👩‍🚀 Celina - wydanie na kanale stabilnym

Nie po każdym :slight_smile: wcześniej restartowałem co chwilę i było zawsze.Na dane trzeba czekać jak się ma historię na AIS

1 polubienie

Więc sprawdzić połączenie należy:

sprawdzone juz dawno nawet usunołem i przywrocilem dobra zostawimy niech nalicza od nowa i zmieniłem nazwę encji było pralka… Zmieniłem. Na sensor.gniazdo_pralka_energy_total oraz zmieniłem sensory w utility meter na gniazdo_pralka może to jest przyczyna

Przecież możesz coś podobnego ustawiać ale bez zegarka

Pierw klikasz na tą ikonkę androida


A potem wybrać wygaszacz ekranu

1 polubienie

trzeba przyznać rację :+1:

Generalnie jest sporo gotowych rozwiązań które robią fajne rzeczy, Android to 3 miliony aplikacji :slight_smile:
Odblokowywanie tabletu po wykryciu ruchu czy rozpoznaniu twarzy itd… to wszystko fajne rzeczy które ktoś już zrobił. Dlatego nie ma sensu próbować wykonać wszystkie funkcjonalności w jednej aplikacji.

W Android istniej możliwość wywołania aktywności → ekranu aplikacji X zaplikacji Y - poprzez mechanizm intencji.
Dokładnie to robimy na bramce uruchamiając komendą Spotify czy przekierowując obraz z kamery do aplikacji która potrafi go odtworzyć (w naszym przypadku VLC) - to się dzieje tu:

Czyli można na bramce uruchomić z serwisu w HA dowolną aplikację android (która rozumie mechanizm intencji) i coś do niej przekazać, np. url do odtwarzania. Wyjaśnimy jak to zrobić z API Asystenta domowego i podamy przykłady… i to już niebawem :wink:

1 polubienie

Faktycznie po HDMI mam to samo

Ja miałem stara aplikacje z Hej Maya i ją zainstalowałem i jak narazie działa. Na nowej aplikacji mam to co powyżej

Tomasz Należy zrobić reset twardy mi dopiero za 3 razem wskoczyło normalnie adres ip

Ja robiłem już z pięć razy i ciągle to samo.

W sieci lokalnej sprawdzanie konfiguracji działa…
obraz

Mimo wszystko brak połączenia z aplikacją ze smartfona i z TV jest bardzo niekomfortowe.
Kilkakrotne twarde restarty nic nie pomagają :frowning: Czy leci z nami pilot albo technik pokładowy?

To po przywróceniu ustawień przydało by się poczekać włącz przywracanie ustawień i poczekaj z 30min

Moim zdaniem to najbardziej nieudana wersja. Bez obrazy Celiny. Nie dziala zigbee oraz aplikacja na tv. W tej chwili to mam chęć tą bramkę za okno wypier…lic. Cała automatyka domu mi sie posypała. Ochłonę i siądę jutro do tego.

Dlaczego nie robicie kopi ręcznie ja mam skopiowaną cała bramkę na komputer i w razie potrzeby wiem że będę mógł kopiuj i wklej i bramka ożyje :slight_smile: spróbuj jeszcze raz powoli przywrócić ustawienia fabryczne potem wejdź w konsole i czekaj aż się pobiera a później nic nie ruszaj przez 30min.Zadziala

Pelen restart bramki to juz dzisiaj z 5 razy robiłem. Przywracałem również kopie z mojego backup i nic. Dzisiaj odpuszczam.

Nie bardzo rozumiem, co nie działa po pełnym resecie? Opisz krok po kroku co robisz, gdzie jest problem i co dokładnie Ci nie działa? Logi mile widziane (bo umówmy się, że stwierdzenie, że piąty raz resetujesz i dalej nie działa to niestety dla programisty nic nie znaczy). Rozumiemy, że możesz być poirytowany, bo coś Ci nie działa, ale opisz proszę dokładnie co robisz bo bez tego nie jesteśmy w stanie się odnieść do tematu i Ci pomóc.
Ps. Celina jest stabilna i się nie obraziła :wink:

Po pelnym resecie bramki przywracam moja konfigurację ktora wcześniej zawsze działała. Urządzenie zigbee pali się na zielono tylko chwilę i gaśnie. W logu error zigbee-herdsman

to nie ma nic wspólnego z wersją, zrób to co opisano tu:

Czy możesz wyjaśnić co robiłeś nie tak?
zgaduje, że za 6 razem poczekałeś do końca? tak jak opisaliśmy w dokumentacji i pokazaliśmy na filmie tu:

@Cezary.K @Goral64 @Tomasz
i generalnie wszyscy z problemem 127.0.0.1 - potwierdzamy to nasz błąd - dzięki za info.

Chodzi o to, że brakuje w adresie portu, jak wpiszecie w przeglądarce na bramce adres: http://127.0.0.1 to będzie taki sam efekt - problem z połączeniem.
Ale jak dodacie port do adresu i wpiszecie w przeglądarce na bramce:
http://127.0.0.1:8180

to będzie OK

To zupełnie niegroźny problem, który nie ma wpływu na działanie bramki - zdalnie bramka normalnie jest dostępna. Ale zrobimy na to fix-a i puścimy aktualizacją żeby nie czekać do kolejnego wydania.

PS
mamy już winnego
image

2 polubienia

Czyli jesteś wstanie uruchomić AIS na komputerze, poza bramką? Nie każdy ma taką wiedzę jak Ty jak to zrobić. Aby ułatwić innym podziel się rozwiązaniem w zakładając nowy temat, np. Awaryjne uruchomienie bramki na komputerze