BETA ­čî▒ Nowa wersja 0.109 wydana na kanale BETA

W konsoli mam takie wersje:
ais-dom 0.109.2b1
ais-dom-frontend 20200427.1

to powinno by─ç ok, mo┼╝e zaktualizuj do najnowszej wersji 0.109.4b0 kt├│ra wczoraj wysz┼éa i zobaczymy czy to pomog┼éoÔÇŽ bo takiego przypadku to jeszcze nie mieli┼Ťmy
Daj zna─ç :+1:

PS
faktycznie bez zapoznania si─Ö z dokumentacj─ů, nie wiadomo, ┼╝e konsola dzia┼éa tylko lokalnieÔÇŽ da┼éo nam to do my┼Ťlenia. Uczymy si─Ö :slight_smile: , w kolejnej wersji (> 0.109.4b0) b─Ödzie ju┼╝ lepiej - info poni┼╝ej

przed

po

3 polubienia

Zaktualizowało do najnowszej wersji, ale interfejs użytkownika nadal jest 20191204.6. Chyba przeprowadzę reset. :disappointed_relieved:

Poczekaj jeszcze prosz─Ö - dojd┼║my do tego co jest grane :slight_smile:

Jeszcze 3 pomysły:

1. Sprawd┼║ w przegl─ůdarce w ÔÇťincognito modeÔÇŁ Shift + Ctrl + N
    mo┼╝e tam b─Ödzie ok? Albo z zupe┼énie innej przegl─ůdarki z kt├│rej jeszcze nie wchodzi┼ée┼Ť na bramk─Ö i kt├│ra nic nie zapisa┼éa jeszcze sobie lokalnie.
    Je┼╝eli 1. nie pomaga to przejd┼║ do 2.

2. zr├│b prosz─Ö z konsoli aktualizacj─Ö r─Öczn─ů i zobaczymy czy jest jaki┼Ť problem podczas instalacji:

pip install ais-dom==0.109.4b0 -U

w trakcie instalacji obserwuj logi w konsoli - je┼╝eli jest jaki┼Ť b┼é─ůd to prze┼Ťlij nam go (mo┼╝e jakie┼Ť zale┼╝no┼Ťci nie pasuj─ůÔÇŽ). Je┼╝eli s─ů b┼é─Ödy to nam pode┼Ťlij. Je┼╝eli nie to zobaczmy punkt 3.

1. Dzisiaj wydamy wersj─Ö 0.109.5b0
    tam b─Ödzie nowy wersja frontend i zobaczmy czy to pomo┼╝e

PS
Czy pr├│bowa┼ée┼Ť wcze┼Ťniej co┼Ť doinstalowywa─ç na bramce? Co mog┼éo zmieni─ç uprawnienia do plik├│w lub doda─ç jakie┼Ť zale┼╝no┼Ťci?
Je┼╝eli nic sam nie doinstalowywa┼ée┼Ť, a jest taki problem, to mo┼╝esz na emaila info@sviete.pl podes┼éa─ç identyfikator bramki + login i has┼éo na konto administratora (mo┼╝esz doda─ç jakie┼Ť tymczasowe). Normalnie nie robimy takich zdalnych serwis├│w, ale to nas zaintrygowa┼éo - wejdziemy zdalnie i zdiagnozujemy przyczyn─Ö.

Pierwszy spos├│b bez efektu, a przy r─Öcznej aktualizacji co┼Ť takiego:

robi┼ée┼Ť tak jak napisali┼Ťmy?

pip install ais-dom==0.109.4b0 -U

poka┼╝ ca┼éego loga z instalacji ┼é─ůcznie z poleceniem kt├│re wpisujesz

0.109.5b0 wydana na beta

Dodali┼Ťmy klika drobnych poprawek i najnowszego (dzisiaj wydanego) Home Assistent 0.109.5

wszystko wygl─ůda ok - jakby by┼éo zainstalowaneÔÇŽ

sprawd┼║my ostatni─ů rzecz, prosz─Ö w konsoli wpisa─ç:

pip install wheel

a nast─Öpnie:

pip install ais-dom==0.109.5b0 -U

prosz─Ö da─ç zna─ç jak wygl─ůda log i czy aplikacja jest aktualna w przegl─ůdarce?

Nie miałem już siły i zresetowałem. Teraz ustawiam wszystko od nowa.

0.109.6b0 wydana na beta

2 wi─Öksze zmiany:

1. Najnowszy Home Assistant 0.109.6
  2. Więcej opcji w powiadomieniu push wysyłanym do aplikacji mobilnej - teraz możemy czytać tekst powiadomienia :slight_smile:

więcej info o tym jak to działa tu:

Po aktualizacji do 0.109.6b0 nie mam integracji z Fibaro , tak┼╝e pr├│ba
ponownej integracji nie przechodzi. Wracam do poprzedniej bety. do┼é─ůczam screeny.

Dzi─Öki za info z logami :+1: . To nasz b┼é─ůd, przepisujemy API pod spodem na asynchroniczn─ů komunikacj─Ö (┼╝eby dzia┼éa┼éo bardziej efektywnie) i niestety zapomnieli┼Ťmy zmieni─ç wywo┼éanie w tym miejscu. Sprawdzamy czy gdzie┼Ť jeszcze to mog┼éo spowodowa─ç podobny problem i poprawiamy. B─Ödzie OK w kolejnej wersji.

0.109.6b3 wydana na beta

dodali┼Ťmy parametr notification_id - unikalny numer powiadomienia, opisane w

poprawki na błędy:

• integracji z Fibaro
  • karta Markdown

Udało nam się też poprawić blokowanie interfejsu podczas uruchamiania lub zatrzymywania serwisów (tunel czy zigbee) jest :muscle:

2 polubienia

Chyba musicie poprawić wszystkie wywołania starej integracji markdown.
image

dzi─Öki za info,

niestety faktycznie mo┼╝e by─ç taki efekt - generowanie jest poprawione w kodzie ale si─Ö nie od┼Ťwie┼╝aÔÇŽ bo konfiguracja jest wy┼Ťwietlana z lokalnej wersji w folderze (~/AIS/.storage/lovelaceÔÇŽ )

W ramach obej┼Ťcia,

wystarczy zrobi─ç restart lovelace/default_view i b─Ödzie OK:

1. wchodzimy na domy┼Ťlny intefrejs
    image

2. w┼é─ůczamy ÔÇťKonfiguracja interfejsu u┼╝ytkownikaÔÇŁ

3. r─Öczny edytor konfiguracji

4. kasujemy wszystko i zatwierdzamy

5. od┼Ťwie┼╝amy w przegl─ůdarce (F5)
    i jest ju┼╝ OK:

A my my┼Ťlimy jak to zrobi─ç, ┼╝eby po aktualizacji do 0.109 na stabilnym kanale by┼éo z automatu ok :wave:

Podmieniłem to na {{ states("sensor.aisknowledgeanswer") }} i działa.
Znalazłem jeszcze drugi taki markdown {{ states("sensor.rssnewstext") }}
Pytanie czy powy┼╝ej opisany reset da┼éby mi to samo czy co┼Ť wi─Öcej?

Dzięki u mnie też to zadziałało :slight_smile:

to samo, dodali┼Ťmy jeszcze pogod─Ö na pierwszy widok - bo ta karta jest teraz ┼éadna :slight_smile:
ale to te┼╝ mo┼╝na samemu sobie doda─ç na dowolny pulpit i widok

1 polubienie

0.109.6b5

to ju┼╝ ostatnia beta przed wersj─ů 0.109.6
Dodali┼Ťmy mo┼╝liwo┼Ť─ç definiowania interwa┼éu skanowania dla integracji SUPLA

W ten spos├│b ka┼╝dy mo┼╝e ustali─ç sobie jak cz─Östo mo┼╝e pyta─ç o status swoich urz─ůdze┼ä (w zale┼╝no┼Ťci od ilo┼Ťci urz─ůdze┼ä kt├│re ma i aktualnych limit├│w w SUPLA).

┼╗eby ograniczy─ç ilo┼Ť─ç zapyta┼ä z HA do SUPLA, stosujemy ÔÇťPrzepustniceÔÇŁ na funkcji aktualizuj─ůcej status (nie pozwalamy wykonywa─ç funkcji cz─Ö┼Ťciej ni┼╝ parametr scan_interval)