próba przejścia tego procesu raz jeszcze też nic nie zmienia (jest j.w). HA coś pozmieniał w swoich plikach i stąd pewnie problem :wink: Rzućcie okiem w wolnej chwili :wink: