Cc2531 jako router

witam,
zastanawiam się czy jest możliwość użycia cc2531 jako routera a nie koordynatora
znalazłem coś takiego

ktoś może testował ??

Witam.
Miałem 2xCC2531 jako router i działało to dobrze.
Rozszerzało sieć jak zwykły router tak jak każda żarówka lub gniazdko zigbee.
Mam na zbyciu jeszcze 2szt cc2531 które mogę zaprogramować jako router, ja aktualnie stosuję wyłączniki zigbee i dlatego mam zbędne 2szt cc2531.

Tak, cc2531 może działać jako koordynator lub router (w zależności od wgranego oprogramowania)
Zastosowanie routerów to jest bardzo dobry pomysł.

W Zigbee od antenek ważniejsze są odpowiednie sieci które właśnie tworzą routery(czasami nazywanych również wzmacniacze lub przedłużacze sygnału Zigbee), to jest najlepszy sposób na zwiększenie całkowitej liczbę urządzeń Zigbee, którymi może sterować koordynator Zigbee.

Cytując Zigbee2Mqtt - sieć Zigbee może być taka:

CC2531 z oprogramowaniem koordynator + dwa CC2531 z oprogramowaniem router

  • Coordinator: 15 devices - 2 routers = 13
  • Router one: + 21 devices
  • Router two: + 21 devices
  • Total device limit = 55 devices

CC2652 z oprogramowaniem koordynator + dwa CC2652 z oprogramowaniem router

  • Coordinator: 50 devices - 2 routers = 48
  • Router one: + 50 devices
  • Router two: + 50 devices
  • Total device limit = 148 devices

dziękuję za odpowiedź
czy zespół AIS podją by się zaprogramowania 2 cc2531 na router ??

Cześć! :slight_smile:

Jeśli kupiłeś cc2531 u nas, to wpis poniżej jest dla Ciebie :wink: Tam są podane możliwości wyboru oprogramowania oraz jaka jest ścieżka wykonania takiej usługi.

Ale jeśli masz moduły kupione u innego sprzedawcy, to musiałbyś się zgłosić do niego. Nie programujemy urządzeń, które nie zostay kupione u nas.

tak są kupione u was to ja odesłałem cc2531 jak pojawił się problem urządzeń niedziałających

1 polubienie

A tak, faktycznie :slight_smile:
Zerknij na post z programowaniem urządzeń, tam są wszystkie informacje :slight_smile: