👩‍🚀 Celina - wydanie na kanale stabilnym

Mi sie Linux zaktualizował sam wiec nie pisałem o tych komendach a ten skrypt sporo ułatwia jeśli potrzeba zaktualizować androida i pozostałe ale gdy nie ma konieczności aktualizowania androida to lepiej nie korzystać z tego jeśli nie mamy możliwości włączenia i wypaczenia fizycznie zasilania bramki a poza tym w tym skrypcie nie ma komend do aktualizacji zigbee i po wykonaniu dodatkowo tych komend https://ai-speaker.com/docs/ais_app_integration_zigbee#aktualizacjainstalacja-ręczna mam taki efekt


więc chyba skrypt autoaktualizacji być może ma jakieś błędy bo przez ponad 8 godzin gdy spałem system nie był w stanie sam zaktualizować się i po raz pierwszy od wielu aktualizacji mogłem zrobić kopie całego systemu a nie tylko ha bez otrzymywania błędu związanego z zigbee

@jolka cieszę się z nowych funkcjonalności zmierzających w kierunku domofonu i panelu sterowania.
Jest pewne ale… dla którego chyba zostanę przy :

Najbardziej w AIS dom Panel brakuje mi wygaszacza (z zegarem wędrującym po ekranie) po uśpieniu/wygaszeniu oraz detekcji ruchu/światła dla wybudzenia tabletu/panelu.
P.S. Jak Adaś Miałczyński piszę…

Hej, gdyby komuś jeszcze nie udawało się zaktualizować to są 2 drogi

Droga dla tych co chcą zrozumieć co się dzieje

  1. logi
  1. aktualizacja ręczna krok po kroku

Droga dla tych co chcą kliknąć i ma działać

  1. pełny reset aplikacji

pełny reset rozpakuje wam te pliki

i potem wszystko jest znowu OK

2 polubienia

Poszło bez najmniejszych problemów.
image

Sprawdzanie konfiguracji również działa.

Pewnie działa dlatego że mam HACS.
A może powinno być odwrotnie? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jesteś już na LTS?
Połączenie masz lokalne czy tunel?

Jestem w sieci lokalnej, ale łączę się przez adres tunelowy.
Nie jestem na LTS.

U mnie też działa sprawdzanie konfiguracji zarówno lokalnie jak i przez tunel. wiec ewidentnie przypadłość waszej instalacji. Mam LTS.

Jakiś pomysł żeby to zadziałało?

Ciekawe, bo przed aktualizacją robiłem kopię zapasową i sprawdzanie konfiguracji działało.
@Stravi @jszkiela @Tomasz - czy możecie odpalić stronę panelu aplikacji lokalnie na bramce podłączonej do monitora czy TV? U mnie jak i @Goral64 bramka podłączona po HDMI do TV usilnie próbyje połączenia na http://127.0.0.1.

Też tak mam Czeka pełny restart widzę

Nie ma sprawy ale dopiero po 16.00.

Ja tez tak mam pomimo że aktualizacja zainstalowala się pomyślnie

Pełen restart i nadal się łączy z 127.0.0.1
W konsoli

Problem rozwiazany po 3 pelnym restarcie wszystko wstało Ustawienia Przywrocone.Sprawdzanie konfiguracji działa

po zaktualizowaniu zigbee i wykonaniu restarty bramki mimo iż otrzymałem konfiguracja prawidłowa to po restarcie bramki nie ładuje się biblioteka mediów, historia , oraz audio a wygląda to mniej więcej tak: image
więc czeka mnie pełen restart i powrót z kopi tylko czy po przywróceniu kopi nie będę miał dalej tych lub podobnych błędów ?

zrob pelen restart pomoze
I zauważyłem że adress ip bramki został wykorzystany w camcast tutaj dlatego łączenie ciągle było 127.0.0.1

Mam ten sam problem… Jakieś rozwiązanie?

Pełen restart aplikacji
A czy ktoś wie dlaczego po pełnym restarcie utility meter się zeruje ale zużycie kWh jest nadal (historia zapisywana gdzieś indziej )

Jeśli zapis robiłeś do wew. pamięci bramki, to uleciał wraz z resetem.
Chyba, że zapis robisz do zewnętrznej bazy na zew, dysku.

Tak do zewnętrznej dlatego to dziwne posprawdzalem sensor.* W utility meter i jest encja z sensor.pralka_energy_total więc wszystko się zgadza i na wykresie historii również pokazuję więcej niż zero
Roczny się wyzerowal :slight_smile: razem z miesięcznym

Po każdym restarcie bramki utility meter się zeruje więc musisz odczekać 24 h na pojawienie się jakichś danych a wykonaniu resetu bramki i po przywróceniu z kopi mam ten sam problem co koledzy z połączeniem się z localhost

I po wykonaniu tego kroku

W przeglądarce na bramce mogę się połączyć po localhost a zaś gdy wybieram na bramce opcje panelu to dalej mam to samo jak chyba prawie wszyscy po hdmi