Dodawanie nowych urządzeń/integracji z Home Assistant do AI-Speaker (m.in. Yamaha MusicCast)

Jak tak zrobiłem to wyskakuje mi błąd po http: ?

Gdzie ten błąd wyskakuje? Podaj więcej szczegółów.
Daj screen pliku media_players.yaml i configuration.yaml.

Coś jestem zielony, jak dodać plik .yaml abym miał uprawnienia do edycji ?

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi :slight_smile:

Bo chciałem programem WinSCP dodać plik np. media_player.yaml i po dodaniu nie mogę go edytować bo wyskakuje błąd ?

zrobiłeś dostęp do bramki po FTP zgodnie z poniższą instrukcją?

Robię wpis media_player: !include media__players.yaml i wyskakuje mi

                Invalid config for [webostv]: [wake_on_lan] is an invalid option for [webostv]. Check: webostv->webostv->0->wake_on_lan. (See /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml, line 18). 

Invalid config for [media_player]: required key not provided @ data[‘platform’]. Got None. (See /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml, line 17).

Zła składnia w konfiguracji. np. brak “:” po platform: albo złe wcięcia.

to mój wpis ?

W nazwie pliku media_players.yaml widzę “2 x _”

Błąd który podałeś dotyczy raczej wpisu [webostv]:

Dobra na razie wróciłem do starych ustawień, ale mam takie pytanie,
Mam gosund SP111 z tasmotą od AiS, ale nie mogę włączyć trybu parowania ?

Na gniazdku jest przycisk po jego przytrzymaniu przez 5-10 sekund powinno wejść w tryb parowania.
Rozgłasza siec WIFI po jego przytrzymaniu przez 5-10 sekund?

Jaki szablon konfiguracji (pino logikę) wybrałeś dla tego gniazdka? Może przycisk przypisany do złego GPIO. Czy sam wgrywałeś Tasmotę? Tak na szybko, ten link może będzie pomocny:

No pomogło wklejenie GPIO. ale myślałem że, jak wgram Tosmotę od AiS to będzie śmigać bez niczego. A jak przypisać przycisk do GPIO ?
I jeszcze jedno drugie gniazdko zresetowałem i teraz zero kontaktu ?
Jak była wcześniejsza tasmota to przy resecie rozgłaszał WIFI a teraz nic.

Wybacz ale zacznij od przeczytania dokumentacji i FAQ. Wszystko o co pytasz jest na tym forum. Odrób pracę domową. Nie będziesz się denerwował, że coś nie działa…

Tasmota z AIS czy inne oprogramowanie nie wie gdzie jest wgrywane. To ty powinieneś wiedzieć co i gdzie wgrywasz. Autorzy oprogramowania piszą program pod moduł ESP czy innego. Jakie wyjścia i co dokładają do niego (czujniki, pomiar mocy) producenci gniazdka, łącznika czy innego ustrojstwa zależy od nich. Gdybyś kupił gniazdko z AIS, śmigało by bez niczego z bramką AIS. Kupując gniazdko Gosund i wgrywając program AIS musisz mu określić, powiadomić do jakiego sprzętu go wgrałeś, czyli skonfigurować pinologię producenta Gosund.

Przesiadłem się z FIBARO które mnie troszkę rozpieściło i muszę się przestawić :upside_down_face:
ale czy macie jakąś radę na reset tego gniazdka.

Witam , walczę od 3 dni z dodaniem ONKYO 626 , z waszą pomocą dodałem kamery i pierwsze gniazda. Z ampli tunerem stoję.
Według wskazówek zrobiłem wpis w configuration.yaml

MEDIA PLAYER

media_player: !include media_players.yaml

Stworzyłem plik media_players.yaml
i zawartość
-platform: onkyo
host: 192.168.1.115
sources:
tv: ‘TV’
pc: ‘AISpeaker’
network: ‘Network’
tuner: ‘RADIO’

i mam błąd : Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: ‘utf-8’ codec can’t decode byte 0x91 in position 56: invalid start byte

po wpisaniu podanego IP mam panel od ONKYO. Jakieś sugestie ?

EDIT : OK Działa , diabeł tkwi w szczegółach . Klepałem linijka po linijce znaczek " ’ " NIE ‘Network’ tylko ‘Network’

Kolejne pytanie , czy jest możliwość przypisania stałego IP do bramki ? ( już 3 razy mój router zmieniał adres, a niestety nie mam możliwość przypisania IP z poziomu routera )

Nie spotkałem się z routerem, który nie ma możliwości w ustawieniach LAN przypisania IP po MAC urządzenia w sieci.