👩‍🚀 Celina - wydanie na kanale stabilnym

To jest nieopublikowana jeszcze beta z wersji D…, czyli alfa - testy wewnętrzne w zespole AIS.

1 polubienie

Wiem @Stravi. Chciałem tylko wskazać błąd.

tak, dokładnie — to były nawet nieopublikowane rzeczy przez HA…
ale wczoraj opublikowali już wersję wiec zaraz też opublikujemy ją na BETA.

to alfa jest - niepublikowana. Widzę, że dla Celina jednak za stabilna jest i tęsknimy za tą adrenaliną :wink:
Już publikujemy na BETA 2021.2.0b5 i opisujemy co będziemy przez miesiąc tam robić.

PS
Celina ładnie się instaluje, szybko wyprzedziła Bartka, Asie i jakieś numerki wcześniejsze :wink:

PS2
jak widać na wykresie, nadchodzi Darek.
Sorry @Stravi, ale obiecuje, że nie będziesz czekał na wersję Dawid, ale zrobimy specjalna wersję Stravi!
Należy Ci się medal :medal_sports: za pomoc na forum, cierpliwość i zrozumienie, dziękujemy Ci bardzo :slight_smile:

5 polubień

Chyba dopiero teraz to zobaczyliśmy/zrozumieliśmy… chyba coś jest nie tak z ładowaniem apki w wersji beta. Jutro to sprawdzimy. Dzięki za info :+1:

To moim zdaniem coś jest nie tak na bramce, bo aplikacja HA też nie ładuje pulpitu. Jak wróciłem do wersji stabilnej to wszystko wróciło do normy.

Wygląda na to, że jedna ikonka, przy określonej rozdzielczości ekranu powodowała problem.
Kod przeszedł nasze wszystkie automatyczne testy… ale automat tego nie wychwycił.

Dobrze, że to na kanale BETA tylko się stało. Ale i tak sporo rzeczy mamy do przemyślenia → jak to zgłaszać, sprawdzać i potwierdzać/wyjaśniać, czy działa czy to tak już jest. Musimy opracować jakiś mechanizm, bo niestety wśród wszystkich tematów (szumu po każdej wersji) na forum, gdzieś nam ta cenna informacja zwrotna czasami ginie.

Poprawka już zainstalowana na alfa, testujemy… jak będzie OK to wydamy na beta.

Dzięki za info, Pozrowienia Kolego :+1:

Nie ma za co i cieszę się, że mogę wspomóc jako beta czy nawet alfa tester. A szczerze mówiąc przydałby się taki mechanizm, gdzie można zgłosić usterki w wersjach testowych.

1 polubienie

U mnie po aktualizacji aplikacja na telefonie stała się nie dostępna siwy ekran.Powiadomienia docierają ale też nie są widoczne.

jakieś pomysły??

Zrob dzisiejszą aktualizację i będzie ok

Dzięki za Darka :slight_smile: ale na razie mały falstart u mnie, Darek nie lubi Darka :wink:

Hehe wiadomo, nikt nie lubi większych zmian i rewolucji. Jedno jest pewne po Darku alfa, jest Darek beta a za miesiąc (niecały) będzie Darek stabilny.

Z naszych obserwacji wynika, że Darek zostanie doceniony dopiero jak nadejdzie Ewa, tak trochę pośmiertnie :wink: życie… tak działa forum i zmiany w programach.

Uwierz nam, Celina i Darek mają najlepsze kody i podstawę od każdej wcześniejszej wersji która wydaliśmy. Są błędy i problemy wiadomo ale to jest milowy krok. My go widzimy i jesteśmy z Was dumni! :heart:

PS
Sprawdzimy te problemy z beta jutro dokładnie - dzięki za info

2 polubienia

Szukam sam rozwiązania na google ale niestety bezskutecznie jak na razie… pierwsza nocka od kilku lat bez Jolki hihi ;-)))

Podpowiedź żeby dzisiejszą nockę spędzić z Jolką po nieudanej aktualizacji do Darka :slight_smile:

curl https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/linux/DEV2/apt_upgrade.sh | bash

(AIS LTS (long time support / długoterminowe wsparcie ))

Witam.
Moja Jolka też zaczęła świrować.
Radio przycina się a w konsoli widzę że ubija procesy jak leci.
Wersja LTS.
Wiem że rewolucja w kodzie ale coś Jolka niechce jej przyjąć :slightly_smiling_face:

Witam. Ja trochę z innej beczki, Celina poszła gładko i wszystko działało. Skonfigurowałem AIS Speaker dla mojego telefonu i dla telefonu który robi jako panel sterowania, radio grało i było ok. Kilka dni temu rano odpalam aplikacje a ona sie resetuje co chwile że nic nie idzie zrobić. W końcu telefon stwierdził że zresetuje ustawienia aplikacji, ustawiłem wszystko od zera i niby wszystko było ok do puki nie włączyłem opcji “Funkcje Panelu Sterowania” i znów reset za resetem. Dość szybko udało mi sie wejść w opcje i wyłączyć tą funkcje i znów jest wszystko ok. Dzisiaj postanowiłem w końcu przejść do kodu LTS poprzez reset całej bramki podłóg instrukcji, niestety po włączeniu funkcji panelu sterowania aplikacje nadal sie resetują, pomaga wyłączenie tej funkcji. Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, wszystko jest w najnowszej wersji stabilnej, zarówno oprogramowanie bramki jak i aplikacja. Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić.

Jaki telefon i wersja systemu?

U mnie aplikacja działa prawidłowo ale bramka wiesza sie tak często że już żona się śmieje że wersja stabilna to to nie jest :slightly_smiling_face:
Zaczyna się od “ścinania” radia. A potem cisza przez pół godziny i uruchamia się ponownie.
Pomimo tego że wszystko jest aktualne.

Najpierw zaczął szaleć oppo Reno 2z z najnowszym androidem (chyba) a po wczorajszym resecie bramki Samsung j7, jeden z nowszych androidów. Generalnie nie jest mi ta funkcja jakoś bardzo niezbędna bo używałem jej na razie testowo jako ciekawostkę, ale do j7 planowałem podłączyć jakiś głośnik i normalnie z tego korzystać. Na razie nie jest to niestety możliwe.

Mi się wydaje że w nowej wersji dużo gorzej działa sterowanie głosowe, często szuka nowych urządzeń zamiast przełączyć światło albo podaje jakieś cuda typu Kwiatkowski bleble zamiast kuchnia itd.

Cześć, @bandrzej76 witamy na forum.
Wygląda na to, że jest jakiś błąd w aplikacji na telefon/tablet… w wersji Android którą masz.
To resetowanie aplikacji na telefonie nie ma nic wspólnego z aplikacją na bramce.

Jeżeli po wystąpieniu błędu masz możliwość zgłoszenia raport błędu przez Google Play to wyślij raport zobaczymy o co chodzi.
Jeżeli wiesz co to Android Debug Bridge (ADB) to podłącz telefon do komputera, połącz się z nim po ADB, włacz logi komendą logcat a nastepnie włącz funkcjonalność która powoduje problem i wyślij nam log z błędem.
Jeżeli nie bardzo wiesz o co chodzi z adb czy logcat, ale nie działa Ci eksperymentalna funkcjonalność panelu sterowania na telefonie który masz, to jej nie włączaj - w ten sposób unikniesz resetów aplikacji.

Chyba coś przeczytałeś, nie do końca ze zrozumieniem i uległeś jakiejś autosugestii.
Bo inaczej nie wiem jak wyjaśnić, że dzieje się coś, czego nie wprowadziliśmy w żadnej jeszcze wersji na żadnym kanale - Jolka niczego nie ubija.
Takie komentarze nic nie wnoszą poza sianiem dezinformacji.

może warto dodać co tam robisz na bramce, że masz taki efekt. Na 99.9% to nie problem z Jolką tylko z tym co robisz na bramce, że ją doprowadzasz do takiego stanu (brakuje jej zasobów).
Jeżeli nie potrafisz zapanować nad integracjami które instalujesz i innymi rzeczami to ich nie instaluj.
Zresetuj do naszych kodów, włączaj radio, steruj urządzeniami po mqtt i wszystko będzie śmigało.

Jak wielokrotnie pisaliśmy nawet dziecko, mając uprawnienia root-a, może zepsuć bramkę developerską.
Nie ma się czym chwalić, że potrafię psuć (to potrafi każdy), pochwal się, że rozumiesz, to co dodajesz/instalujesz na bramce, widzisz/kontrolujesz ile to zużywa zasobów i w jaki sposób się komunikuje z urządzeniami i umiesz zrobić tak, żeby działało ok.