Home Assistant Supervised / DEV 3 / Adapter bluetooth

Witam,
po migracji na HA Supervised nie jestem w stanie dodać integracji Bluetooth. Cały czas dostaję błąd:
Nie znaleziono nieskonfigurowanych adapterów Bluetooth. Istnieją 0 ignorowane adaptery.

image

Czy coś dodatkowego trzeba zrobić żeby zaczeło działać?

edit -w kubeł to co skreślone
Od jakiegoś czasu nie da się dodać integracji Bluetooth w HA niezależnie od platformy (nie wiem od której wersji, ale wygląda na to, że co najmniej od lutowej).
Więc pewnie “nie zacznie działać”.

Jeśli potrzebujesz używać integracji zależnych od Bluetooth to działają one nadal poprawnie mimo niemożności zobaczenia “integracji matki” w GUI.

Kroki niezbędne w instalacjach Supervised (tzn. dotyczące oprogramowania po stronie systemu hosta) są opisane w dokumentacji

Generalnie u mnie (i nie tylko) świetnie sprawdza się ten projekt


Edit ciąg dalszy - ten komunikat zostaje wyświetlony zarówno na sprzęcie bez Bluetooth dostępnego w systemie (założenia w dokumentacji) jak i na sprzęcie w którym są już skonfigurowane adaptery Bluetooth (stąd moje błędne przekonanie, że się nie da) oto dowód

Kreator konfiguracji działa jedynie w wypadku gdy w systemie są dostępne adaptery i równocześnie nie są one skonfigurowane w HA.

Fizyczny adapter BT nie jest potrzebny podczas stosowania ESPHome Bluetooth Proxy, wystarcza zamiast niego zdalne ESP32/ESP32-C3/ESP32-S3.

1 polubienie