Wideofon ARLO - połaczenie VOIP

Hej
chciałem się podzielić odkryciem.
Kupiłem ARLO dzwonek AVD1001

Jestem ZACHWYCONY!
Klikasz, a na telefonie czy jesteś w domu czy poza nim zaczyna dzwonić jak normalna rozmowa
odbierasz, gadanie jest od razu, a kamera ma 2s lag, chyba przez moje wifi.
Aplikacja Arlo, wszystko działa jak należy. Android jak i iphone.

W HA mam podgląd kamery, ostatni nagrany ruch,
sensory: dzwonka, motion czyli moge sobie zrobić co chce jak zadzwoni :slight_smile:

dfsgger

Jak podchodzi ktoś to się podświetla guzik,
można ustawić w aplikacji powiadomienia jak wykryje ruch, osoby, zwierzęta i cos tam jeszcze i wysyła zdjęcie i nagranie.

Jak odetniesz zasilanie to jeszcz kilka minut ma baterie wbudowaną,
wysyła wiadomosć że możliwa kradzież i zdjecie…

Działa dokładnie tak jak powinien działać taki dzwonek

Na allegro returny chodzą od około 300pln - taki kupiłem
A znalazłem bezprzewodowy czyli z akumulatorem AVD2001 za 350,
sprzedający potwierdził mi mailem że to jest ten model, zdjęcie od sprzedajacego:

Może ktoś się skusi jak nie ma prądu doprowadzonego do furtki:
https://allegro.pl/oferta/dzwonek-kamera-do-inteligentnego-domu-arlo-11124706799

na amazonie DE jest teraz w promocji
bateryjne:

na prąd:

W Polsce od tysiaka w góre za prądowy, 1200 za bateryjny

5 polubień

@bartik22 czy do ARLO można podłaczyć tradycyjny dzwonek? Czy nagrania są przechowywane lokalnie na dzwonku czy w chmurze?

The Arlo integration was introduced in Home Assistant 0.46, and it’s used by 0 active installations. Its IoT class is Cloud Polling. You can find the source for this integration on GitHub.

Nikt nie używa tej integracji (used by 0 active installations), już to wcześniej analizowałem i byłem zaskoczony bo aktualnie szukam też dzwonka do drzwi, który ma Wi-Fi i działaz tradycyjnym dzwonkiem, z reguły z instalacją na 8-24V AC.

Można podłączyć normalny, w zestawie jest taki mały dongiel (chyba jakis rezystor), musiałbyś zobaczyć schematy. W tym bezprzewodowym nie wiem. (ich założenie jest takie zeby w miejsce starego dzwonka podłączyć)
W tym na prąd jest w zestawie transformatorek 24v na DIN do podłaczenia.
Nagrania wykrycia ruchu są w chmurze, po nagraniu dostaje llink w HA więc można pobrać.
Wykrycie ruchu i nagranie w chmurze z tego co zrozumiałem są w płatnym planie, dostałem triala na 90 dni. Po tym okresie, jak dobrze rozumiem, po wykryciu ruchu trzeba by było samemu sobie nagrywać przez HA… ale do tego dojdziemy :slight_smile:

Integracja aarlo działa bezproblemowo (całe 3 dni :slight_smile: )
Tej co podałeś nie próbowałem.

Np. w Ring 3 są akumulatorki ale jak podłączysz do instalacji dzwonkowej (zasilacz 8-24V AC + “gong”) to akumaulatorki są ładowane i nie potrzeba ich wyciagania i ładowania.

Jestem ciekaw integracji po tych 90 dniach triala :wink: bo zakładam, że po nacisnieciu dzwonka (a w sumie już po tym zdarzeniu “Jak podchodzi ktoś to się podświetla guzik”) HA powinien móc wysłać powiadamienie.
I jeszcze dopytam: jak nacisnie przycisk to ARLO dzwoni “wydaje dzwięk” bo np. dzwonek Netatmo milczy, trochę się tym zdzwiłem.

Bez planu jest dostępne strumieniowanie i nagrywanie i powiadomienia o ruchu… czyli wszystko czego trzeba.
Nie ma tego smart wyrywania paczek ludzi zwierząt…
https://www.arlo.com/pl_pl/serviceplans

Też na tym mi zależało,
miałem wczesniej dzwonek dotykowy RF i dzwonili ludzie po 20 razu bo nie było żadnej reakcji
Tak to wygląda w tutaj:
Pirewszy dźwięk to dźwięk od dzwonka, reszta to już telefon. reakcja jest błyskawiczna a jest na skraju WIFI :slight_smile:

2 polubienia

W ofercie znajduję informację o SIP. Ciekawe jak jest w realu, bo na stronie Arlo nic nie znajduję.

Namówiliście mnie, bo mój obecny LSC smart do niczego się nie nadaje

1 polubienie

To jest tutaj, wykrywanie ruchu, ustawia sie czułość, właśnie sprawdziłem, jak podświetla się guzik to komunikuje wykrycie ruchu, podepnę chyba pod to lampę przed bramą :slight_smile:

Jeszcze samo dzwonienie, jak ktoś naciśnie to jest dźwięk,
wtedy tel dzowni, jak odbiorę jest domyslnie mikrofon wyciszony, a domofon nie wydaje żadnego dźwięku.
Czyli dzwoni teściowa, odbieram patrze że ona i wyłączam, a ona nawet nie wie że odebrałem Rewelacja! :slight_smile:

Myślę ze już przećwiczyłem co się dało i na ten moment działa wszystko tak jak powinno.

2 polubienia

Czy to urządzenie jest wystarczająco dobrze wykonane żeby zamocować go przed furtką?

Nie do końca rozumiem o co pytasz?
Najpierw przykręcasz bazę na dwa wkręty
potem dzwonek “wklikujesz” w tą bazę,
jak chcesz zdjąć to jest taka dziurka od dołu, żeby “wyskoczyło” z bazy.
Ręką ciężko by to wyrwać, trzyma się dobrze.

Pytam dokładnie o to czy byle uczeń z podstawówki których sporo chodzi zdłuż mojego ogrodzenia nie “zdemontuje” dzwonka jednym ruchem ręki. :wink: Jeżeli to jest plastik to w moim przypadku się nie nadaje.

Jest plastikowe, ale ręką tego nie zdejmiesz. A jeżeli jakimś cudem da radę to masz zdjęcie i film jego gęby w powiadomieniu od razy wyskakuje przycisk włączenia syreny.
Zwroty są za darmo :slight_smile:

1 polubienie

Hej
Integrację dodawałeś ręcznie czy przez HACS?
Nie mogę go zmusić do działania, dostaję wszystko mówiący unknown error occurred.
Oczywiście oryginalna aplikacja działa rewelacyjnie, ale chciałbym go dodać do HA.

najpierw zrobilem recznie, potem usunalem i sprawdzalem rozne wersje z hacs,
bo mialem bląd biblioteki nagrań w karcie lovelance hass aarlo
ale nie doszedlem do rozwiazania, jest bardzo duzo zmiennych.
Tak czy inaczej każda wersja mi działała.
przeczytaj od deski do deski aarlo na githubie
Ważne jest aby było jedno konto jedno urzadzenie bo są konflikty logowania, czyli mam główne konto podpiete do właśnie aarlo a dwóm kontom dałem pełny dostęp i mam na dwóch telefonach.
Ale jak się nie możesz w ogóle połaczyć to pewnie przez podwójną autoryzacje 2FA
miałem pusha a potem zmieniłem na imap bo to było denerwujące jak na telefonie się pojawiało kiedy chciało. Teraz samo sprawdza maila i się autoryzuje.
Logi sa na pewno jakieś
jak nie to daj to w configuration:

logger:
  default: info
  logs:
    custom_components.aarlo: debug
    custom_components.aarlo.alarm_control_panel: debug
    custom_components.aarlo.binary_sensor: debug
    custom_components.aarlo.camera: debug
    custom_components.aarlo.light: debug
    custom_components.aarlo.media_player: debug
    custom_components.aarlo.sensor: debug
    custom_components.aarlo.switch: debug
    pyaarlo: debug

Edit
Tylko jak byś zmieniał metode autoryzacji to zaloguj sie w telefonie na to konto i w profilu ustaw , wtedy takie samo ustaw w HA

@bartik22 też kupiłem ten dzwonek ale w wersji bezprzewodowej, na razie testuję aplikację i mam jeden problem: po naciśnięciu przycisku wideodzwonka telefon z aplikacją dzwoni ale mam tylko wibracje na telefonie, nie mam dźwięku dzwonienia. Tylko w przypadku tego przychodzącego połączenie telefon nie dzwoni. Drugi problem to brak możliwości przełączenia rozmowy na głośnik telefonu. Jak jest u Ciebie? Posiadam telefon Samsunga z Androidem 11.

Kurcze u mnie normalnie dzwoni,
na pewno wszystkie opcje musisz zobaczyć w system>aplikacje>arlo
powłączać powiadomienie z dzwonkiem, priorytet duży, bez optymalizacji baterii, wyświetlanie na innymi itd. To musi być kwestia ustawień, bo co innego? Nie mam pomysłu. Sprawdzałeś może na innym?
U mnie na przykład mam na dwóch androida 10 i na jednym apliakcja nie jest “zabijana” a nadrugim pomimo wszelakich ustawień po jakimś czasie ją zabija… zrobiłem sobie wybudzanie aplikacji Taskerem i już cały czas działa

W aplikacji jest gdzieś w ustawieniach że jak odbierasz to ma być domyślnie wyłączony mikrofon i włączony głośnik.
Nie zmieniałem tego, u mnie jest normalnie jak głośnomówiący po odebraniu.

PS. Próbował Pan wyłączyć i włączyć telefon?.. :stuck_out_tongue:

Dodam odpowiedź na pytanie wyżej i moje problemy.
U mnie dzwoni, taj jak pisał @bartik22 w aplikacji da się to zmienić, domyślnie jest, że dzwoni.
Udało mi się dodać dzwonek do bramki, ale niestety nie chce działać autoryzacja przez mail. W logach jest info, że nie może się zalogować. Na tych samych danych odpytywanie konta mail działa ok. Na testy zostawiłem push i wrócę do tematu jak będzie więcej czasu na zabawy.
Jeśli ktoś szuka rewelacyjnego dzwonka to szczerze polecam, tym bardziej, że można go kupić w dobrej cenie.

Przez gmaila?
zrób “hasło aplikacji” w google do logowania

  tfa_host: 'imap.gmail.com'
  tfa_username: login gmail
  tfa_password: haslo aplikacji
  tfa_source: imap
  tfa_type: email

Oczywiście, że próbowałem i innych porad w stylu “odinstaluj i zainstaluj ponownie”. Efekt końcowy: na moim telefonie działa tak jak opisywałem, na telefonie żony działa tak jak powinno.

Zgadzam się z tym.