🐝 Zigbee ConBee 2 już w sprzedaży!

Zamówiłeś w ostatniej chwili, kurier właśnie zabrał :slight_smile:

2 polubienia

Raczej nie, w całym domu mam ponad 10 routerów w postaci gniazdek i modułów dopuszkowych, i nie widzę potrzeby dodatkowych routerów, zwłaszcza ze conbee ma lepszy zasięg.
Na conbee już się czaiłem jakiś czas a teraz po tym jak zrobiłem pełny reset bramki i tak musze od nowa parować wszystkie urządzenia zigbee (przywróciłem kopię zigbee ale urządzenia się nie przywróciły) więc jest okazja na wymianę. No i najważniejsze w można go kupić od zespołu AIS :wink:

1 polubienie

U mnie dzisiaj przesiadka z CC2538_CC2592 podłączonego do NUCa na Conbee2 od AIS w DEV1 - udało się bez większych problemów, a co najważniejsze bez ponownego parowania.

Dziękuje pięknie.
Oczywiście leci mega pozytyw na allegro.

To bardzo dziwne, tyle razu już “zepsułem” HA i Zigbee (crash testy) ale urządzenia sie podłączały. Jest tylko kilka sytuacji, w których po zmianach trzeba parować urządzenia od nowa.

Conbee już dotarło, tak szybko to chyba jeszcze nigdy nie dostałem zamówienia, wiadomo AI-Speaker :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Hej!

Gdyby ktoś chciał podkręcić swoje RPi :wink: to mam RaspBee 2 na Allegro

https://allegro.pl/oferta/raspbee-2-zigbee-gateway-od-dresden-elektronik-10875164715

I oczywiście polecamy serdecznie ConBee 2 (dla tych, co się nie załapali w weekend, kiedy aukcja była chwilowo nieaktywna… Obiecałam, że wrzucę info na forum, więc wrzucam jeszcze raz link)

https://allegro.pl/oferta/conbee-2-zigbee-usb-gateway-od-dresden-elektronik-10804625229

1 polubienie

Dziękuję.

Testowaliście to i coś możecie napisać więcej? :slightly_smiling_face:

Nie testowaliśmy, bo nawet nie pamiętamy już, gdzie stoi pudełko z RPi :wink:
Mamy jedną sztukę, oryginalnie zapakowaną, gotową do wysyłki.
Generalnie jest to dokładnie to samo, co ConBee 2, z tą różnicą, że wpinasz sobie bezpośrednio GPIO na RPi i nie zajmujesz tym samym portu USB.

PS. Jeśli komuś bardziej po drodze są zakupy w Botland, to uprzejmie informuję, że mają już na stanie nowy zapas ConBee 2 :slight_smile:
Polecamy :+1: bo Botland to bardzo fajny sklep i bardzo fajni ludzie :slight_smile:

1 polubienie

Zastanawiam się dlaczego w pliku manifest.json komponentu “AIS USB” nie ma wymaganej deklaracji version (zgodnie z Custom integration changes | Home Assistant Developer Docs) i mimo braku tego, dodatek działa?

Kupione :slight_smile:
Pozostaje czekać.

Tak na skróty: wystarczy wyciągnąć z DEV3 CC2531 i włożyć ConBee 2 i nic nie trzeba będzie ustawiać/zmieniać?

W teorii tak, póki co w praktyce musiałem sam dodać wpis adapter do configuration.yaml od z2m