馃挸 AIS PRO1... karty na st贸艂 ;)

Sk膮d wniosek, 偶e co艣 zabieraj膮, ka偶膮 p艂aci膰?

Nie wyrywaj z kontekstu tylko odnie艣 si臋 do ca艂o艣ci mojej wypowiedzi bo nic nie pisa艂em o zabieraniu i p艂aceniu. Wydaje si臋, 偶e czasami pr贸bujesz robi膰 za cenzora.

1 polubienie

@begginer - Wska偶 cytatem od zespo艂u AIS, 偶e teraz jako u偶ytkownik bramki DEV, mam za backup czy tunel p艂aci膰, bo 偶ywo jestem tym zainteresowany - tylko tyle鈥 co艣 mi umkn臋艂o czy uwa偶asz, 偶e jestem naiwny i wkr贸tce si臋 to zmieni?

Wska偶 cytatem gdzie pisa艂em o zabieraniu i p艂aceniu.

Chyba si臋 nie rozumiemy bo ja u偶y艂em s艂owa 鈥渁bonament鈥. To mo偶e inaczej: rozumiem, 偶e ka偶da firma chce zarabia膰, nie neguj臋 tego, chc臋 nawet czasami p艂aci膰 za jako艣, SLA (np. op艂aci艂em sobie us艂ug臋 CallMeBot bo zale偶y mi na pewno艣ci dostarczania wiadomo艣ci na WhatsApp鈥檃) ale AIS jasno zakomunikowa艂o, 偶e wraz z wydaniem PRO1 jako klient ko艅cowy niczego wi臋cej w ramach us艂ug nie dostan臋, nawet nie uwzgl臋dni艂o takiej opcji, dodatkowej op艂aty (abonamentu) za 艣wiadczenie dodatkowych us艂ug - dla mnie, klienta ko艅cowego bramki PRO1.
Pozostaje mi dalej 鈥渞ze藕bi膰鈥 w HA na RPi3 albo kupi膰 DEV3 i dalej 鈥渂awi膰 sie鈥 (DEV nadal 鈥渂臋dzie darmowe jak piwo鈥) zamiast np. kupi膰 PRO1, p艂aci膰 abonament i u偶ywa膰. Oczywi艣cie aktywno艣膰 na forum by艂aby 鈥渙bowi膮zkowa鈥 dla mnie bo to lubi臋 :slight_smile:.

1 polubienie

Skoro tu jesz si臋 rozp臋ta艂a taka dyskusja to ja te偶 dorzuc臋 do niej cegie艂k臋.

Ju偶 od d艂u偶szego czasu przeczuwa艂em zmian臋 modelu biznesowego a ten post mnie w tym utwierdzi艂 馃啌 Darmowe us艂ugi AIS - wyja艣nienie

W najgorszym scenariuszu b臋dzie zawsze mo偶na robi膰 samemu kopie wed艂ug tego wpisu > Backup ca艂ego systemu - #2 przez jolka oraz samemu postawi膰 sobie tunel w taki spos贸b > Cloudflare Tunnel do bramki AIS a co do aktualizowania systemu (ha) to si臋 nie wypowiem bo nie wiem czy tu na forum by艂a informacja jak samemu sobie zaktualizowa膰 home assistant przed wypuszczeniem do pobrania przez zesp贸艂 Ais bo skoro robi膮 sobie wakacji to raczej nie b臋d膮 wypuszcza膰 aktualizacji dla bramek Dev

Dokladnie ja te偶 jestem za tym aby kupuj膮c bramk臋 mie膰 mo偶liwo艣膰 korzystania z niej w 100% p艂ac膮c nawet abonament.

Do艣膰 ciekawe podej艣cie 鈥. Przez kilka lat wykorzysta膰 tester贸w sprzedawa膰 im produkty po艣rednie a gdy wprowadzacie produkt finalny ola膰 ich nie oferuj膮c im nic poza go艂ym sprz臋tem. Napisa膰 w taki spos贸b post ze ludziom a偶 偶y艂ka pulsuje i maja odczucie ze zostali zrobieni w balona. Tym co siedz膮 na starszych bramkach my艣le 偶e 艣wita ze jednak dobrym rozwi膮zaniem b臋dzie inny sprz臋t pod czystego ha na dalszy rozw贸j 鈥
Brawo

1 polubienie

Ju偶 Ci kiedy艣 pisa艂em pod wpisem w podobnym tonie
@Maffiu - przesadzasz鈥

P. S.
A偶 dziwne, 偶e jeszcze nie jeste艣 na poleasingowym Dellu czy RPi.

Dlczego ? napisa艂em co my艣le o tej wrzutce i formie, bo model biznesowy jest dla mnie zrozumia艂y ale forma przekazu nie bardzo, sam szykowa艂em si臋 do zakupu pro (nie wykluczam zakupu) dlatego nie jestem na Dellu. Poza tym nam贸wi艂em przynajmniej kilka os贸b na zakup bramek bo uwa偶am 偶e to dobry projekt i nawet my艣la艂em 偶e cena za pro b臋dzie troch臋 wy偶sza. Nie pieni膮dze s膮 problemem bo zawsze jestem za dobrymi projektami, wszystko musi kosztowa膰 ale forma marketingu mnie 艣mieszy, sam zajmuje si臋 produktami dla biznesu. A co do formy wypowiedzi to jako u偶ytkownik chyba mam prawo wypowiedzie膰 si臋 w krytycznym tonie o firmie kt贸rej produkt u偶ywam, wiec spokojnie. :wink:

1 polubienie

Ale prosz臋 o przecinki, kropki, cokolwiek co u艂atwi czytanie tego co piszesz鈥

3 polubienia

Lepiej ? Czy nadal moja wypowiedz jest nie zrozumia艂a ?

Ale偶 ona by艂a zrozumia艂a tylko ma艂o czytelna. Teraz jest o niebo lepiej, dzi臋ki :slight_smile:

Tak czytam i czytam te Wasze wypowiedzi i nie bardzo wiem o co macie do @jolka pretensje. 呕e produkt jaki zesp贸艂 AIS wyda艂 nie spe艂nia wymog贸w Waszych wyobra偶e艅? Moich tez nie spe艂nia wg tego skromnego opisu, ale to nie znaczy 偶e nie b臋dzie spe艂nia艂 za jaki艣 czas, jak Jolka zacznie opisywa膰 co mo偶na na nim zrobi膰, a je偶eli faktycznie nie b臋dzie takich opis贸w to dalej mamy bramki dev1, 2 i 3. S膮 one i tak lepsze ni偶 RPI i czysty HA.
Ponadto 艣miem twierdzi膰, 偶e w tej cenie za du偶o ch臋tnych na bramk臋 Pro z tego forum i tak by si臋 nie znalaz艂o, to jaki sens by艂by w sprzeda偶y jej odbiorcom ko艅cowym? Rok j膮 budowali, 偶eby sprzeda膰 mo偶e 20szt?
Wyluzujcie i cieszcie si臋 ostatnim godzinami weekendu :beer:

6 polubie艅

Chyba nie do ko艅ca jasno to opisali艣my - postaram si臋 wyja艣ni膰 kilka rzeczy:

1. Nikt niczego nikomu nie zabiera, wszystko pozostaje tak jak by艂o.
    Bardzo dobra i w rewelacyjnej cenie bramka DEV3 i darmowe us艂ugi zostaj膮. Us艂ugi s膮 hostowane w https://fosshost.org/ Nadal ca艂y czas b臋dziemy rozwijali system i wprowadzali wi臋cej darmowych us艂ug i funkcjonalno艣ci, dzi臋ki czemu b臋dziecie w stanie sami 艂atwiej integrowa膰 wi臋cej rzeczy. Kody s膮 otwarte i zostaj膮 otwarte, ka偶dy mo偶e sobie je bra膰 i instalowa膰, na czym tylko chce i potrafi.

1. Zaoferowali艣my specjalnie dla was mo偶liwo艣膰 kupienia AIS PRO1, bo wiemy, 偶e czekacie. Piszecie do nas i pytacie 鈥渒iedy???鈥 Jako jedyni (Wy, nasi klienci) macie mo偶liwo艣膰 kupienia tej bramki w takiej cenie - nie zapomnieli艣my o was. Nie b臋dziemy jednak tej bramki sprzedawali klientowi ko艅cowemu, bo mo偶liwe, 偶e nie wykorzysta jej potencja艂u鈥 Dla os贸b, kt贸re chc膮 rozpocz膮膰 przygod臋 z AIS, to DEV3 b臋dzie idealna. Pomimo, 偶e na bramce wiele rzeczy jest ju偶 zainstalowanych i skonfigurowanych, to 偶eby zrobi膰 niezawodn膮 automatyk臋, to trzeba u偶y膰 dobrego sprz臋tu, kt贸ry daje si臋 integrowa膰, trzeba mie膰 dobr膮 sie膰 i umiej臋tno艣ci integratora, trzeba zapewni膰 serwis i us艂ugi. Podejmujemy wsp贸艂prac臋 z firm膮, kt贸ra to robi i kt贸ra wykorzysta potencja艂 AIS PRO1.

2. Za kilka miesi臋cy produkt z AIS PRO1 na pok艂adzie trafi na rynek i ka偶dy b臋dzie m贸g艂 kupi膰 gotowe i zintegrowane z ca艂膮 automatyk膮 domow膮 rozwi膮zanie PRO (艣wiat艂a, rolety, alarm, wideodomofon, ogrzewanie itd鈥), ze wszystkimi gwarancjami i z monta偶em na gotowo.
    Tak膮 instalacj臋 przygotowujemy do naszego nowego biura, jak b臋dzie gotowa, to zaprosimy was, 偶eby nas odwiedzi膰, wypi膰 kaw臋, pogada膰 i pokaza膰 wam jak to dzia艂a, jak programujemy bramki itd鈥

Czym jest PRO1

PRO1 to 4 razy szybsza bramka od DEV3, ma ten sam system co DEV3 + kilka dodatk贸w.
Zintegrowane zwave2mqtt oraz baz臋 danych:

W j膮dro PRO1 wkompilowali艣my wiele sterownik贸w do r贸偶nych urz膮dze艅, dzi臋ki temu mo偶na 艂atwo doda膰 panel dotykowy, ka偶de urz膮dzenie serial i inne rzeczy o kt贸rych jeszcze b臋dziemy pisa膰.
Instrukcja kompilacji j膮dra oraz kody PRO1 s膮 tu:
https://hub.docker.com/r/aispro/sdk_pro_1

W PRO1 jest te偶 lepsze audio - bo to PRO1 prawdopodobnie b臋dzie sercem naszego g艂o艣nika (tak , ca艂y czas robimy g艂o艣nik)

PRO1 mo偶na sprz臋towo por贸wna膰 do HA Blue, bo mamy bardzo podobny procesor

HA Blue AIS PRO1 wyja艣nienie
procesor 6-Core Amlogic S922X
Processor (ARMv8-A)
6-Core Amlogic S922X-H
Processor (ARMv8-A)
Amlogic oferuje warianty swoich procesor贸w, my wybrali艣my ten z licencjami Dolby- to oznacza literka H
pami臋膰 4GB DDR4 4GB DDR4 to samo
dysk 128GB eMMC Flash 64GB eMMC Flash tu HA daje wi臋cej
sie膰 1x RJ45 LAN Port 10/100/1000 Mbps 1x RJ45 LAN Port 10/100/1000 Mbps + Wi-Fi 6 802.11ax mamy najnowsze wifi, kt贸re jest zalecane do IoT
audio 1x 3.5mm Jack AUX 3,5mm jack + mic input (DTS Listen + Dolby Audio decoding, ESS9108 audio DAC ) + Optical SPDIF + Bluetooth 5.0 + wbudowany odtwarzacz audio i biblioteka multimedi贸w w audio jeste艣my lepsi
m贸wienie odtwarzanie audio offline TTS, kt贸ry czyta tekst TTS mamy lepszy
komendy g艂osowe dodatkowa integracja tylko j臋zyk angielski Obs艂uga j臋zyka polskiego. Wbudowany mechanizm zamiany mowy na tekt i wbudowane komendy + mo偶liwo艣膰 dodania w艂asnych komend mamy komendy g艂osowe po polsku jako jedyni na 艣wiecie
zdalny dost臋p 5 $ miesi臋cznie darmowy u nas zdalny dost臋p jest za darmo, ale ka偶dy kto chce, to mo偶e w艂膮czy膰 integracj臋 HA Cloud i p艂aci膰 abonament
gwarancja dzia艂ania us艂ug brak brak to samo

PS

Czytamy Wasze komentarze i szczerze m贸wi膮c, to troch臋 przykro si臋 robi od niekt贸rych鈥 My nic nikomu nie zabieramy, nie ka偶emy za nic nagle p艂aci膰, nic nie odcinamy. Macie 艣wietny system, kt贸ry w dalszym ci膮gu b臋dzie rozwijany. Nikogo nie zmuszali艣my do zakupu wersji DEV, dok艂adnie opisywali艣my czym jest. Sami decydujecie, co do niej pod艂膮czacie zgodnie z Waszymi umiej臋tno艣ciami i wiedz膮. Kupuj膮c bramk臋, zap艂acili艣cie raz za sprz臋t i od tej pory (a niekt贸rzy zaraz b臋d膮 mogli odhaczy膰 trzeci膮 rocznic臋 u偶ywania bramek DEV) macie darmowe aktualizacje, nowe funkcjonalno艣ci i mo偶liwo艣ci, kt贸rych nie daje absolutnie 偶aden inny system dost臋pny w Polsce. Jeste艣my ca艂y czas obecni i rozwijamy projekt razem z Wami, ale um贸wmy si臋- to nie jest projekt 鈥榩o godzinach鈥, to co dostajecie, jest ogromn膮 inwestycj膮 z naszej strony i 偶eby m贸c go ci膮gn膮膰 (co jest oczywi艣cie naszym planem), to musimy by膰 elastyczni i musimy podejmowa膰 m膮dre kroki.

Cz臋艣膰 funkcji, z kt贸rych Wy mo偶ecie korzysta膰 za darmo istnieje tylko dlatego, 偶e powsta艂y na zlecenie klienta biznesowego. To, co robimy, jest dla Was szans膮 na darmowe rzeczy.

Nie mamy abonament贸w, nie zarabiamy na Was, nie gromadzimy i nie sprzedajemy danych, wchodzicie na nasz膮 stron臋 i forum i nie ma tu reklam, nie zarabiamy na 偶adnych linkach przekierowuj膮cych do sklep贸w. Jeste艣cie w pe艂ni kontroli swojej prywatno艣ci i nikt tutaj nic Wam nie wciska ani do niczego nie namawia. Doce艅cie to, bo to jest unikalne i bezcenne.

Piszecie, 偶e chcecie gwarancji dzia艂ania 鈥榳szystkiego鈥 - nie ma takiej mo偶liwo艣ci, 偶eby艣my zagwarantowali dzia艂anie urz膮dze艅, kt贸rych nie sprawdzili艣my. Niekt贸rzy kupuj膮 jakie艣 chi艅skie wynalazki z Ali (bo musi by膰 najtaniej), oblepi膮 nimi ca艂y dom 艂膮cznie z piecem i jak co艣 si臋 wykrzaczy, to od razu wini膮 bramk臋 (bo przecie偶 log贸w i poprawnej konfiguracji nikt nie sprawdza).

Nie tworzymy wydumanych akcji marketingowych, pokazujemy jak projekt wygl膮da naprawd臋, nic nie jest podkoloryzowane. Produkt i projekt broni膮 si臋 same i od samego pocz膮tku taki by艂 zamys艂. Staramy si臋 dotrze膰 do 艣wiadomych klient贸w, kt贸rzy otrzymuj膮c sprz臋t, kody i dokumentacj臋 s膮 w stanie sami zrobi膰 sw贸j dom bardziej smart.

Mo偶e teraz um贸wmy si臋, 偶e emocje zostawimy na boku i je艣li b臋dziecie mieli jakie艣 konkretne pytania, to my ch臋tnie na nie odpowiemy.

Pami臋tajcie, 偶e zawsze macie wyb贸r :wink:

Mi艂ego dnia! :peace_symbol:

9 polubie艅

No i teraz wiemy wi臋cej. Nie mo偶na by艂o @jolka tak odrazu napisa膰? Teraz mamy czarno na bia艂ym, 偶e wszystko jest ok i mo偶emy czu膰 si臋 spokojnie. Dzi臋ki za odpowied藕.

A gdzie przepraszam?

1 polubienie

A ja bym prosi艂 o rozja艣nienie tej 鈥渢rzeciej鈥 r贸偶nicy:

Przepraszam, Przepraszam :grin:

Pr贸buj臋 to zrozumie膰: pojawi si臋 integrator, kt贸ry na sprzetowej bramce PRO1 i na oprogramowaniu AIS Dom, do艂o偶y 鈥渏akies鈥 elementy wykonawcze automatyki budynkowej i b臋dzie 艣wiadczy艂 us艂ugi systemu dla inteligentnego domu?