@Celina - proste pytanie o ilość użytkowników :)

Zawsze mnie to intrygowało - tak więc co tam, po prostu zapytam :slight_smile:

@Celina - Ty będziesz wiedziała najlepiej; ile bramek wysłałaś do ludzi; począwszy od Dev1, Dev1-BT, poprzez DEV1-Speaker, Dev-2 aż do Dev3. O Pro nie pytam bo wiadomo…

Po prostu - jak duża to jest ilość użytkowników Jolki, w ilu domach Jolka gada, etc…:slight_smile:

Dzięki i pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

1 polubienie

Raczej to poufne dane firmy ale też mnie to bardzo ciekawi :laughing:.

2 polubienia

To może z innych rynków przykłady:

Telefony z serii Huawei P30 sprzedają się lepiej niż ich poprzednicy. Chiński koncern pochwalił się właśnie, że w ciągu pierwszych 85 dni od debiutu rynkowego nabywców znalazło 10 mln smartfonów P30, P30 Pro i P30 Lite.

Peugeot 206 : Blisko 4,5 milionów dwieścieszóstek przejeżdża drogi Europy Zachodniej w tym : 1 461 000 sztuk we Francji, 645 000 w Wielkiej Brytanii, 533 000 we Włoszech, 465 000 w Hiszpanii i 395 000 w Niemczech, mówiąc jedynie o pięciu głównych rynkach.

Firma Sony udostępniła raport z wynikami finansowymi. W dokumencie znalazła się informacja, że do końca czerwca tego roku na rynek trafiło 10,1 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation 5 oraz 116,4 mln PlayStation 4. W drugim kwartale 2021 r. PS5 rozeszło się w 2,3 mln sztuk, a PS4 – w 500 tys.

O Thermomiksie coraz częściej mówi się nie jako urządzeniu, a zjawisku społecznym. W 2018 roku kupiło go 80 tys. Polaków.

To mi właśnie o taką ogólną “poufność danych” chodzi. To chyba nie jest tajemnica? :slight_smile: Liczę, że @Celina odpowie :slight_smile: Raz jeszcze z góry dziękuję :heart:

Moim zdaniem nie jeden konkurent chciałby taka wiedzę mieć. Nie porównuj międzynarodowych koncernów do prywatnej firmy @araczkowski. Te firmy chwalą się liczbami dla akcjonariuszy, od których zależy ich wirtualna wartość.

3 polubienia

Być może tak; no ale skoro to tajemnica to coś jednak @Celina pisze:

Tylko nie wiem czy te “kilka tysięcy klientów indywidualnych,” to kilka tysięcy bramek w 2021; ale chyba raczej nie bo pewnie też i tagi albo gniazdka albo jeszcze coś innego…? :wink: Coś tam widać po sprzedaży na Allegro:slight_smile:

A poza tym - jaki konkurent? Wydawało mi się, że JOLKA nie ma konkurencji na rynku w PL :slight_smile: :heart: Chyba, że koleżanka Sara:slight_smile:

OK- chodzi mi bardziej o zrozumienie pojęcia “tajemnicy handlowej” czy jak tam zwał. Więc użyję logicznej dźwigni…

@sdsi - ile zarobiłeś w 2021 roku. Opublikuj swoje zeznanie podatkowe, to porównamy swoje zarobki, najlepiej jakbyś podsumował ile z umowy o pracę i przy jakim zakresie obowiązków. O dorywcze zlecenia nie pytam, bo wiadomo…
Po prostu - jak to przed tym “nowym ładem” ludzie zarabiali, mnie ciekawi.

Znając ceny produktów, znając ilość ich sprzedaży, można już łatwo policzyć sporo rzeczy w biznesie konkurenta.

Zgadza się - znając to wszystko i obserwując dynamikę sprzedaży bramki na allegro czy botland, aktywność użytkowników na forum, popularność wątków o ais na artuhome czy grupach ha na fb, znajomość ais wśród swojego otoczenia, pracę zespołu ais na github, etc… można “sporo rzeczy zaobserwować w biznesie konkurenta”…:slight_smile:

Tyle domysły. Po co się domyślać? Można spytać…:slight_smile: Ale ok :slight_smile:

No w końcu przestało wiać, zima wróciła :slight_smile: Miłego dnia :slight_smile: