👸 0.116.6 Wydana

0.116.6 Szybciej i ładniej

:princess:

W wolnej chwili zapraszamy do lektury i aktualizacji :slight_smile:

Wersja systemu 0.116.6 image

3 polubienia

Otrzymuje komunikat głosowy że “nie udało się pobrać aktualizacji” a w logach nie mam wpisu

Ale po jakimś czasie wskoczyło na najnowszą wersję
ha mimo komunikatów że nie udało się pobrać

Aktualizacja poszła bez problemu. :+1:
Tu mały byczek

U mnie niestety nie jest tak rozowo - po wejsciu w Konfiguracja->Konfiguracja urzadzen ZigBee mam blad 502: Bad gateway.

image

Urzadzenia, ktore mialem dodane, sa wciaz wykryte i dzialaja. Wersja Zigbee to 1.15.0, HA to 0.116.6.

Inne funkcje zdaja sie dzialac poprawnie.

U mnie mówi że nie udało się pobrać aktualizacji.

Dobrze, że jesteś czujny :slight_smile: Ale tym razem uff jest prawidłowo :wink:
to jest tak, że my mamy swoje wydania i wersje, nasza 0.116.6 zawiera HA 0.116.4

w repozytorium pakietów pythona (pip) to ładnie widać:

Home Assistant

AIS

może frontend nie jest włączony w konfiguracji zigbee bo coś zmieniałeś?
zobacz co masz w pliku:

~/zigbee2mqtt/data/configuration.yaml

to pewnie jeszcze nie dotarła przez sieć, może mieszkasz gdzieś dalej :wink:

a tak serio to zależy od tego co odpowie repozytorium pakietów pip (oficjalne repo pakietów pythona) do którego wrzucamy aktualizację, bramka wykonuje tą komendę

pip install ais-dom==0.116.6 -U

w dokumentacji dodaliśmy opis jak diagnozować, zrób to i jak będzie problem to pokaż co jest w logach

A ja myślałem, że jak jest 0.116.6 to taki mamy HA.

Ale nie będę się spierał, wiadomo kobiety zawsze mają race i nie ma co zadzierać :stuck_out_tongue_winking_eye: :zap:

U mnie cos z pythonem ale nie wiem kaka komenda ma byc do upgrade Pythona

Mimo iż nie mam urządzeń zigbee to mam takie błędy w interfejsie po aktualizacji

Nic w tej karcie nie zmieniałem (mam ja bo utworzyła mi się kiedy tworzyłem dodatkowy dashboard) bo być może kiedyś …

Dobre masz oko :slight_smile:

Dzięki za info. HA nigdy nie miało tego numeru (0.116.6, to Asystent domowy miał taki numer), więc chyba zaczniemy w aplikacji po prostu nazywać tą pozycję “Asystent domowy”.

image image image

1 polubienie

To stary widok, tych encji już nie ma. Po prostu usuń ten widok i będzie git :muscle:

A skąd wziąłeś python2? Co masz w konsoli po wpisaniu

python --version

Bo my od zawsze mamy python3

Jeśli instalowałeś jakieś “dziwne” rzeczy, to może od razu zrób pełny reset aplikacji :wink:

To wpisz w konsoli

pip install ais-dom==0.116.6 -U

i pokaż co wyświetli

To jeszcze:
pip3 install ais-dom==0.116.6 -U

Bingo! @Stravi
Wygląda na to, że nie ma pip3
Wpisz coś takiego

pip3 list

i sprawdź, czy masz coś takiego