Dodanie platformy Tidal

Cześć Wszystkim,

Czy jest ktoś w stanie opisać krok po kroku jak dodać Tidal?

Pozdrawiam
Mateusz

Cześć @mateusz00023 Witamy na pokładzie :slight_smile: :tada:

Coś specjalnie dla Ciebie:

PS
Pamiętaj, że nie wspieramy niczego czego nie ma w naszej dokumentacji:

1 polubienie

Dziękuję bardzo za pomoc.

Jeżeli posiadają Państwo już jakiś zbiór wszelakich instrukcji na różne integracje, dodatki itd to chętnie kupię. Jestem blady z jakiegokolwiek programowania, ale z Państwa instrukcjami wszystko raczej dochodzi do skutku także chętnie przyjmę coś takiego (jakiś pakiet funkcji, przygotowanych rozwiązań jak np to z tidal)

Pozdrawiam
Mateusz

Chyba nic nie musisz kupować. Zacznij od przeczytania dokumentacji i postaraj się zrozumieć jak to działa. Zaczynasz maraton…

1 polubienie
  1. Czy planują Państwo zorganizowanie jakiegoś szkolenia dla początkujących np. tego pokroju Home Assistant - Szkolenie dla początkujących - sesja 26.01.2021 - YouTube

  2. Przeczytałem, że zamiast Supervisor mamy PM2 tylko z poziomu bramki nie mogę tego znaleźć. Czy PM2 jest tyko dostępne bezpośrednio na AIS?

  3. Jak pobrać wykresy temperatury np. z termometru lub termostatu? W lovelace nie mogę znaleźć gotowego wykresu. Póki co posiadam jeden termometr Xiaomi WSDCGQ01LM. Czy w Zigbee należy dodać jakąś funkcję, jak wygląda schemat postępowania od podstaw? Uprzejmie proszę o podanie rozwiązania dla głowicy lub termometru

  4. Czy jest w AIS jakaś alternatywa dla Node-RED (aby wszystko można było wszystko widzieć w formie schematów/bloków ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Mateusz

Nie lubisz NodeRed czy nie wiesz że można zainstalować na bramce?

1 polubienie

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Nie nie tylko była mowa, że nie jest wspierany, dlatego się zastanawiałem.
Uprzejmie proszę jeszcze o odp na pytanie 1, 2 i 3

Ad.2

Ad.3

2 polubienia

Nie sądzę żeby coś takiego było planowane. Ale jak kupisz bramkę to na pewno bez pomocy społeczności nie zostaniesz.

dostęp do pm2 masz w np.w terminalu

Np. Mini graph card.

1 polubienie
  1. Nie wiem czy Ci ktokolwiek z zespołu AIS odpowie - plany i marzenia zespołu na pewno były różne i temat takich szkoleń pewnie gdzieś się tam przewijał. Myślę że dlatego też powstała koncepcja AIS Easy oraz całkiem nieźle spisana dokumentacja AI Speaker.
    Natomiast szkolenia ArturHome czy też inne często można z modyfikacjami lub bez zaaplikować do bramki AIS.
  2. Do PM2 masz dostęp z konsoli, która jest dostępna z poziomu UI HomeAssistant oraz np. putty lub bezpośrednio na bramce. PM2 ma też opcję webową ale domyślnie nie jest zainstalowana.
  3. Podlinkował @Cezary.K

Świat HA/AIS jest bardzo rozbudowany i generalnie dobrze udokumentowany. Nie wiem czy istnieje osoba która to wszystko jednocześnie rozumie. Każdy z nas, użytkowników HA/AIS wdrażając nową funkcjonalność do swojej bramki czyta dokumentację.
Możesz pisać tutaj na forum z konkretnymi problemami - zawsze staramy się naprowadzić, a czasami nawet dostarczyć gotowe rozwiązanie.
Jedyne przed czym przestrzegam to podejście “przeczytaj za mnie dokumentację i mi napisz co mam zrobić krok po kroku”.

3 polubienia

W uzupełnieniu tego co piszą koledzy… PM2 zarządza na bramce procesami/usługami, ma niewiele wspólnego z koncepcją Supervisor w HA, który zarządza kontenerami dockera. Na bramce nie ma kontenerów, są aplikacje/programy czyli pakiety.
Wiele wyjaśnione jest w dokumentacji:

EDIT:
@mateusz00023 - jeśli jest mowa o tym, że coś nie jest wspierane przez AIS to znaczy, że programiści tego zespołu nie biorą za to odpowiedzialności. Masz dostęp do wszystkich zasobów i programów bramki jako root. Chodzi o to aby na bramce, która ma w nazwie DEV, instalować dodatki “niewspierane” z pełną świadomością tego co się robi. Albo przynajmniej ze świadomością możliwych konsekwencji, jeśli nie do końca wiemy co robimy :wink:.

3 polubienia

Kolega @jszkiela podał Ci przykład komponentu niestandardowego (custom card), czyli w HA dodatku z HACS. Już na początek masz coś co trzeba by instalować samodzielnie na bramce. Może jak polecił, to opisze jak to zrobić :grin:
Standardowy widok sensora ma również wykres.

Rewelacja!!! Serdecznie dziękuję! Póki co ładuje się cały czas, ale to może kwestia czasu zebrania informacji.

A czy np. do tego samego wykresu mogę dodać jeszcze wilgotność?

Przykład karty siatka:


Musisz przeczytać dokumentację, bo możliwości już w standardzie masz sporo:

Pooglądaj jakieś poradniki, zapoznaj się z ogólnymi informacjami. Tak abyś miał wyobrażenie jak to działa.
Przede wszystkim zapoznaj się z dokumentacją HA oraz AIS.

Ogranicza Cię tylko wyobraźnia i umiejętności:

1 polubienie