Wideofon ARLO - połaczenie VOIP

W takim razie myślę, że Taskerem (razem z AutoNotification) można by to zrobić, żebyś miał dzwonek. Po notyfikacji z arlo żeby odtwarzał jakiś dzwonek.

@bartik22 wygasła mi subskrybuja Arlo (nie zauważyłem kiedy) i chyba z tego powodu przestała mi działać integracja z HA za pomocą GitHub - twrecked/hass-aarlo: Asynchronous Arlo Component for Home Assistant. Jaką konfigurację masz teraz: nadal z subskrypcją czy bez?

hej
Aktualnie w ogóle nie mam integracji, subskrypcji też nie mam
ktoś dzwoni ja odbieram :slight_smile:
Jeszcze przed skończeniem subskrypcji coś mi nie działało to zacząłem kombinować bo tych ustawień jest pełno i w końcu widzę że ostatni wpis był taki jak poniżej i działało, po skończeniu subskrypcji również.
Teraz włączyłem ponownie i widzę że chyba nadal działa, jest podgląd i encje…

aarlo:
  username: *****
  password: ******
  db_motion_time: 30
  recent_time: 60
  reconnect_every: 90
  stream_timeout: 120
  request_timeout: 125
  refresh_devices_every: 2
##  last_format: '%m-%d %H:%M'
  stream_snapshot: True
  tfa_host: 'imap.gmail.com'
  tfa_username: ******
  tfa_password: '*******'
  tfa_source: imap
  tfa_type: email
  backend: sse
  user_agent: random
##  verbose_debug: true
#  tfa_source: push
#  tfa_type: PUSH
##  packet_dump: True

@bartik22 dzięki za co config, zadziało również u mnie, walczę jeszcze z zapisywaniem snaphotow lokalnie w HA.

Arlo ma aktualnie promocje za pół ceny, widzę że na hiszpańskim Amazonie jest za 337, może ktoś akurat myślał to jest świetna okazja

1 polubienie

@bartik22 - co to za aplikacja do wyszukiwania tych okazji?

okazji nie znalazłem tylko dostalem maila od arlo że mają promocje :slight_smile:
a aplikacja do porównywania cen w amazonach to Hagglezon

1 polubienie

Przelicza od razu VAT, czy trzeba mieć to w głowie (bo o kosztach wysyłki nie wspominam, bo dla tych dalszych od nas oddziałów bywają różne w tym całkiem wysokie).

No nie skupiałem się, ale zawsze płaciłem w walucie danego kraju, głównie euro i płaciłem tak jak było napisane, wysylka zazwyczaj 5eur, a jak na firme to vat 0% jest na fakturze i go nie pobiera.

No widzisz i tu pies pogrzebany - zależy kto jaką ma firmę, moja działalność niestety się nie kwalifikuje.

Ale żeby była faktura 0 to trzeba mieć konto amazon z wpisanym i zweryfikowanym VatUE, jak Cię nie ma w Vies to zapłacisz normalnie brutto.
Przed płatnością masz dokładnie rozpisane podatki.

Mój ferguson wyzionął ducha i kupiłem arlo. W związku z tym mam pytanie - Czy masz jakieś gong w domu? Co by domownicy też słyszeli, że ktoś dzwoni przy furtce? Nie mam takiej instalacja u siebie, a dedykowany dzwonek wydaje mi się zbyt drogi (240 PLN, działa po wifi). Zastanawiam się czy nie dałoby się kupić jakiegoś dzwonka typu “bim-bam” za 25 PLN i podłączenia do niego tego “power kitu”, tylko musiałoby to być na napięciu 24V z tego co znalazłem w sieci.

Gongu jako takiego nie mam. Podłączyłem pod google home i jak ktoś dzwoni to w głośnikach home mini (3szt) mówi że ktoś zadzwonił :slight_smile:

To jest w sumie myśl :wink: Jeśli arlo chime 2 kosztuje 240PLN, to lepiej w sumie zastąpić takim home mini, albo dołożyć do google nest hub :wink: Muszę poczytać! Dzięki!

Dotarło do mnie Arlo, udało sie zamontować. W aplikacji wszystko śmiga… jendakże w HA całkowicie nie działa podgląd z kamery ;/

  aarlo:
    host: https://my.arlo.com
    username: XXXXXX
    password: XXXXXX
    db_motion_time: 30
    recent_time: 60
    reconnect_every: 90
    stream_timeout: 120
    request_timeout: 125
    refresh_devices_every: 2
  ##  last_format: '%m-%d %H:%M'
    stream_snapshot: True
    tfa_host: 'imap.gmail.com'
    tfa_username: XXXXXX
    tfa_password: XXXXXX
    tfa_source: imap
    tfa_type: email
    backend: sse
    user_agent: random
  ##  verbose_debug: true
  #  tfa_source: push
  #  tfa_type: PUSH
  ##  packet_dump: True
  sensor:
    - platform: aarlo
      monitored_conditions:
        - total_cameras
        - last_capture
        - recent_activity
        - captured_today
        - battery_level
        - signal_strength
        - temperature
        - humidity
        - air_quality

  binary_sensor:
    - platform: aarlo
      monitored_conditions:
        - motion
        - sound
        - ding
        - cry
        - connectivity

  camera:
    - platform: aarlo

  switch:
    - platform: aarlo
      snapshot: true

Próbowałem już wszystkiego i nadal nie mam obrazu ;/

jakiś pomysł może? Bo bez odczytu statusów i obrazu w HA ten dzwonek nie bardzo ma sens :frowning:

Hej, z tego co piszesz to działa Ci wszytko oprócz streamingu obrazu, tak? dziwne tak nie miałem, albo dzialało wszytsko albo nic.
Ja nie używam integracji, nie ma u mnie zastosowania, pozatym mam bardzo stare HA więc nie wiem jak w najnowszym się zachowuje, ostatni config mialem jak kilka postów wyżej.
@macek może ma aktualną konfigurację działającą?

Sprawdź czy masz odpowiednie wpisy w configuration.yaml -

# KAMERY
stream:
ffmpeg:

Jest detekcja że ktoś wciśnie przycisk, i ruch ale obrazu i snapów brak.

@Cezary.K
Nie widziałem żeby w integracji o tym wspominali ?
Możesz wkleić kod?

Kod do dopisania w pliku configuration.yaml przecież podałem…

Niestety całkowicie bez zmian :frowning:
image

image

image