Dodawanie nowych urządzeń/integracji z Home Assistant do AI-Speaker (m.in. Yamaha MusicCast)

A ta integracja nie pomoże?

huawei B525s-23a firmware 11.236.01.00.00 niestety nie posiada tej funkcji. Inne firmware mają taką opcję lecz nie ta która posiadam.

OK jeśli nie masz, to nie masz. Może innym się przyda jak powinno to wyglądać.
http://www.emcu.eu/huawei-b525s-23a-4g-wlan-router-with-wifi-at-2-4-and-5-ghz/

Po długich bojach mam już widoczną encję z onkyo receiver . Teraz mam problem ponieważ nie mogę tym zarządzać. Jak powinien wyglądać config dla onkyo do włączania stref np. Niby mam przycisk wl. ale brak reakcji .
Mój plik config.

- platform: onkyo
    host: 192.168.1.2
    name: onkyo_receiver
    sources:
      pc: 'AISpeaker'
      tv: 'TV'
      network: 'Network'
      tuner: 'RADIO'

ja mam w media_player tylko tyle:

- platform: onkyo
  host: 192.168.1.32
  sources:
    strm-box: 'Videocast'
    hdmi-5: 'HDMI 5'
    hdmi-6: 'HDMI 6'
    aux1: 'Front'
    cd: 'CD'
    tv: 'TV'
    game: 'GAME'
    bd: 'BluRay'
    sat: 'SAT'
    network: 'Network'

co przekłada się na możliwość włączenia/wyłączenia amplitunera oraz zmianę źródła

PS używajcie formatowanie kodu za pomocą “Tekst sformatowany” jest wtedy dużo czytelniej

Ja niestety mam tylko tyle i brak reakcji .

Ps. Ruszyło znowu błędny IP . Musze zmienić firmware w routerze i nadać stałe IP bo można zwariować.
Tylko teraz mam do wyboru 3 strefy podczas gdy Ampli ma tylko 2 i brak wyboru wyjścia.
Walczę dalej.

Możesz ustawić na bramce stałe IP:


Ustawienia Android -> Sieć -> <jeśli WIFI to wybierz twój SID> -> Ustawienia IP -> zmień z DHCP na Statyczny i podaj odpowiednie IP w twojej podsieci ale z poza zakresu DHCP routera.

PS: Jeśli router przydziela z adresy z DHCP i nie możesz mu ograniczyć zakresu, to niestety może się zdarzyć że dojdzie do konfliktu adresów.
PS2: Brak stałego IP dla bramki nie jest problemem jeśli apka w telefonie jest skonfigurowana po identyfikatorze - zawsze ją znajdzie ;). Większym problemem jest brak stałego IP dla urządzeń końcowych, tak jak w twoim przypadku Onkyo, ponieważ definiujemy jego IP w integracji.

Czy istnieje możliwość zmiany adresu IP dla dodanej już integracji bez konieczności jej usuwania i ponownego dodawania ?

To już zależy od tego jak dana integracja jest napisana.
Niektóre mają dodatkowe przyciski OPCJE / KONFIGURUJ:


a inne trzeba usunąć i ponownie dodać - niestety :wink:

1 polubienie

Yamaha MusicCast - integracja teraz dostępna za pośrednictwem interfejsu Home Assistant.

2 polubienia