Wysyłanie komend przez Bluetooth w HA

Cześć, zakupilem ostatnio oświetlenie do salonu a dokladniej ledy 48v cct na szynie magnetycznej firmy duo light. Opis na stronie mówił wprost że są ściemnialne i z regulacją koloru a dodadkowo obsługa z pilota 2.4 G, pomyślałem że jest to sygnał rf 433 lub cos podobnego co będą mógł obsłużyć za pomocą Sonoff Bridge z Tasmotą albo broadlinka. Niestety po uruchomieniu wszystkiego okazało się że komunikacja pomiędzy pilotem a lampami (zasilaczem) jest po Bluetooth…
Pogrzebalem trochę w sieci i producent siedzi cicho nie udostępnia żadnej apki, więc zainstalowalem apke Rnf connect w której widać jakie kody wysyła pilot, pomyslalem spoko to może da sie to ogarnąć za pomocą OpenMQTTGateway v1.6.0
Poinstalowalem co trzeba i działa ale nie to co powinno, poznajdywało mi inne gadżety ale niestety nie to na czym mi zależy.

Czy ktoś zna sposób jak odczytać i wysyłać kody z pilota przez HA ?
A przynajmnie jak wysłać kody przez Bluetooth w HA które odczytuję przez apkę nRF connect?



Jak już próbowałeś z OMG i nie działa, to spróbuj też z Bluetooth proxy. Może w HA jest już obsługa tego sprzętu…

1 polubienie

Dzięki, jak będę w domu to ogarnę temat.

Producentem sprzętu jest Zhongshan City Kai Ye Lot Technology Co., Ltd
ale pomimo tego, że oznaczenia wskazują na zastosowanie sprzętu w największym chińskim projekcie IoT prowadzonym przez Alibaba Group nie jestem aż takim optymistą, ale spróbuj co Ci szkodzi.

Naprawdę szkoda, że dokumentacja BT w HA koncentruje się tylko na obsługiwanych donglach BT, a zupełnie pomija powiązane integracje.

Natknąłem się dziś jeszcze na taki temat na innym forum

Natomiast znalazłem identyczny produkt na Aliexpress gdzie właśnie jest podana informacja że jest możliwość obsługi z aplikacji LampSmart pro
i powstało do tego repozytorium pod esp32

Narazie przebywam po za domem wiec nie jestem nic w stanie sprawdzić.

Ok temat załatwiony. Obie lampy współpracują z GitHub - aronsky/esphome-components: Custom components for ESPHome
Działa to bardzo ładnie.

2 polubienia