Automatyka domowa diy to nie jest zabawa dla każdego

Witam.
Nie bardzo chciałem zakładać nowy temat dotyczący naszej @jolka. Ale niestety już kilka jest takich nie mnóżmy ich. Fakt jest taki, że są problemy z bramką a dokładnie, ze zdalnym dostępem. Czy to z sieci lokalnej, czy zdalnie po stronie aplikacji. Bo jak na razie u mnie po stronie www w sieci lokalnej śmiga. I tu pisanie o załączeniu tunelu… Nie nie o to chodzi bo u mnie jest załączony i niestety nie śmiga dostęp zdalny z aplikacji.


Więc nie wiem gdzie leży problem. Bramka zwolniła, działa bardzo wolno. Pisałem już co mam zainstalowane. Problem, przyjeżdżam z pracy a tu du… bramka wisi. Temperatura w domu 21.09 a powinna być 22.5. i co restart bramki, pompa w ruch i wali kilowaty bo musi nabić temperaturę. To mi się nie podoba myśłę , że kilku posiadaczy bramki ma podobne problemy.
@jolka proszę o poradę co mam zrobić w mojej sprawie.

Pokaż co masz w logach (Konfiguracja > Logi) po restarcie bramki do pełnej stabilności.

… i logs … co…

Dziwny jest ten duplikat nazwy urządzenia mobilnego. Spróbuj to poszukać.
Dodatkowo masa błędów “error doing job unclosed client session” sugeruje że jednak coś jest nie tak - google podpowiada, że to mogą być integracje, zacząłbym od wyłączania integracji z kamerkami i sprawdzał czy te błędy wracają. W ten sposób bym wykrył która integracja jest problematyczna.

Tak, zwlaszcza ze sa integracje HACS. Jak Stravi pisal, trzeba wylaczyc integracje i krok po kroku sprawdzac, ktora jest problematyczna. Zaczalbym od HACS.

Wywaliłem integrację z kamerami i HACS. Moje logi wyglądają tak:

Zdalny dostęp jest i szybkość bramki wróciła do normy. Myślę, że to HACS robił zamieszanie na mojej bramce. Spróbuję zrobić jeszcze raz integrację z kamerkami i zobaczę co się będzie działo.
Dzieki.

Oki, czyli jest potencjalny winny :slight_smile: Twoje logi mowia ze o 14:13 AIS wciaz probowal zaladowac HACSa - wiec zakladam ze wylaczyles nie samego HACSa a wszystkie custom components ktore on doinstalowal, tak?

Zrobiłem usuń w integracjach.