AiS pytan kilka laika (integracja z FIBARO)

Mam takie same objawy:
Cezary.K

19d

Problem jest z samym rozpoznawaniem mowy, komend. Nie było z tym problemu wcześniej. Pilota używam od stycznia. Sterowanie z przycisków czy nawigacja po ekranie działają dobrze z pilota. Problem od jakiegoś miesiąca.Po restarcie bramki związanym z aktualizacją czy zwykłym zanikiem napięcia problem ustępuje na jakiś czas. Po ok dniu czy dwóch mówienie komend do pilota typu włącz czy zamknij kończy się odpowiedzią “nie rozumiem, nie można, nie znajduję” lub przekierowaniem do wiki.
Te same komendy wypowiedziane przez telefon działają od strzału. Myślałem, że problem może dotyczyć błędu w komunikacji z kluczem USB czy brakiem aktualizacji serwera do wersji 2.0. Po wykonaniu migracji i aktualizacji Android, nadal brak poprawy dla działania komend z pilota. Działało - nie działa… nie mam zastrzeżeń do jakości mikrofonu w pilocie jako sprzętu.

U mnie problemem jest to, ze pilot nie wysyła ani grama dźwięku do Jolki, a Android nie odtwarza tego co Jolka mówi.

Zaczyna się od problemu ze zrozumieniem słów/komend i po parunastu moich próbach kończy się brakiem odpowiedzi ze strony asystenta, kompletnym brakiem reakcji mikrofonu pilota. Nie mam ochoty na nagrywanie siebie dla zobrazowania problemu. Ale objawy mam takie same jak u Ciebie.
Pomaga restart bramki, ale problem powraca z różną częstotliwością.
Może ten zapis coś podpowie? Czas się zgadza, problem wystąpił dziś:
obraz

Tak jak pisałeś. Wyłączyłem Jolkę przed pójściem spać. Dziś rano mikrofon w pilocie działa i nawet Jolka rozumie co do niej mówię. Zobaczymy jak długo…
Na Androidzie dalej nie słyszę Jolki… a może to normalne?

W aplikacji mobilnej, na Andrid powinieneś słyszeć to samo co z podłączonego głośnika do bramki.
Pod warunkiem, że aplikacja jest uruchomiona - otwarta. Oczywiście multimedia w telefonie czy tablecie zakładam, że działają.

Oczywiście, że działają. Znaczy się wszędzie, tylko nie w AIS Dom :frowning:

W aplikacji działa przycisk mikrofonu, nasłuchiwanie komend?

Tak. Mogę wydawać w apce polecenia głosowe. Ale ich efekt słychać tylko na telewizorze, do którego podłączona jest bramka przewodem HDMI.

W apce na androidzie kliknij na te 3 kropki pe lewej na dole i zaznacz “Odtwarzacz audio”.
Aaaaa i zmień logo (taki żarcik) :rofl:
Też zaczynałem od Supli i jak sobie przypomnę ile nocek zmarnowałem to aż :face_with_symbols_over_mouth:
Po przejściu na Jolkę, żona zaczęła się do mnie odzywać :smiley: bo mam czas dla niej.
Zmieniaj soft w modułach z Supli na Ais i pomału czytaj co i jak. Na pewno pomożemy. Naprawdę Jolka jest super tylko trzeba po kolei wszystko rozgryźć, a jest tego sporo. Przed Jolką chciałem przejść na HA, bo nie można się doczekać na Supli podstawowych funkcjonalności takich jak logika, czy automatyzacje, ale dokumentacja tylko po angielsku, zadnego polskiego forum czy tutoriala jak zacząć już po postawieniu Hassio, a na tym forum masz wszystko.
Powodzenia

1 polubienie

No tak, wszystko działa lepiej jak się włączy… nie wpadłem na to.

Odtwarzacz audio nie ma moim zdaniem związku z odtwarzaniem głosu asystenta. Bez włączonej opcji, też słyszę odpowiedzi w telefonie.
Raczej problem będzie ze sterownikami konkretnego urządzenia.

Nie słychać odpowiedzi w telefonie - na pewno pomoże włączenie standardowego TTS’a i ustawienie PL w Androidzie.

Zahaczyłem na czacie Jolę i podała mi podobną poradę. Okazało się, że na moim Samsungu A50 jako syntezator mowy jest produkt Samsunga. Zmieniłem na Zamień tekst na mowę i wybrałem język polski. No i apka zaczęła do mnie gadać :smiley:

No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Mam zamiar rozkminić Suplę i pomóc w jej rozwoju. Im większa społeczność tym większe możliwości.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie zmienić w AiS hasło do fibaro ?

Hasło do Fibaro zmieniasz na centralce Fibaro (ID) a nie w AIS.

U mnie to samo się dzieje i to bardzo często. Zawsze gdy jest potrzebny to nie działa. Już raz pilot sobie poszybował :wink: hehe pozostaje telefon albo zegarek…

Ale rada :thinking: pytam o hasło na AIS

Witam.
Mam zapytanie czy asystenta AL-Speaker można zintegrować z centralką fibaro HC2,
jeśli tak to proszę o podpowiedz.

Kolega @begginer pisał że ma taką integrację:

Dzięki za podpowiedz.