0.117.1b0 wydana na kanale BETA

Tylko…+

Czas je na stół i zmieniać na Tasmota. Zajęcia na całą zimę.

A to nie masz ich przez oficjalną integrację HA?

Wcześniej nie było oficjalnej i tak sobie to trwało, aż do aktualizacji chyba 0.116 gdzie musiałem przejść na oficjalną i usunąć konfiguracje z configuration.yalm. Wyszukało dodałem i było ok do dziś jak usunąłem z hacs.
edit:
dobra nie mam czasu na dziś, może naprawdę przez zimę pyknę je na tasmote :wink: na razie dograłem shelly do hacs i ponownie działa. Myślę że muszą gdzieś zostawać jakieś resztki i dlatego do oficjalnej nie chce dodać i wyskakuje nieoczekiwany błąd.

Tak, już odnotowaliśmy też… aktualizacja chce ustawić status sensora zigbee2mqtt który już nie istnieje (po przejściu na nową aplikację zigbee2mqtt) i zatrzymuje się na tym…
jak tak się zatrzyma to wystarczy nacisnąć jeszcze raz i wtedy idzie dalej (bo już ma aktualny zigbee2mqtt)

Dzięki za info. Poprawimy to przed wydaniem na stabilnym kanale - prawdopodobnie puścimy najpierw aktualizację AIS HA a następnie Zigbee2Mqtt.

1 polubienie

Aplikacja na bramce 0.117.2b2 wydana na beta + mobilna aplikacja AIS dom 1.7.7.QR wydana w Google Play

Zmiany:

  1. nowa wbudowana komenda przełącz
    Można powiedzieć “przełącz wentylator” itd. żeby przełączyć urządzenie z włączone na wyłączone lub odwrotnie. Jest to szczególnie przydatne, gdy sterujesz urządzeniem za pomocą komendy w tagu NFC - w ten sposób możesz jedną komendą “przełącz” zapisaną w tagu wykonywać dwie akcje “włącz” i “wyłącz”.
  1. możliwość skanowania tagów zapisanych jako QR kody aparatem w telefonie
    Nie trzeba już mieć w telefonie NFC żeby skorzystać z funkcjonalność uruchamiania automatyzacji za pomocą tagów.

Uwaga do tego jest potrzebna aplikacja mobilna w wersji 1.7.7.QR (publikacja w Google Play została dzisiaj zgłoszona).

Opisujemy jak to dokładnie działa w dokumentacji:

Aktualizujemy na bieżąco dokumentację dostosowując się na bieżąco do uwag/wymogów Google odnoście integracji z kalendarzami. Dlatego tym razem publikujemy w dokumentacji też opisy do funkcjonalności które są jeszcze tylko na beta.

1 polubienie

Aplikacja na bramce 0.117.5b0 wydana na beta + mobilna aplikacja AIS dom 1.7.8.QR wydana w Google Play

W aplikacji mobilnej poprawiliśmy skanowanie NFC z kart (kredytowych, autobusowych itd… generalnie wszystkich mających tag NFC z którego da się odczytać identyfikator)

W aplikacji na bramce są następujące zmiany:

  1. Poprawka @Stravi do wyboru ilości dni zapisu historii w bazie
    :clap: rośnie nam nowy komiter :slight_smile: bardzo nas to cieszy
    Powstaje już opis jak dodać nową integrację, niebawem mamy nadzieję, że każdy kto potrafi i chce programować będzie mógł dodać to co potrzebuje.

  2. Home Assistant w wersji 0.117.3 + 0.117.4 + 0.117.5

2 polubienia

Hahaha okazało się że tylko wskazałem miejsce gdzie jest błąd, ale źle naprawiłem. Jednak UI nigdy nie był moją mocną strona.
Oby ta współpraca szła dalej i było więcej chętnych do współpracy.

1 polubienie

0.117.6b0 wydana na beta

Zmiany:

1. HA w wersji 0.117.6

2. Obsługa automatyczna Conbee2 z zigbee2mqtt, dodane przez @Stravi :heart:

3. zigbee2mqtt w najnowszej wersji 1.16.1

4. Kilka poprawek w aplikacji AIS dom na bramce

uprościliśmy API, dzięki temu można zasób text_to_speech wywołać metodą GET, czyli np. wklejając w adres przeglądarki taki URL (gdzie ais-dom.local to IP naszej bramki):

http://ais-dom.local:8122/text_to_speech?language=en_GB&voice=allison&rate=1&pitch=1&text=Attention. Attention. This is Fire alarm! Evacuation on fire route number five in two minutes

To pozwoli na łatwiejsze użycie Asystenta domowego jako serwer TTS dla innych systemów.

Całość opisana w dokumentacji:

5. Automatyzacja wyzwalana przyciskiem

Wyjaśniamy w dokumentacji jak obsługiwane są przyciski w trybie sterowania bez monitora:

i dodaliśmy przykład automatyzacji wyzwalanej przyciskiem:

3 polubienia

0.117.6b1

W 0.117.6b0 zoptymalizowaliśmy też sposób generowania kodu QR z adresem bramki.

Spowodowało to niestety mały błąd - Jolka nie była w stanie uruchomić kilku automatyzacji, które wykonuje na starcie.
Poprawione.

1 polubienie

Kiedy ta aktualizacja wejdzie na kanał stabilny ? :wink:

mamy już dostępny kalendarz wydań na demo

1 polubienie

zauważyłem różnice w kalendarzach gdyż nie wyświetla wszystkich pozycji które mam w kalendarzu google widocznym poniżej

zaś po dodaniu integracji mam tylko takie pozycje nawet restart bramki nic nie zmienia i ponowne dodanie integracji

czyli nie widać żadnego wydażenia w przedziale od 2.11 - 7.11 a także od 23.11 -26.11 z kalendarza “główny” oraz nie prawidłowo wyświetla wasz kalendarz bo jest jako “undefined”

odświeżanie kalendarza jest co jakieś 15 minut +/-

jeżeli czegoś nie widzę online to mi zwykle pomaga kliknięciu tu:

zobacz czy w tym nie pokazywaniu wydarzeń, da się znaleźć jakiś klucz - może jakieś typy wydarzeń albo znaki nie są obsługiwane?

za jakiś czas znajdziemy przyczynę

Nic nie pomaga a wszystkie wydarzenia w kalendarzu są tego samego typu i powtarzają się cyklicznie co tydzień gdyż są to zajęcia na uczelni a poza tym nie wiem czemu wydarzenia z waszego kalendarza mam jako 14-15 undefined

no to już jest jakiś trop :+1:
jak dostaniemy autoryzację od Google, to przyjrzymy się tym cyklicznym

2 polubienia

Potwierdzam. Wydarzenia cykliczne NIE WYŚWIETLAJĄ się w implementacji kalendarza w bramce.