WIP Integracja MQTT SUPLA

Jestem na Forum Supli. Urządzenia mam przeróżne, od włączników świateł po czujniki temperatury. Po prostu po uruchomieniu integracji nie pociągnęło mi żadnego urządzenia.
obraz
Mam tylko 1 urządzenie MQTT Bridge z encją statusu…

W złym miejscu szukasz, integracja z supla jest do połączenia się z ich cloudem. zjedź na sam dół w integracjach do mqtt jakby co u mnie tak to wygląda więc jeśli masz wiele rodzajów urządzeń to na pewno tam będą

Nie mam nic! Po włączeniu integracji AIS SUPLA MQTT dodało mi się tylko 1 urządzenie MQTT BRIDGE z encją statusu. Nic więcej i nic mniej.

Zawsze możesz na około dodać przez pliki yaml skoro masz już dodana integrację a u cb jak to wygląda tutaj ?

Mam “pustaka”
obraz

To spróbuj na podobnej zasadzie jak tutaj przez ręczne dodanie najważniejszych tylko bez tych {} nawiasów

Tylko ja nie mam tutaj żadnych urządzeń jak widzisz, więc nie mam jak sobie wziąć przykłady…
Poza tym no po prostu chciałbym, żeby to zadziałało tak jak jest w instrukcji… a nie działa… ręczne wklepywanie czegokolwiek jest słabe przy takim interfejsie.

U mnie wemos po dodaniu przez pliki cover.yaml wygląda tak


a to co widać u mnie pod mqtt to jest termometr z supli

logujesz się do supli i podstawiają odpowiednio pod ten przykład tylko że światła jako light itp.

Urządzenia i encje z Supli pojawiły się, jak ustawiłem MQTT na broker używany przez Suplę…
obraz
Ale to nie jest to, co opisuje instrukcja integracji… a co jeśli będę potrzebował serwera MQTT bramki? Integracja MQTT może być tylko jedna.

2 polubienia

Wczytały się włączniki oświetlenia i przekaźniki, ale nie wczytał się żaden czujnik tempetarury.

Pewnie muszą zmienić stan i wysłać komunikat. Wymuś zmianę temperatury.

Akurat te czujniki wysyłają co chwilę zmianę stanu, bo mają do 2 miejsc po przecinku.

Więc polecam MQTT Explorer i wszystko będzie widać…

Źle się wyraziłem, jak wejdę w urządzenie z czujnikiem BME280 to pokazuje 2 encje: temperaturę i wilgotność. Ale myślałem, że te encje pojawia się na liście sensorów.
obraz

Nooo, zwłaszcza na panelu graficznym…

Wybacz ale nie :roll_eyes: … kumam.
Z resztą nie mam Supla i nie wiem co one tam wysyłają po MQTT.

dobra, pomału rozkminiam, ale nie mam dalej pojęcia co robi AIS Supla MQTT :frowning:

@Goral64 przy okazji, albo może ktoś pomoże, od czego to zależy z tym czujnikiem baterry? kolega ma 65% a ja mam 0%.

Z tego co rozumiem, poprzez samo dodanie wintegracji AIS SUPLA MQTT łączysz jolkowego MQTT z MQTT SUPLA - ładnie to widać w MQTTExplorer, pojawia się dodatkowy topic “supla” w którym jest wszsytko tak jak na suplowym MQTT.
U mnie też nie działa tak jak u ciebie - encje w topicu supla na jolce są, ale HA nic z tym nie robi.
wałkowałem ten temat już tutaj:

i tutaj:
https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=8&t=8158
Zakładam że albo po stronie MQTT supli pojawi się obsługa discovery, albo ktoś znajdzie czym różnią się nasze instancje od wszystkich innych :slight_smile:

Topic supla i homeassistant pojawia się na brokerze jeśli włączysz MQTT na serwerze Supli. Nie wiem tylko dlaczego po włączeniu integracji AIS Supla MQTT bramka nie korzysta z tych topiców na wskazanym przez Suplę brokerze MQTT?
Dopiero jak inną integracją ogólną MQTT podłączyłem się do brokera dopiero zaczęło działać.
Może to kwestia prywatnej instancji supla-cloud i brokera MQTT? A może powinno się w supli wskazać broker, który chodzi na bramce?