馃懇鈥嶐煔 Celina - wydanie na kanale stabilnym

Moim zdaniem to najbardziej nieudana wersja. Bez obrazy Celiny. Nie dziala zigbee oraz aplikacja na tv. W tej chwili to mam ch臋膰 t膮 bramk臋 za okno wypier鈥ic. Ca艂a automatyka domu mi sie posypa艂a. Och艂on臋 i si膮d臋 jutro do tego.

Dlaczego nie robicie kopi r臋cznie ja mam skopiowan膮 ca艂a bramk臋 na komputer i w razie potrzeby wiem 偶e b臋d臋 m贸g艂 kopiuj i wklej i bramka o偶yje :slight_smile: spr贸buj jeszcze raz powoli przywr贸ci膰 ustawienia fabryczne potem wejd藕 w konsole i czekaj a偶 si臋 pobiera a p贸藕niej nic nie ruszaj przez 30min.Zadziala

Pelen restart bramki to juz dzisiaj z 5 razy robi艂em. Przywraca艂em r贸wnie偶 kopie z mojego backup i nic. Dzisiaj odpuszczam.

Nie bardzo rozumiem, co nie dzia艂a po pe艂nym resecie? Opisz krok po kroku co robisz, gdzie jest problem i co dok艂adnie Ci nie dzia艂a? Logi mile widziane (bo um贸wmy si臋, 偶e stwierdzenie, 偶e pi膮ty raz resetujesz i dalej nie dzia艂a to niestety dla programisty nic nie znaczy). Rozumiemy, 偶e mo偶esz by膰 poirytowany, bo co艣 Ci nie dzia艂a, ale opisz prosz臋 dok艂adnie co robisz bo bez tego nie jeste艣my w stanie si臋 odnie艣膰 do tematu i Ci pom贸c.
Ps. Celina jest stabilna i si臋 nie obrazi艂a :wink:

Po pelnym resecie bramki przywracam moja konfiguracj臋 ktora wcze艣niej zawsze dzia艂a艂a. Urz膮dzenie zigbee pali si臋 na zielono tylko chwil臋 i ga艣nie. W logu error zigbee-herdsman

to nie ma nic wsp贸lnego z wersj膮, zr贸b to co opisano tu:

Czy mo偶esz wyja艣ni膰 co robi艂e艣 nie tak?
zgaduje, 偶e za 6 razem poczeka艂e艣 do ko艅ca? tak jak opisali艣my w dokumentacji i pokazali艣my na filmie tu:

@Cezary.K @Goral64 @Tomasz
i generalnie wszyscy z problemem 127.0.0.1 - potwierdzamy to nasz b艂膮d - dzi臋ki za info.

Chodzi o to, 偶e brakuje w adresie portu, jak wpiszecie w przegl膮darce na bramce adres: http://127.0.0.1 to b臋dzie taki sam efekt - problem z po艂膮czeniem.
Ale jak dodacie port do adresu i wpiszecie w przegl膮darce na bramce:
http://127.0.0.1:8180

to b臋dzie OK

To zupe艂nie niegro藕ny problem, kt贸ry nie ma wp艂ywu na dzia艂anie bramki - zdalnie bramka normalnie jest dost臋pna. Ale zrobimy na to fix-a i pu艣cimy aktualizacj膮 偶eby nie czeka膰 do kolejnego wydania.

PS
mamy ju偶 winnego
image

2 polubienia

Czyli jeste艣 wstanie uruchomi膰 AIS na komputerze, poza bramk膮? Nie ka偶dy ma tak膮 wiedz臋 jak Ty jak to zrobi膰. Aby u艂atwi膰 innym podziel si臋 rozwi膮zaniem w zak艂adaj膮c nowy temat, np. Awaryjne uruchomienie bramki na komputerze

to raczej 偶adna tajemnica, powtarzamy ca艂y czas to jak mantr臋 鈫 linux to tylko pliki

Nie mia艂em na my艣li tylko plik贸w a ca艂y system - odpalanie AIS na komputerze. W przypadku HA, zanim zrobie upgrade na produkcji, zawsze wcze艣niej robi臋 testowy upgrade na 艣rodowisku testowym - na laptopie bo HA jest na VirtualBox.

Czytaj co jest napisane nie uruchomi膰 na komputerze tylko utworzy膰 sobie kopie zapasow膮

1 polubienie

Nie u偶y艂e艣 takiego sformuowania w swojej wcze艣niejszej wypowiedzi a u偶ywanie 偶argonu informatycznego (鈥渕am skopiowan膮 ca艂a bramk臋 na komputer鈥) mo偶e prowadzi膰 do innej interpretacji wypowiedzi :wink:.

A prosz臋 mi uwierzy膰 偶e kopia to podstawa i w razie problem贸w z bramka mo偶na szybko sobie j膮 od nowa skonfigurowa膰

dokladnie zrobilem jak w tym temacie

Przekopiowa艂em nawet ca艂y folder 鈥渉ome鈥 z komputera na bramk臋 i po restarcie nadal zigbee nie dziala.

Kiedy b臋dzie dost臋pna aktualizacja?

1 polubienie

Na zigbee masz rozwi膮zanie podlinkowane przez @jolka - to nie ma noc wsp贸lnego z now膮 wersj膮 AIS, poza tym, 偶e przy update leci reboot, kt贸ry pewnie przyczyni艂 si臋 do uszkodzenia konfiguracji zigbee2mqtt, ale to te偶 nie problem AIS, tylko Zigbee2mqtt.

ju偶 jest. aktualizacja potrwa oko艂o 2 minuty:

nie b臋dzie wymagany restart

Daj zna膰 czy po instalacji jest OK?

1 polubienie

Niestety, m贸j AIS nic nie wie o aktualizacji鈥

kliknij jeszcze raz SPRAWD殴鈥

2 minuty鈥

1 polubienie