­čÉŁ Zigbee ConBee 2 ju┼╝ w sprzeda┼╝y!

Zam├│wi┼ée┼Ť w ostatniej chwili, kurier w┼éa┼Ťnie zabra┼é :slight_smile:

2 polubienia

Raczej nie, w całym domu mam ponad 10 routerów w postaci gniazdek i modułów dopuszkowych, i nie widzę potrzeby dodatkowych routerów, zwłaszcza ze conbee ma lepszy zasięg.
Na conbee ju┼╝ si─Ö czai┼éem jaki┼Ť czas a teraz po tym jak zrobi┼éem pe┼ény reset bramki i tak musze od nowa parowa─ç wszystkie urz─ůdzenia zigbee (przywr├│ci┼éem kopi─Ö zigbee ale urz─ůdzenia si─Ö nie przywr├│ci┼éy) wi─Öc jest okazja na wymian─Ö. No i najwa┼╝niejsze w mo┼╝na go kupi─ç od zespo┼éu AIS :wink:

1 polubienie

U mnie dzisiaj przesiadka z CC2538_CC2592 pod┼é─ůczonego do NUCa na Conbee2 od AIS w DEV1 - uda┼éo si─Ö bez wi─Ökszych problem├│w, a co najwa┼╝niejsze bez ponownego parowania.

Dzi─Ökuje pi─Öknie.
Oczywi┼Ťcie leci mega pozytyw na allegro.

To bardzo dziwne, tyle razu ju┼╝ ÔÇťzepsu┼éemÔÇŁ HA i Zigbee (crash testy) ale urz─ůdzenia sie pod┼é─ůcza┼éy. Jest tylko kilka sytuacji, w kt├│rych po zmianach trzeba parowa─ç urz─ůdzenia od nowa.

Conbee już dotarło, tak szybko to chyba jeszcze nigdy nie dostałem zamówienia, wiadomo AI-Speaker :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Hej!

Gdyby kto┼Ť chcia┼é podkr─Öci─ç swoje RPi :wink: to mam RaspBee 2 na Allegro

https://allegro.pl/oferta/raspbee-2-zigbee-gateway-od-dresden-elektronik-10875164715

I oczywi┼Ťcie polecamy serdecznie ConBee 2 (dla tych, co si─Ö nie za┼éapali w weekend, kiedy aukcja by┼éa chwilowo nieaktywnaÔÇŽ Obieca┼éam, ┼╝e wrzuc─Ö info na forum, wi─Öc wrzucam jeszcze raz link)

https://allegro.pl/oferta/conbee-2-zigbee-usb-gateway-od-dresden-elektronik-10804625229

1 polubienie

Dzi─Ökuj─Ö.

Testowali┼Ťcie to i co┼Ť mo┼╝ecie napisa─ç wi─Öcej? :slightly_smiling_face:

Nie testowali┼Ťmy, bo nawet nie pami─Ötamy ju┼╝, gdzie stoi pude┼éko z RPi :wink:
Mamy jedn─ů sztuk─Ö, oryginalnie zapakowan─ů, gotow─ů do wysy┼éki.
Generalnie jest to dok┼éadnie to samo, co ConBee 2, z t─ů r├│┼╝nic─ů, ┼╝e wpinasz sobie bezpo┼Ťrednio GPIO na RPi i nie zajmujesz tym samym portu USB.

PS. Je┼Ťli komu┼Ť bardziej po drodze s─ů zakupy w Botland, to uprzejmie informuj─Ö, ┼╝e maj─ů ju┼╝ na stanie nowy zapas ConBee 2 :slight_smile:
Polecamy :+1: bo Botland to bardzo fajny sklep i bardzo fajni ludzie :slight_smile:

1 polubienie

Zastanawiam si─Ö dlaczego w pliku manifest.json komponentu ÔÇťAIS USBÔÇŁ nie ma wymaganej deklaracji version (zgodnie z Custom integration changes | Home Assistant Developer Docs) i mimo braku tego, dodatek dzia┼éa?

Kupione :slight_smile:
Pozostaje czeka─ç.

Tak na skr├│ty: wystarczy wyci─ůgn─ů─ç z DEV3 CC2531 i w┼éo┼╝y─ç ConBee 2 i nic nie trzeba b─Ödzie ustawia─ç/zmienia─ç?

W teorii tak, póki co w praktyce musiałem sam dodać wpis adapter do configuration.yaml od z2m