✍ Hugo BETA

Hugo BETA

:writing_hand:

Na kanale BETA wydaliśmy pierwszą wersję o kodowej nazwie Hugo.

O Hugo wiemy tyle, że:

1. Jak podaje Wikipedia: Hugo , Hugonimię męskie, które powstało przez skrócenie germańskich imion ze składnikiem hugu (rozum, umysł), co oznacza “człowiek rozumny, bystry”.

2. Hugo w stosunku do Grety ma w tej chwili 2 nowości:

1. Zigbee2Mqtt 1.9.0

Aktualizacja Zigbee2Mqtt do najnowszej wersji 1.9.0
Główne zmiany to ponad 1490 wspieranych urządzeń i interfejs w języku Polskim :poland:

Wszystkie szczegóły tu:

2. Home Assistant w wersji 2021.06

Oczywiście jak zwykle będzie mnóstwo świetnych ulepszeń, ale także jedna przełomowa zmiana - aktualizacja frontend (aplikacji webowej), aby korzystał z Lit 2.0 (komponenty webowe w aplikacji):

:warning: Wszystkie nasze karty zostały przetestowane i działaję bez problemów z Lit 2.0, ale jeżeli używasz niestandardowych kart to ich autor musi zapewnić zgodności karty z Lit 2.0… inaczej może być problem z wyświetlaniem tej karty w aplikacji webowej.

Więcej informacji on najnowszym HA, tu:

2021.6: A little bit of everything

1 polubienie

Na serwerze paczka zigbee.zip jest nadal w wersji 1.18.3 :upside_down_face:

Jest oficjalna integracją z Syncting

Znowu jest problem z mikrofonem w pilocie oraz na kamerce ps3 "przepraszam co mówiłeś?, nie rozumiem spróbuj ponownie "

ups i did it again :wink:

dzięki już poprawione :+1:
image

wielokrotnie było to tłumaczone :slight_smile:
Ta część kodu nie jest zmieniana od początku tego systemu. To Android decyduje która mikrofon jest lepszy i go używa w danej chwili… może jak masz z tym problem to nie wkładaj wszystkiego na raz… nie pozostawiaj Androidowi wyboru mikrofonu tylko sam go wybierz.

Ja to już kiedyś pisałem - w moim DEV1 z głośnikiem od początku, na różnych wersjach systemu, jest podobny problem (“przepraszam co mówiłeś?, nie rozumiem spróbuj ponownie”) podczas uruchomienia czy zrestartowania bramki. To co muszę zrobić to ponownie ją uruchomić i czasami od razu a czasami za którymś razem zaskoczy i Jolka słucha co się do niej mówi.

Nie wiem z czym to jest związane - może potrzebne jest połączenie z siecią i może moje wifi później jest inicjowane, niż sterownie głosowe? Nauczyłem się z tym żyć a i moja bramka jest już zdecydowanie mniej restartowana, niż na początku; podczas nauki :slight_smile:

Natomiast na Dev3 nigdy nie zrejestrowałem tego symptomu.

Jak masz taki objaw to zamiast restartować bramkę próbuj wyciągnąć i włożyć do USB mikrofon albo klucz sprzętowy od pilota, tak jak to jest w Pilot FAQ:

Kod jest ten sam na wszystkich bramkach, ale może DEV1 nie daje zawsze radę z powodu mniejszych zasobów (pamięć, sieć, procesor…)

Technicznie to jest tak, że jeżeli zamiast rozpoznania mowy, system Android nam zawraca ERROR_SPEECH_TIMEOUT

to losujemy komunikat dla użytkownika:

komunikaty są randomowe żeby Jolka nie była nudna… ale bardziej inteligentna i wyrafinowana :wink:

PS
oczywiście jeżeli ktoś to jest w stanie lepiej napisać niż my, to jesteśmy otwarci - kod można poprawiać.
Pamiętajcie że my nie tylko przyjmujemy poprawki.
Dodatkowo jeżeli znajdziecie się ktoś kto doda coś fajnego na życzenie społeczność AIS, to my jeszcze dopłacimy 50%
:+1:

1 polubienie

Dziękuję. :slightly_smiling_face:

A mówienie Jolki związane jest z połączeniem z internetem? Chyba jak brak internetu to też nie odpowiada tylko daje te losowe komunikaty zwrotne? Tak mi się wydaje, raz czy dwa chyba przyuważyłem

Kolejna aktualizacja Hugo wydana na BETA

Miłego Weekendu :slight_smile:

Na bramce TTS jest offline - jeżeli masz głośnik podłączony do bramki to Jolka będzie mówiła bez sieci… Np jak bramka wstaje bez sieci to Jolka mówi coś w stylu → “Problem z siecią, część usług może nie działać poprawnie. Sprawdź połączenie z Internetem.”

Mówienie z przeglądarki to już inna sprawa, do przeglądarki wysyłamy tylko tekst do przeczytania (za pomocą Speech Synthesis API), jak ona to działa offline/online to zależy od autora przeglądarki

Dziękuję - miłego weekendu :slight_smile:

1 polubienie