👸 0.116.6 Wydana

Wyglada ze nie mam

No to szczerze mówiąc są dwie opcje…

  1. Nie instalowałeś żadnych dodatkowych (niestandardowych/ niewspieranych przez nas) integracji, to się dzieje w naszym systemie i musimy to sprawdzić, albo…

  2. Instalowałeś dodatkowe (niewspierane przez nas) integracje, które są w stanie zaburzyc pracę Asystenta domowego i teraz masz taki problem…

Jeśli to opcja druga, to pomożemy tylko resetem do naszych ustawień i wszystko będzie się prawidłowo aktualizowało.

A jeżeli to opcja pierwsza, to zgłoś to naszemu serwisowi na info@ai-speaker.com - ktoś to sprawdzi i da znać.

Instalowalem tylko HACS

No to jest już wszystko jasne… Przeczytaj te dwa wątki, jasno pisaliśmy, że takie rzeczy mogą ‘psuć’ działanie systemu i my tego nie wspieramy…

HACSów nikt nie wspiera- nawet Home Assistant, pomimo że pracownikiem HA jest założyciel HACS :wink:

Jeśli instalujesz niewspierane komponenty, to proszę zanim napiszesz, że coś nie działa, poszukaj przyczyny właśnie tam. Po pełnym resecie aplikacji aktualizacja wykona się poprawnie.

Piszemy o tym przy każdej aktualizacji (PATRZ PUNKT B)

Wlasnie restartuje bramkę.

Nic nie zmienialem w konfiguracji zigbee. Przed aktualizacja dzialalo, po aktualizacji przestalo dzialac. Zawartosc konfiga do zigbee

homeassistant: true
permit_join: false
mqtt:
  base_topic: zigbee2mqtt
  server: 'mqtt://localhost'
serial:
  port: /dev/ttyACM0
advanced:
  log_level: info
  log_output:
    - console
devices:
  '0x00158d0002a673a8':
    friendly_name: ' mi_cube'
  '0x00158d0003ce46b3':
    friendly_name: ' mi_switch'
  '0x00124b00222da4f2':
    friendly_name: ' xiaomi_temp_sensor'
  '0x00124b001f943682':
    friendly_name: ' gniazdko-tv'
  '0x60a423fffea0fed0':
    friendly_name: termostat_sypialnia

Sprobowalem tez zebrac logi ale nic nie ma

$ pm2 logs zigbee
[TAILING] Tailing last 15 lines for [zigbee] process (change the value with --lines option)
[PM2][ERROR] No file to stream for app [zigbee], exiting.
$

Aczkolwiek pm2 status mowi ze zigbee jest online (zreszta, jak pisalem - wczesinej wykryte urzadzenia sa wciaz dostepne i dzialaja)

Doklej do config’a zigbee to:

frontend:
  port: 8099
experimental:
  new_api: true

Dzieki, pomoglo :slight_smile:
Mam jeszcze problem z integracja kalendarza googlowego, czesc kalendarzy mi zniknelo. Ale zakladam ze tutaj moglo sie cos zmienic po stronie Google, wiec zrobie jeszcze raz integracje.

Czy w wydaniu 0.116.6 jest najnowsza wersja integracji Exta Life - 2.1.1?

dgtal1

10d

Wydałem kolejną wersję integracji z Exta Life - 2.1.1. Zalecam upgrade, gdyż naprawia ona poważny błąd, który skutkuje bardzo dużym zużyciem zasobów serwera Home Assistant (maksymalne obciążenie rdzenia CPU, na którym działa HA + duże zużycie RAM) oraz skutkuje zawieszeniem się kontrolera Exta Life EFC-01.
Błąd występował w przypadku, gdy HA utracił łączność z kontrolerem i integracja próbowała ponawiać połączenie, tyle że zamiast odczekać 30 sekund tak jak to miało działać to ponawianie było wykonywane nieustannie z maksymalną możliwą prędkością sprzętu na którym działa HA.
Błąd już nie powinien występować (przetestowane). Teraz po utracie połączenia integracja prawidłowo odczeka 30 sekund i dopiero po tym czasie spróbuję ponownie. Jeśli się nie uda to znowu 30 sekund itd.
Można ściągnąć z: https://github.com/dgtal1/extalife_custom_component/releases/tag/2.1.1 ew użytkownicy Jolki poczekają na najbliższą aktualizację Asystenta.

tak tak jest… kurcze tyle się działo, że zapomnieliśmy wspomnieć o tej aktualizacji, przepraszamy @dgtal1
To scalanie kodu jest u nas trochę zautomatyzowane (bo lubimy automatyzować :wink: ) - jest nowa wersja - pobieramy - sprawdzamy automatycznie kilkoma narzędziami do pythona czy jest ok i jak przechodzi testy to wychodzi w naszej wersji (tego ręcznie nie testujemy bo nie mamy tego sprzętu)

Pozdrowienia

1 polubienie

Czy tak powinno wyglądać okno integracji?
Screenshot_2020-10-29 Konfiguracja - Home Assistant

Tak, masz kilka urządzeń więc doszedł ci suwak.
image

u mnie po aktualizacji paczka.pro niedziła. Nie mogę się połączyć telefonem.

Po aktualizacji przestały działac mi sensory pingujące komputery :frowning:

W logach coś takiego mam, ale nie wiem jak to ugryźć :frowning:

Logger: homeassistant.components.binary_sensor
Source: components/ping/binary_sensor.py:243
Integration: Sensor binarny (documentation, issues)
First occurred: 14:19:03 (8 occurrences)
Last logged: 14:19:03

ping: Error on device update!

Traceback (most recent call last): File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ping/binary_sensor.py”, line 198, in async_ping pinger.communicate(), self._count + PING_TIMEOUT File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/asyncio/tasks.py”, line 449, in wait_for raise futures.TimeoutError() concurrent.futures._base.TimeoutError During handling of the above exception, another exception occurred: Traceback (most recent call last): File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py”, line 346, in _async_add_entity await entity.async_device_update(warning=False) File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py”, line 469, in async_device_update await self.async_update() # type: ignore File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ping/binary_sensor.py”, line 120, in async_update await self._ping.async_update() File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ping/binary_sensor.py”, line 254, in async_update self.data = await self.async_ping() File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ping/binary_sensor.py”, line 243, in async_ping await pinger.kill() File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/asyncio/subprocess.py”, line 134, in kill self._transport.kill() File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/asyncio/base_subprocess.py”, line 154, in kill self._check_proc() File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/asyncio/base_subprocess.py”, line 143, in _check_proc raise ProcessLookupError() ProcessLookupError

Oraz to:

Logger: homeassistant.components.ping.binary_sensor
Source: components/ping/binary_sensor.py:198
Integration: ping (documentation, issues)
First occurred: 14:19:03 (8 occurrences)
Last logged: 14:19:03

  • Timed out running command: ['ping', '-n', '-q', '-c', '5', '-W1', '192.168.0.199'], after: 8s
  • Timed out running command: ['ping', '-n', '-q', '-c', '5', '-W1', '192.168.0.104'], after: 8s
  • Timed out running command: ['ping', '-n', '-q', '-c', '5', '-W1', '192.168.0.107'], after: 8s
  • Timed out running command: ['ping', '-n', '-q', '-c', '5', '-W1', '192.168.0.106'], after: 8s
  • Timed out running command: ['ping', '-n', '-q', '-c', '5', '-W1', '192.168.0.110'], after: 8s

Traceback (most recent call last): File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/components/ping/binary_sensor.py”, line 198, in async_ping pinger.communicate(), self._count + PING_TIMEOUT File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/asyncio/tasks.py”, line 449, in wait_for raise futures.TimeoutError() concurrent.futures._base.TimeoutError

@Grubsztyk:

Wygląda na to, że czasami coś “przytyka się” podczas startu HA…
Wystarczy wejść w:

Konfiguracja -> Kontrola serwera -> i ponownie wczytać konfigurację YAML: “ENCJE KOMPONENTU PING”

Urządzenia pojawią się, jednak rozwiązanie to nie jest zbyt ładne - gdyby @Jolka miała chwilę i rzuciła na to fachowym okiem…

Ja zaobserwowałem to raz… nie dzieje się to przy każdym uruchomieniu (chyba, lub za rzadko restartuję bramkę :smiley: ) i zastanawiam się co jest przyczyną…?

1 polubienie