­čĹęÔÇŹ­čÜÇ Celina - wydanie na kanale stabilnym

Mi sie Linux zaktualizowa┼é sam wiec nie pisa┼éem o tych komendach a ten skrypt sporo u┼éatwia je┼Ťli potrzeba zaktualizowa─ç androida i pozosta┼ée ale gdy nie ma konieczno┼Ťci aktualizowania androida to lepiej nie korzysta─ç z tego je┼Ťli nie mamy mo┼╝liwo┼Ťci w┼é─ůczenia i wypaczenia fizycznie zasilania bramki a poza tym w tym skrypcie nie ma komend do aktualizacji zigbee i po wykonaniu dodatkowo tych komend https://ai-speaker.com/docs/ais_app_integration_zigbee#aktualizacjainstalacja-r─Öczna mam taki efekt

wi─Öc chyba skrypt autoaktualizacji by─ç mo┼╝e ma jakie┼Ť b┼é─Ödy bo przez ponad 8 godzin gdy spa┼éem system nie by┼é w stanie sam zaktualizowa─ç si─Ö i po raz pierwszy od wielu aktualizacji mog┼éem zrobi─ç kopie ca┼éego systemu a nie tylko ha bez otrzymywania b┼é─Ödu zwi─ůzanego z zigbee

@jolka ciesz─Ö si─Ö z nowych funkcjonalno┼Ťci zmierzaj─ůcych w kierunku domofonu i panelu sterowania.
Jest pewne aleÔÇŽ dla kt├│rego chyba zostan─Ö przy :

Najbardziej w AIS dom Panel brakuje mi wygaszacza (z zegarem w─Ödruj─ůcym po ekranie) po u┼Ťpieniu/wygaszeniu oraz detekcji ruchu/┼Ťwiat┼éa dla wybudzenia tabletu/panelu.
P.S. Jak Ada┼Ť Mia┼éczy┼äski pisz─ÖÔÇŽ

Hej, gdyby komu┼Ť jeszcze nie udawa┼éo si─Ö zaktualizowa─ç to s─ů 2 drogi

Droga dla tych co chc─ů zrozumie─ç co si─Ö dzieje

1. logi
  1. aktualizacja r─Öczna krok po kroku

Droga dla tych co chc─ů klikn─ů─ç i ma dzia┼éa─ç

1. pełny reset aplikacji

pełny reset rozpakuje wam te pliki

i potem wszystko jest znowu OK

2 polubienia

Poszło bez najmniejszych problemów.
image

Sprawdzanie konfiguracji również działa.

Pewnie działa dlatego że mam HACS.
A mo┼╝e powinno by─ç odwrotnie? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jeste┼Ť ju┼╝ na LTS?
Po┼é─ůczenie masz lokalne czy tunel?

Jestem w sieci lokalnej, ale ┼é─ůcz─Ö si─Ö przez adres tunelowy.
Nie jestem na LTS.

U mnie te┼╝ dzia┼éa sprawdzanie konfiguracji zar├│wno lokalnie jak i przez tunel. wiec ewidentnie przypad┼éo┼Ť─ç waszej instalacji. Mam LTS.

Jaki┼Ť pomys┼é ┼╝eby to zadzia┼éa┼éo?

Ciekawe, bo przed aktualizacj─ů robi┼éem kopi─Ö zapasow─ů i sprawdzanie konfiguracji dzia┼éa┼éo.
@Stravi @jszkiela @Tomasz - czy mo┼╝ecie odpali─ç stron─Ö panelu aplikacji lokalnie na bramce pod┼é─ůczonej do monitora czy TV? U mnie jak i @Goral64 bramka pod┼é─ůczona po HDMI do TV usilnie pr├│byje po┼é─ůczenia na http://127.0.0.1.

Też tak mam Czeka pełny restart widzę

Nie ma sprawy ale dopiero po 16.00.

Ja tez tak mam pomimo ┼╝e aktualizacja zainstalowala si─Ö pomy┼Ťlnie

Pe┼éen restart i nadal si─Ö ┼é─ůczy z 127.0.0.1
W konsoli

Problem rozwiazany po 3 pelnym restarcie wszystko wstało Ustawienia Przywrocone.Sprawdzanie konfiguracji działa

po zaktualizowaniu zigbee i wykonaniu restarty bramki mimo i┼╝ otrzyma┼éem konfiguracja prawid┼éowa to po restarcie bramki nie ┼éaduje si─Ö biblioteka medi├│w, historia , oraz audio a wygl─ůda to mniej wi─Öcej tak: image
więc czeka mnie pełen restart i powrót z kopi tylko czy po przywróceniu kopi nie będę miał dalej tych lub podobnych błędów ?

zrob pelen restart pomoze
I zauwa┼╝y┼éem ┼╝e adress ip bramki zosta┼é wykorzystany w camcast tutaj dlatego ┼é─ůczenie ci─ůgle by┼éo 127.0.0.1

Mam ten sam problemÔÇŽ Jakie┼Ť rozwi─ůzanie?

Pełen restart aplikacji
A czy kto┼Ť wie dlaczego po pe┼énym restarcie utility meter si─Ö zeruje ale zu┼╝ycie kWh jest nadal (historia zapisywana gdzie┼Ť indziej )

Je┼Ťli zapis robi┼ée┼Ť do wew. pami─Öci bramki, to ulecia┼é wraz z resetem.
Chyba, ┼╝e zapis robisz do zewn─Ötrznej bazy na zew, dysku.

Tak do zewn─Ötrznej dlatego to dziwne posprawdzalem sensor.* W utility meter i jest encja z sensor.pralka_energy_total wi─Öc wszystko si─Ö zgadza i na wykresie historii r├│wnie┼╝ pokazuj─Ö wi─Öcej ni┼╝ zero
Roczny si─Ö wyzerowal :slight_smile: razem z miesi─Öcznym

Po ka┼╝dym restarcie bramki utility meter si─Ö zeruje wi─Öc musisz odczeka─ç 24 h na pojawienie si─Ö jakich┼Ť danych a wykonaniu resetu bramki i po przywr├│ceniu z kopi mam ten sam problem co koledzy z po┼é─ůczeniem si─Ö z localhost

I po wykonaniu tego kroku

W przegl─ůdarce na bramce mog─Ö si─Ö po┼é─ůczy─ç po localhost a za┼Ť gdy wybieram na bramce opcje panelu to dalej mam to samo jak chyba prawie wszyscy po hdmi