AIS DEV2 - pierwsze uruchomienie

Prezentacja uruchomienia bramki AIS DEV2

Wydajemy dzisiaj bramkę DEV2, która ma 2 razy więcej RAM i ROM niż DEV1 no i jest 2 razy mniejsza. Odrobiliśmy lekcje DEV1 i poprawiliśmy sporo rzeczy “pod spodem”, dodatkowo cała bramka wg nas jest teraz ładniejsza. Ma też kod QR na plakietce znamionowej- po zeskanowaniu aparatem w telefonie poprowadzi do instalacji naszej aplikacji. Bramka ma też wbudowany tag NFC, dzięki czemu jej uruchomienie jest prostsze. Nie jest to jakaś rewolucja w stosunku do DEV1, ale ewolucja i zgodność z prawem Moore’a (wymyślonym przez pracownika firmy Intel) - czyli 2 razy więcej w 2 razy mniejszej obudowie co 2 lata.

Oczywiście jest to oferta skierowana do osób, które jeszcze nie mają naszej bramki DEV. Nie ma potrzeby przechodzenia z DEV1 na DEV2. Resztę zapowiedzi oraz podsumowania roku 2020 zaraz opublikujemy na blogu.

7 polubień

hej, tu jest opis:

Czy będą jeszcze w sprzedaży dev 2 lub dev 1 bt czy już tylko dev 3 oraz czy będzie możliwość wymiany dev1 z ewentualną dopłatą na dev3 oraz czy na każdej bramce jest android 7 jak w przypadku dev1?

1 polubienie

Odkopuje temat ale nie mogę nigdzie znaleźć info.
Jak rozmiar wtyku DC musi być do dev2?

Kupiłem używane dev2 a tu inne gniazdo niż w dev1 i dev3 :frowning:

Kto pomoże ?

Nie możesz zmierzyć?

Niestety nie.
Bolec jest na tyle głęboko że nie dam rady swoją suwmiarką.

Nigdy nie miałem w ręce, ale wtyków walcowych jest skończona ilość rodzajów, na podstawie zdjęcia podejrzewam, że może to być wtyk 4,0 x 1,7 mm (ten rozmiar jest np w Playstation)

Gdyby było wiadomo na bazie jakiego tv-boxa jest zbudowana DEV2 to byś mógł po prostu kupić “dedykowany” do niego zasilacz.

A jaki rozmiar mają DEV1 i DEV3?

1 polubienie

Dev 1 i dev3 mają 5mm x 2.5mm.

Pierwsza bramka jaką otworzyłem.


bram

Płyta główna z tego zdjęcia jest stosowana m. in. w
BBGO GT6, Valisen X10
ale jak szukam dalej to sama egzotyka :stuck_out_tongue:

Konstrukcją bazową jest to, mimo, że to inna wersja to stawiam na identyczne złącze zasilania
https://fccid.io/2AHTKA95XA1/External-Photos/External-photos-3498417

Można zacząć od kluczowego parametru - średnicy zewnętrznej wtyku - jeśli to 4mm to praktycznie pewne jest, że to ten wtyk który sugerowałem wyżej.
Ale skoro otworzyłeś to możesz się dolutować z zasilaniem 5V na krótko lutując bezpośrednio na PCB w miejscu lutowania gniazda.

Gniazda niechce zmieniać. Chcę aby bramka została w oryginale gdyż będzie u moich rodziców odpowiadała za ogrzewanie rolety oraz kamery. :wink:

Ale ja nie mówię o zmianie gniazda tylko dolutowaniu się na krótko wewnątrz (sprawdzisz czy sprawna).
Mimo szczerych chęci nie jestem w stanie na podstawie zdjęć zmierzyć średnicy.
Kolejny mniejszy rozmiar wtyku to bodajże 3,5 x 1,35mm

Mając w ręce jesteś w stanie oszacować rozmiar z dokładnością do ułamka milimetra używając nawet zwykłej szkolnej linijki.

Hint: 3,5 mm to średnica minijacka (gniazdo “słuchawkowe”, bądź combo-av czy mini-toslink) - masz tam takie obok opisane AV i SPDIF

Ja używałem uniwersalnej wiązki w połączeniu z kostką ładowarki do telefonu.



1 polubienie