Wersja systemu Pawe┼é ­čžöÔÇŹÔÖé

Dzięki. Jest trochę lepiej ponieważ zaktualizował Linuxa ale nadal pokazuje, że jest dostępna aktualizacja Androida. Uruchomiłem jeszcze raz instalacje ręcznie z konsoli i z menu ale nadal jest to samo:

A2

A1

Odinstaluj r─Öcznie AisServerTermux.apk i zainstaluj ponownie. Plik apk pobierz z powiedz.co/ota
Wiesz jak to zrobi─ç?

1 polubienie

@CichY te┼╝ mia┼éem ten problem i pomog┼éo rozwi─ůzanie @jszkiela czyli pobranie i zainstalowanie AisSerwerTermux.apk

1 polubienie

Nowa wersja wydana na kanale ALFA

Home Assistant w wersji 2023.10.1

Tym razem zmiany raczej kosmetyczne - nowe logo itpÔÇŽ

O wydaniu mo┼╝na poczyta─ç na blogu Home Assistant:

Zigbee2Mqtt 1.33.1

Jak zwykle nowe urz─ůdzenia, poprawki i ulepszenia, wszystko opisane tu:

Tmux - poprawka na problemy z wpisywaniem tekstu w konsoli

Przypominam, ┼╝e ekran sesji tmux mo┼╝emy bez problemu podzieli─ç na kilka mniejszych paneli. Za pomoc─ů kombinacji klawiszy Ctrl+b oraz % podzielimy obraz pionowo, a Ctrl+b oraz ÔÇť (podw├│jny cudzys┼é├│w) poziomo. Efekt mo┼╝na zobaczy─ç poni┼╝ej.

Aby porusza─ç si─Ö mi─Ödzy panelami u┼╝ywamy kombinacji klawiszy Ctrl+b oraz [strza┼éka] w kierunku zmiany lub Ctrl+b oraz o aby przechodzi─ç po kolei do nast─Öpnych paneli. Aktywny panel ma ramk─Ö pod┼Ťwietlon─ů na zielono.

Wi─Öcej komend:

1 polubienie

Kto┼Ť podpowie co mog─Ö zrobi─ç? Po najnowszej aktualizacji nie mog─Ö uruchomi─ç.

1 polubienie

Po aktualizacji do tej wersji Pawe┼é (kana┼é Alf─ů) przestaje dzia┼éa─ç Terminal po wykonaniu 1 komendy, dalej jest pusto, nie dzia┼éa wpisywanie ani enter

1 polubienie

Podpowiedzcie proszę jakim poleceniem ręcznie w konsoli wywołać aktualizację systemu?

curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh -o alfa.sh
chmod +x alfa.sh
./alfa.sh

wyczy┼Ť─ç cache przegl─ůdarki.

Nic to nie pomaga, jak r├│wnie┼╝ zmiana przegl─ůdarek, na ┼╝adnej terminal nie dzia┼éa

1 polubienie

Zadzia┼éa┼éo :slight_smile: ale ┼éatwo nie by┼éo. Po r─Öcznym odinstalowaniu i zainstalowaniu AisServerTermux.apk bramka nie pami─Öta┼éa poprzedniej konfiguracji. Nie mog┼éem jej te┼╝ odtworzy─ç z poziomu ekranu logowania (pojawia┼é si─Ö komunikat o z┼éym u┼╝ytkowniku lub ha┼Ťle). Za┼éo┼╝y┼éem nowego u┼╝ytkownika i po zalogowaniu wersja Android by┼éa ju┼╝ aktualna ale pozosta┼ée komponenty mia┼éy wersje nieaktualn─ů.

AISpeaker - 20231016_1

Wykona┼éem aktualizacj─Ö z przycisku ÔÇťZainstaluj teraz aktualizacj─ÖÔÇŁ i wszystkie komponenty zosta┼éy zaktualizowane. Dopiero w tym momencie mog┼éem przywr├│ci─ç ustawienia z kopii.

W┼éa┼Ťnie dlatego pyta┼éem czy wiesz jak to zrobi─ç. Moim zdaniem jedyny skuteczny spos├│b to reinstalacja AisServerTermux.apk logowanie i aktualizacja bez przywracania kopii i na koniec przywr├│cenie kopii. Inaczej mi nie chce przej┼Ť─ç prawid┼éowo aktualizacji. Przy przej┼Ťciu z 2023.9.0b5 do 2023.10.1 zn├│w mia┼éem ten sam problem. Mo┼╝e to wina mojej konfiguracji ale nie mam czasu teraz konfigurowa─ç wszystkiego od nowa.

1 polubienie

Czy dzia┼éa Wam integracja ÔÇťAIS Google HomeÔÇŁ w wersji Pawe┼é ? U mnie po wpisaniu ÔÇťGoogle <tre┼Ť─ç pytania>ÔÇŁ nie zwraca ┼╝adnej odpowiedzi a w wersji przed ÔÇťPawe┼éÔÇŁ dzia┼éa┼éo to bez problem├│w. W logach nie mam ┼╝adnych b┼é─Öd├│w odno┼Ťnie tej integracji.

02

Cze┼Ť─ç,
pro┼Ťba o pomoc nowicjuszowiÔÇŽ zapragn─ů┼éem nowego HA bo mia┼éem zesz┼éorocznego jeszcze, przeszed┼éem na temuxa i zapu┼Ťci┼éem aktualizacj─Ö z konsoli zgodnie z instrukcjami wyczytanymi na forum. Aktualizacja niby przebieg┼éa pomy┼Ťlnie ale po wstaniu bramka si─Ö ju┼╝ nie loguje.
Pytanie co z tym robi─ç dalej.
W logach co┼Ť takiego:

Edit godz1.15 postawi┼éem na nogi lecz pomimo aktualizacji stan wersji ten sam jak wcze┼Ťniej. Podczas aktualizacji ┼╝adnych info o niezgodno┼Ťci wersji itp. Czy w og├│le da si─Ö zaktualizowa─ç te moje wersje Zigbee/HA/Linux do najnowszych? Ma kto┼Ť tak─ů wiedz─Ö?

Spr├│buj zaktualizowa─ç r─Öcznie a jak nie to Wersja systemu Pawe┼é ­čžöÔÇŹÔÖé - #94 przez jszkiela

Po aktualizacji na kanale alfa do systemu Pawe┼é 2023.10.1 straci┼éem dost─Öp do terminala co opisa┼éem kilka post├│w wy┼╝ej a teraz po aktualizacji mam brak dost─Öpu i mo┼╝liwo┼Ťci integracji Lan Kontroler 3. Czy mia┼é ju┼╝ kto┼Ť taki przypadek, czy jest jaka┼Ť mo┼╝liwo┼Ť─ç naprawy tego

I boom ÔÇŽ Po aktualizacji systemu wstaje ale ma do niego dost─Öpu
Za pierwszym razem aktualizacja wykonała instalacje zigbee. AIS HA niestety pozostał w starej wersji.

@jolka jak widać ta aktualizacja wywołuje problemy, możemy prosić o pomoc ?

Czy jedynym rozwi─ůzaniem jest instalacja na nowo AIS termux APK ?

Przy r─Öcznym uruchomieniu aktualizacji b┼é─ůd

Mam dokładnie tak samo

Dobiłem się po SSH

w widows uruchamiamy power Shell jako admin.

ssh <IP-BRAMKI>
zatwierdzamy "yes" (jak pierwszy raz)

hasło "dom"

doc:

i uruchamiamy kolejno:

curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh -o alfa.sh
chmod +x alfa.sh
./alfa.sh

i leci. czekam na wynik i dam zna─ç

2 polubienia

nadal si─Ö nie uruchamia poprawnie :frowning:

i tak cały czas