👩‍🚀 Celina - wydanie na kanale stabilnym

to raczej żadna tajemnica, powtarzamy cały czas to jak mantrę → linux to tylko pliki

Nie miałem na myśli tylko plików a cały system - odpalanie AIS na komputerze. W przypadku HA, zanim zrobie upgrade na produkcji, zawsze wcześniej robię testowy upgrade na środowisku testowym - na laptopie bo HA jest na VirtualBox.

Czytaj co jest napisane nie uruchomić na komputerze tylko utworzyć sobie kopie zapasową

1 polubienie

Nie użyłeś takiego sformuowania w swojej wcześniejszej wypowiedzi a używanie żargonu informatycznego (“mam skopiowaną cała bramkę na komputer”) może prowadzić do innej interpretacji wypowiedzi :wink:.


A proszę mi uwierzyć że kopia to podstawa i w razie problemów z bramka można szybko sobie ją od nowa skonfigurować

dokladnie zrobilem jak w tym temacie

Przekopiowałem nawet cały folder “home” z komputera na bramkę i po restarcie nadal zigbee nie dziala.

Kiedy będzie dostępna aktualizacja?

1 polubienie

Na zigbee masz rozwiązanie podlinkowane przez @jolka - to nie ma noc wspólnego z nową wersją AIS, poza tym, że przy update leci reboot, który pewnie przyczynił się do uszkodzenia konfiguracji zigbee2mqtt, ale to też nie problem AIS, tylko Zigbee2mqtt.

już jest. aktualizacja potrwa około 2 minuty:

nie będzie wymagany restart

Daj znać czy po instalacji jest OK?

1 polubienie

Niestety, mój AIS nic nie wie o aktualizacji…

kliknij jeszcze raz SPRAWDŹ…

2 minuty…


1 polubienie

Po przywróceniu bramki do ustawień fabrycznych i przywróceniu z kopi zauważyłem że nie działa poprawnie tryb nocny bo jak w nocy działa prawidłowo to rano działa połowicznie bo przywraca normalna kolorystykę ale nie przywraca głośności z przed trybu nocnego i jak chcę posłuchać muzyki lub zapytać o coś jolke to muszę ręcznie w aplikacji codziennie pod głośność aby cokolwiek usłyszeć

Kryzys został zażegnany z logowanie po localhost z interfejsu bramki

1 polubienie

w kodzie wygląda ok… ale sprawdzimy to

W czym problem?
obraz

Nie masz dostępu do internetu na AIS.

A jak to sprawdzić na bramce i co ustawić jeśli masz rację?

EDIT:
zrestartowałem urządzenie i teraz poszło.

Aktualizacja trwała dosłownie chwilkę i naprawiła problem z dostępem przez HDMI. Jak zwykle duże :clap::clap: dla zespołu AI-Speaker.

3 polubienia

U mnie również aktualizacja pomogła jeśli chodzi o hdmi.

1 polubienie

@jolka sprawdźcie proszę wersję beta ais-dom 2021.2.0b3. Po jej instalacji nie ładuje się aplikacja na urządzeniach mobilnych. W moim przypadku na Galaxy S9 mignie na chwilkę i jest ciemno-szary ekran.