Wersja systemu Pawe艂 馃鈥嶁檪

Zainstaluj AisServerTermux.apk, utw贸rz u偶ytkownika i zaloguj si臋 do bramki, zaktualizuj bramk臋, odtw贸rz kopi臋. Tylko w takiej kolejno艣ci dzia艂a. Ma艂ym pocieszeniem jest to 偶e nie tylko u mnie wyst臋puje taki problem wi臋c mo偶e @jolka si臋 tym zajmie.

1 polubienie

Dzi臋ki, mega licho poniewa偶 nie mam ostatniej kopi ze wzgl臋du na wag臋 nie mie艣ci si臋 na serwerze.

Czy mo偶na jako艣 przez SSH wykona膰 kopi臋 ? G艂贸wnie chodzi mi o zigbee. 鈫 Edit skopiowa艂em pliki i foldery, mam dost臋p po ftp do bramki.

AIS wsta艂 ale z b艂臋dami (nie wczyta艂o MQTT i innych integracji)

opcja http://IP_Bramki/config/ais_dom_config_update 鈫 nie wy艣wietla nic wi臋c nie mog臋 zrobi膰 kopii.

Tak samo to wygl膮da艂o u mnie (b艂臋dy). Zobacz jaki rozmiar ma katalog /data/data/com.termux/files/home/AIS/tts. Prawdopodobnie przez niego kopia jest za du偶a. Mo偶esz bezpiecznie usun膮膰 jego zawarto艣膰.

Bramka perzywr贸cona do 2023.9.0b5, kopia zrobiona i zmieni艂em na kana艂 Beta鈥
mam nadzieje 偶e uda si臋 innym tez to naprawi膰 :slight_smile:

Czy mo偶esz opisa膰 po kolei kroki jakie podejmowa艂e艣 i co wg Ciebie by艂o przyczyn膮? Mam bardzo podobne objawy do Twoich. Ja robi艂em r贸wnie偶 zgodnie z poradami kolegi jszkiela ale mimo to bez powodzenia.

Te偶 mia艂em tak膮 przygod臋 i przeszed艂em na bet臋. Tak偶e problem jest wi臋kszy.

Ten spos贸b na 100% dzia艂a jak komu艣 zale偶y to zapraszam na priv.

Przed Paw艂em jeszcze daleka droga bo u wielu bramka staje si臋 przy ciskuem do papieru wi臋c polecam aby u艂atwi膰 Jolce analizowanie problem贸w przed wykonaniem polecenia aktualizacji czy restartu bramki po spacji dopisa膰 > nazwa pliku i wklei膰 na forum jak na przyk艂ad

Aby to wykona膰 logujemy si臋 do bramki przez FTP i ssh lub przez ip na porcie 8888 i wpisujemy curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh -o alfa.sh chmod +x alfa.sh ./alfa.sh > aisupdate.log (nazwa pliku i rozszerzenie dowolne)

Po d艂u偶szym czasie jak na bramce na wyswietlaczu widnieje co艣 innego ni偶 aktualna godzina np 鈥渁i s鈥 to wiadomo 偶e mo偶e co艣 nie gra膰 wi臋c zn贸w powtarzam czynno艣膰 z FTP i ssh tylko 偶e wpisujemy w konsoli pm2 restart ais & pm2 log > aisboot.log (tutaj tak samo jak poprzednio w nazewnictwie mamy dowolno艣膰) i powsta艂e oba pliki (np.: aisupdate.log i aisboot.log) wklejamy na forum

2 polubienia

Nowa wersja na kanale ALFA

Zmiany/Poprawki

Poprawka pakietu numpy kt贸ry powodowa艂 problemy przy poprzedniej instalacji

Je偶eli kto艣 ma proglem z dzia艂aniem HA po poprzedniej instalacji to prosz臋 wykona膰 w konsoli instalacj臋:

curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh -o alfa.sh
chmod +x alfa.sh
./alfa.sh

je偶eli po instalacji nadal wyst臋puje problem z uruchomieniem HA to prosz臋 wykona膰 w konsoli:

pm2 restart ais
pm2 logs

w logu powinno by膰 wida膰 z czym jest problem.

Najnowszy Home Assistant 2023.11.0

Najnowsze Zigbee2Mqtt 1.33.2

(pu艣ci艂em instalacje z konsoli na tej wadliwej wersji i troch臋 to trwa艂o nim si臋 zainstalowa艂o) Teraz jest wszystko ok bramka wsta艂a i jest do niej dost臋p lokalny tylko 偶e tunel chyba mi si臋 zawiesi艂 bo mam ergo tunel error 1033 wi臋c jak mog臋 go inaczej zrestartowa膰 (restart bramki czy tunelu nic nie daje) ni偶 przy pomocy Pm2?

takie cos co chwil臋 mam w logach i o co mo偶e chodzi膰 ?

U mnie 艂adnie robi艂o aktualizacj臋 przez ponad 1700 sekund, potem wsta艂o tylko w tunelu, bez dost臋pu do ssh, i masa b艂臋d贸w w logach, po resecie ju偶 nie wsta艂o nawet w tunelu ;(

U mnie to samo. Dzia艂a wszystko poza tunelem. Zar贸wno w w aplikacji jak i przez www:

Je艣li chodzi o tunel, to dzisiaj grzebi膮 w Orange (i wczoraj te偶 - wy艂膮czenia 3G i p贸艂 PL le偶y) wi臋c u mnie nie dzia艂a艂 tunel Cloudflared ani przez Hamburg 1 (ham01), ani przez Warszaw臋 2 (waw02) a tylko takie tunele si臋 same zestawia艂y (i akurat na screenshocie s膮 te same lokacje, tak swoj膮 drog膮 pieczo艂owite zamalowywanie IP serwer贸w Clouflare nie ma sensu).
Jakkolwiek mam zapasowy VPN Zerotier (a jako zapas zapasu Tailscale), wi臋c z mojego punktu widzenia tylko szuka艂em dziury w ca艂ym - prze艂膮czenie na drug膮 kart臋 SIM w Playu rozprawi艂o si臋 z problemem.

Oczywi艣cie u Was 藕r贸d艂o problemu mo偶e by膰 inne.

U mnie tunel zacz膮艂 dzia艂a膰. Nic nie robi艂em wi臋c przypuszczam 偶e to by艂a przyczyna zewn臋trzna niezale偶na od AiS.

Przed chwil膮 w艂膮czy艂em tunel (bo skoro mia艂 awarie to go wy艂膮czy艂em bo mo偶e by艂o za du偶o zapyta艅 z mojego adresu i mnie zablokowali na jaki艣 czas) i 艣miga dzi臋ki za info czyli w skr贸cie teraz wszystko ju偶 dzia艂a po za przezroczysto艣ci膮 kart

Nie dzia艂a te偶 mi m贸j uk艂ad przycisk贸w na zasadzie Floorplan
Wygl膮da na to jakby wszystkie style np. : przezroczystosci czy po艂o偶enia by艂y ignorowane

1 polubienie

Tu dok艂adny opis awarii cloudflare:

1 polubienie