Czas w bramce /UTC+2

Witam.
Mam problem.
Na zegarku 22:06 a w bramce 20:06.
Przez co automatyzację wykonują się dwie godziny później.
Przy zmianie czasu wyrzuca mi komunikat z screen’a. Wpisuje UTC+2
Ktoś wie o co chodzi ?


A w ustawieniach samego Androida na bramce jak masz?

W ustawieniach mam dobrą strefę czasową i czas pokazuje dobrze.
Więc nie kumam o co tu chodzi.
Serwer Ais nie korzysta z zegara androida tylko ma swój?
Tylko pytanie czemu nie mogę go przestawić
I tu ciekawostka. Po pytaniu o godzinę mówi poprawną ale w systemie jest dwie godziny do tyłu. .

Encja sensor.time jaki ma stan?


Pokazuje czas o dwie godziny do tyłu.

A może ma to związek z ustawieniami w zakładce Konfiguracja->Ogólne (mapa i strefa czasowa)?

Właśnie kolega @Kraszewsky nie może tego zmienić…
Coś nadpisuje konfigurację tego podstawowego sensora. Może jakaś integracja.

Może być integracja, Ale moim zdaniem to kwestia mapy. Generalnie pozycji bramki, którą określa na podstawie mapy; może połączenia sieciowego, VPN’u, etc…

Strefę czasową wybierasz z listy. Nie wpisujesz ręcznie UTC+2

obraz

Tak; to oczywiste - ale pozycję na mapie też niech wyżej ustawi na Polskę, aby mieć pewność, że na tej karcie wszystko jest ok.

HA na AIS przejmuje - jak sądzę - ustawienia Androida.

Chyba niekoniecznie oczywiste…

Widać również różnicę na zrzucie ekranu od @Kraszewsky

W pierwszym poście jest screen w którym próbuje zmienić strefę ale nie pozwala coś i wyskakuje taki komunikat.

@Celina czy mieliście już taki problem? :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

@Cezary.K nie mam listy wogole :slightly_smiling_face:

Najwidoczniej webview w telefonie nie ogrania tego typu listy.
Wejdź na stronę konfiguracji z kompa i w polu wpisz pierwsze litery “wa” i wybierz z listy:

Ewentualnie jeśli już musisz to robić z telefonu to wpisz dokładnie taką wartość:
Europe/Warsaw
i zapisz.

1 polubienie

O - i to jest chyba słuszny trop. Dzięki @Sebastian

Temat załatwiony. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Raka głupota a ile rzeczy psuła.
Dziękuję wszystkim za pomoc :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

1 polubienie

off-topic jak bluetooth z głosnikeim po wymianie/naprawie bramki?

@sdsi bramka jest nowa więc jest lepiej.
Nie zauważyłem aby rozłączyła się z głośnikiem.
Być może tamten egzemplarz poprosty miał jakąś wadę :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Mam problem z czasem HA. Na urządzeniu pokazuje mi czas o 2 godziny do tyłu. Jak wejdę w terminal HA i po komendzie data, pokazuje mi dobrą datę ale zły czas. W ustawieniach HA mam strefę czasową serwera EUROPE/Warsaw i pokazuje dobry czas i datę. Na kartach encji np pogoda pokazuje mi dobry czas. Robi to duży problem z automatyzacją.

Chyba date?
może wklej jak wygląda odpowiedź (jako tekst) wraz z godziną wykonania wg czasu polskiego

Jeśli dobrze rozumiem nie masz bramki z Androidem tylko jakąś instalację na x86?
Jaką instalację?