Alfawise, Broadlink - uniwersalny pilot/kontroler zdalnego sterowania IR

Teraz to wygląda tak:

  • platform: broadlink
    host: 192.168.1.117
    mac: ‘C8:F7:42:DA:6A:E5’
    type: rm2_pro_plus
    timeout: 15
    retry: 5
    switches:
    tv_thomson:
    friendly_name: “Telewizor”
    command_on: “JgCiAIKDEUIRQQ9EEEMSIBEgEEMQIxBBECIQRA8iECIQIw8iECESQQ9FECERQRAiEEMSIBFBEAABF4SCEEMQQhBCEkIQIhAhEEITIBJBESAQQhIgEiASIRIgECEQQw9EEiARQQ8jEEMSIBBCEAABF4WBEkEQQhBCEEQQIRAiEEMSIBBCECMPQhEiECEQIhAjECEQQhJCDyMQQhAiEkEQIRFCEAANBQAAAAAAAA”
    command_off: “JgCiAIODDkMRQxpDGkUOIxEiDkMQIw9ODyMPQw4kDyMQIQ8kDyMQQg9EDiMQRA4jEUIQIRBDEQABGIKCEEQRQRBCEUMQIREiDUQPIxBEDiMRQhAiECEQIw8jECERQhBCDyMQQw8jEEIQIxBDEAABFYSCEEQQQRJBEEMSIBIgEUEQIg9EEiARQhAhECMSIRAhECIQQw9EECEQQxIgEkEQIRBCEwANBQAAAAAAAA”

A błąd po sprawdzeniu konfiguracji :

Component error: customize - Integration ‘customize’ not found.

W logu masz coś innego poza tym co wkleiłeś masz coś jeszcze w sekcji switches ? Zobacz jeszcze logi.

Jeszcze w głównym configuration.yaml sprawdź czy masz taki wpis, nie ma on nic wspólnego z broadlink ale może coś wyciąłeś wcześniej…

homeassistant:
  customize: !include customize.yaml

switch: !include switch.yaml

Teraz mam tak:

Component error: customize - Integration ‘customize’ not found.

Sprawdź co masz w pliku customize.yaml
Jeśli jest pusty lub go nie masz to utwórz i dodaj np. taki wpis:

person.imie:
  entity_picture: /local/img/imie01.jpg

Mam w nim wpis taki wpis po dodaniu

cover.brama_wjazdowa:
device_class: garage
friendly_name: brama wjazdowa

person.imie:
entity_picture: /local/img/imie01.jpg

A błąd taki:

Component error: customize - Integration ‘customize’ not found.

A po restarcie mam taki błąd:

Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: in “/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml”, line 21, column 9: Unable to read file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/switch.yam.

Według mnie to w głównym konfigu masz złą nazwę pliku switch.yam a powinno być switch.yaml

@Iron
Dzięki, był zły zapis ale wywaliłem wpisy customize.yaml i nie ma błędów. Teraz pora na testy. Sprawdziłem komenda głosowa działa.

Poproszę Was jeszcze o małą podpowiedź. Chciałbym aby po naciśnięciu jednego przycisku, wywołaniu komendy głosowej włączał się telewizor, soundbar i satelita. Mam tak zrobione na pilocie logitech harmony, scena załącz tv, sat i soundbar. Ale po przekazaniu takiej komendy do Broadlink załącza się tylko telewizor.

Ja to mam w scenach zrobione

image

- id: '1578741366141'
  name: ściana w salonie włącz
  entities:
    switch.ambilight_on:
      assumed_state: true
      friendly_name: Ambilight
      state: 'on'
    switch.rgb:
      assumed_state: true
      friendly_name: RGB
      state: 'on'

Witam.
Ja mam tak w pliku switch.yaml

I jak wywołam komendę głosową włącz telewizor to włącza się tylko trzecie urządzenie. Może trzeba ustawić jakieś odstępy czasowe. Zauważyłem, że jak nie ustawie to zawsze mi się włącza tylko soundbar. A jak z mienie na włącz satelitę to włącza się telewizor. A żeby było jaśniej to chcę wysterować głosowo trzy urządzenia, telewizor, soundbar i satelitę

Tak nie może być. komenda ON / OFF dla danego switcha musi mieć jedno wystąpienie. Do zmiennej zawsze bierze ostatnie więc to normalne. Tutaj trzeba określić konkretne załącz/wyłącz dla każdego odbiornika a grupowo załączanie zrobić w scenach albo automatyzacjach.

@Iron
Jak zrobiłem tak:

to mam takie błędy:

Już z głupiałem jak mam to napisać. :cold_face:
Już napisałem i nie mam błędów. Teraz scena.

Wygląda to tak:

W tym ostatnim “satelita” z pierwszego screena masz źle wcięcia od komendy friendly o jeden za daleko w prawo. :wink:

Nie ma potrzeby za każdym razem definiować wszystko od początku. Popraw tylko wcięcia w pierwszym przykładzie i będzie ok :slight_smile: albo w ostatnim wytnij drugie i trzecie wystąpienie - platform… aż do tv_jbl: i tv_satelita:

@Iron
Dzięki. powiem tak, sterowanie głosowe śmiga ale trzeba dodać drugą scenę na wyłączanie. Bo inaczej nie będzie działać. Dzięki @Iron za pomoc. Muszę sobie teraz wszystko poukładać i myślę, że będzie oki.
pozdrawiam

w scenach jest tylko on lub off nie ma toggle więc muszą być osobne sceny na włączenie i osobne na wyłączenie ale za to w automatyzacjach jest toggle i można to ogarnąć jedną automatyzacją.

Witam.
A jak obudzić czujnik temperatury w Broadlink ?

Mój niestety nie posiada czujnika temperatury. W przykładach było ale nie każdy widocznie ma. Jest taka stacja broadlinka która ma wszystko ale do tanich nie należy…

Myślę, że za połowę tej ceny można multisensor zrobić na Arduino :slight_smile:

Dla Broadlink w wersji 4 jest dedykowany przewód “HTS-2” i po skonfigurowaniu w bramce pokazuje temperaturę i wilgotność. Nie wiem czy działa on z niższymi wersjami.

Witam, co oznacza taki błąd przy sprawdzeniu konfiguracji?

Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: ‘utf-8’ codec can’t decode byte 0xb3 in position 162: invalid start byte