Flash sonoff po wifi

Napewno usłyszałeś “kup extender/repaeter do WiFi aby zwiększyć zasięg”, jak słyszę to, to podnosi mi się ciśnienie, to jest zwykły marketing i naciąganie ludzi. Nikt nie powie wprost, że extender/repeater jest zawodny, mało stabilny i bardzo spowalnia prędkość sieci - taka przypadłość wykorzystania jednego radia do odbioru i dalszego nadawania - fizyki nie oszukasz.
Osobiście korzystam z rozwiązania Ubiquiti UniFi, z access pointa UAP-AC-LR, podłączasz, konfigurujesz z aplikacji na telefonie i zapomniasz o problemach z Wi-Fi. Jeżeli nie masz w pobliżu kabla ethernet, kupujesz drugiego AP, podłączasz do UniFi Mesh i cieszysz się zasięgiem bez opóźnień.

1 polubienie

Możesz rozwinąć co miałeś na myśli ? Dopiero ogarniam komendy z tasmota i szukam jakiegoś przystępnego poradnika. Może ktoś poda jakiś link co ? jak ? i do czego. Jak już dodam urządzenie , jak np. zmienić ikonę itp. Doczytałem że komenda setoption19 1 dodaje do mqtt natomiast setoption19 0 dodaje do integracji tasmota. Tyle że gniazdo po flashu dodało mi do MQTT a sonoff mini mam w tasmota , dlaczego ?

Co do moich opóźnień to ustawiłem stałe IP bramki po wymianie softu w routerze. Wyłączyłem w nim radio wifi bo sygnał był do bani huawei B525 ( niech sie skupi na ściąganiu sygnału :slight_smile: ) . teraz mam założony UNIFI i ogarnia cały dom. Muszę jeszcze sprawdzić te kanały , aby nie kłóciły się z zigbee.

Dożyłem pięknych czasów i korzystam z tłumaczeń całych stron. Strony polecam źródłowe. Są zawsze aktualne i soczyste w podstawowe, wprowadzające informacje.
Więc jeśli chcesz zacząć z Tasmota to lista komend będzie bardzo pomocna jeśli coś chcesz zmienić w działaniu danego urządzenia, a niektóre komendy wręcz obowiązkowe dla niektórych urządzeń.

Dla przykładu SetOption13:
Jeśli komuś przeszkadza mini zwłoka między przyciśnięciem a zadziałaniem, można to wyłączyć.
Należy pamiętać, że są powody dla których jest ona domyślnie włączona.

obraz

obraz

1 polubienie

Tak tez czasami korzystam z tłumaczeń stron. Znalazłem już opis setOption32 .
Nie mogę niestety znaleźć informacji dlaczego pomimo widocznych urządzeń nie mogę nimi sterować klikam ON i po chwili przycisk wraca na OFF. Jak klikam kilka razy czasami zaskoczy. Czasami jest tak że niby jest ON , ale fizycznie sterownik nie reaguje. Po restarcie bramki znowu nie widzi odbiorników TASMOTA. Znowu ustawienia MQTT save i są widoczne . Nie będzie to raczej wina WIFI ponieważ sterując TOGGLE ze strony sterownika po IP jest ok sygnał jest na poziomie 95% wiec też ok.

Proponuję usunąć takie urządzenie z listy w AIS, jeśli nic nie zmienisz w nazwach po stronie Tasmota i masz włączoną SetOption19 1 oraz ustawiony GroupTopic dom, to integracja MQTT doda je na nowo i problem powinien ustąpić. Jeszcze nie odkryłem przyczyny ale wczoraj miałem podobnie z jednym urządzeniem po kilkukrotnym chwilowym zaniku zasilania.

Z listy pod tą zakładką:
obraz

Wszystkie moduły usunięte , mam do nich dostęp po IP. Niestety bramka ich nie widzi . Po restarcie bramka coś długo się podnosi , chyba coś namieszałem. Wszystkie ustawienia w odbiornikach są takie same jak były wpisuje SetOption19 1 nadal nic.

GroupTopic - mam takie coś ? dlaczego aż 4 grupy o co chodzi ?

15:52:20 RSL: stat/gniazdo_USB/RESULT = {“GroupTopic1”:“dom_”,“GroupTopic2”:"",“GroupTopic3”:"",“GroupTopic4”:""}

GroupTopic jest OK

Poczytaj:

Tematy stary, ale jakby co tu jest skuteczny sposób wgrania Tasmoty po Wifi (bez lutwania) do Sonoff mini
SONOFF MINI -DIY MODE FLASH PRZEZ WIFI TASMOTA - (homeswitch.pl)
przed chwilą wgrywałem i poszło bez problemów

2 polubienia

Bez lutowania :slight_smile:

2 polubienia

haha dobre, ale po WIFI nie trzeba nawet rozbierać, czyli opcja dla nie majsterkowiczów :slight_smile:

2 polubienia

@bartik22 jak masz jakieś aktualne i sprawdzone źródło zakupu tych pinów to poproszę.w

Podpinam się :wink: też chętnie nabędę kilka - kilkanaście drogą kupna :slight_smile:

W PL wychodziło strasznie drogo, kupiłem u majfrendów 100szt chyba
Wyślę Ci nie ma sprawy :slight_smile:

No to Wam powiem że taniej będzie z ChRL a niżeli paczkomat odemnie :stuck_out_tongue:
To są takie

Jak się Wam spieszy to mogę wysłać, nie ma problemu

2 polubienia

Dzięki Ci dobry człowieku :slight_smile: :beer:

Tak teraz przeglądam i na shopee.pl znalazłem trochę taniej te same:

https://shopee.pl/YL1-100-Pcs-Spring-Test-Probe-Pogo-Pin-P50-B1-Dia-0.5mm-Length-16.35mm-i.541025432.14301339036?sp_atk=2cf4dab4-527d-4f26-8d26-d46812bcc25b

plus shopee że idzie 2 tyg paczka i na paczkomat można :slight_smile:

1 polubienie

@bartik22 to wersja pro Twojego sposobu programowania :wink:
SonOff mini R2 adapter, programator - zmontowany 10796504287 - Allegro.pl

1 polubienie

Super prawa, jak bym miał setki programować to na pewno bym się zaopatrzył w takie cudo
Edit. mam dokładnie ten:

Ostatnio 10szt w 30min przy kawie zaprogramowałem, te piny są mega wygodne

To widzę, że chyba wszystko w domu masz podłaczone przez tego Sonoffa Mini :wink:

Wszystkie światła w puszkach mam po zwykłe właczniki jakie miałem i na zewnątrz w małych hermetycznych puszkach… nigdy nie miałem z nimi problemu także polecam działa tak jak powinno :slight_smile: A ficzery typu dodatkowe kombinacje przyciskania, reguły, niezastąpione :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To widzę taką standaryzację - jeden niezastąpiony moduł do wszystkiego z Tasmota na pokładzie i do tego kompletna wiedza co i jak. Takie coś się chwali :medal_sports:.