WIP Integracja MQTT SUPLA

Więc polecam MQTT Explorer i wszystko będzie widać…

Źle się wyraziłem, jak wejdę w urządzenie z czujnikiem BME280 to pokazuje 2 encje: temperaturę i wilgotność. Ale myślałem, że te encje pojawia się na liście sensorów.
obraz

Nooo, zwłaszcza na panelu graficznym…

Wybacz ale nie :roll_eyes: … kumam.
Z resztą nie mam Supla i nie wiem co one tam wysyłają po MQTT.

dobra, pomału rozkminiam, ale nie mam dalej pojęcia co robi AIS Supla MQTT :frowning:

@Goral64 przy okazji, albo może ktoś pomoże, od czego to zależy z tym czujnikiem baterry? kolega ma 65% a ja mam 0%.

Z tego co rozumiem, poprzez samo dodanie wintegracji AIS SUPLA MQTT łączysz jolkowego MQTT z MQTT SUPLA - ładnie to widać w MQTTExplorer, pojawia się dodatkowy topic “supla” w którym jest wszsytko tak jak na suplowym MQTT.
U mnie też nie działa tak jak u ciebie - encje w topicu supla na jolce są, ale HA nic z tym nie robi.
wałkowałem ten temat już tutaj:

i tutaj:
https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=8&t=8158
Zakładam że albo po stronie MQTT supli pojawi się obsługa discovery, albo ktoś znajdzie czym różnią się nasze instancje od wszystkich innych :slight_smile:

Topic supla i homeassistant pojawia się na brokerze jeśli włączysz MQTT na serwerze Supli. Nie wiem tylko dlaczego po włączeniu integracji AIS Supla MQTT bramka nie korzysta z tych topiców na wskazanym przez Suplę brokerze MQTT?
Dopiero jak inną integracją ogólną MQTT podłączyłem się do brokera dopiero zaczęło działać.
Może to kwestia prywatnej instancji supla-cloud i brokera MQTT? A może powinno się w supli wskazać broker, który chodzi na bramce?

Wyjasni mi kiedyś ktoś po co Wam ta integracja z Suplą? Widzę @Goral64 , że piszesz o czujniku BME - zamel nie ma takiego czujnika czyli dodales go na wemosie. Dlaczego na wemosa nie wgrasz Tasmoty czy EspHome? Nie mogę tego pojąć.
Ok ma ktoś rolety na sterownikach zamelowskich czy otwieranie bramy to jeszcze jestem w stanie wybaczyć :wink: nie chce rozbierać i wgrywac tasmoty, ale wemosy?

3 polubienia

Tak mi wygodniej :slight_smile:

Mam 21 modułów ZAMELa opartych o Suplę i samoróbki także są na Supli. Zaangażowałem się jakimś stopniu w rozwój Supli i nie widzę powodu aby stosować inne rozwiązania. Supla się cały czas rozwija, więc pewnie niebawem będzie więcej funkcjonalności.
Niestety, nie ma sterowania głosowego stąd zainteresowanie innym polskim projektem czyli AI-Speaker, który ma obsługę głosową po polsku.
Ale bez odstawiania Supli.
Ot, co w tym dziwnego? :wink:

4 polubienia

Stara miłość nie rdzewieje. :face_with_hand_over_mouth:
Najważniejsze, że nie zaślepia.

1 polubienie

Też mam moduły na Supla i stacje pogoda więc nie wyobrażam sobie rzucić tego całkowicie.
Z ciekawostek u mnie wszystko dodało się bez problemu.
Moduły z incan easy oraz stacja pogodowa od shimano73 :slightly_smiling_face:

Używam Supli wiele lat i nigdy mnie nie zawiodła. Pracuje sprzętowo i sieciowo bez zarzutu. Połączenie z AIS wydaje się idealnym małżeństwem :slightly_smiling_face:

5 polubień

Na razie integracji z Suplą nie potestujemy bo serwerownia ma pożar

https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=6&t=8202

Dlatego przydałby się dokładny opis jak skonfigurować rolety na tasmota. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Sam mam rolety na supla ale akurat miałem więcej szczęścia.

Nie żeby bramka nie mogła się spalić… ale może szybciej udałoby się ugasić ewentualny pożar.

2 polubienia

no tak, w złą godzinę to wypowiedziałem :grinning:

Nie żeby to była moja wina :rofl:

Dlatego ja mam Suplę zainstalowaną lokalnie w domku na RPi4B :slight_smile: Leży sobie koło DEV-1 :smiley: