Integracja gioś

Cześć, Jest w planach dodanie integracji z gioś stan powietrza. W HA jest gotowa ale konfiguracja tylko z panelu użytkownika.
Jest luftwafe ale akurat w moje okolicy nie ma czujników są z gioś.

GIOŚ działa, Jolka jest na bieżąco :slight_smile:

Kurczę u mnie brak.

Introduced in release: 0.104
zaktualizuj bramkę

Ok , ma wersję 103 i pokazuje że jest aktualna, później wymuszę aktualizację.

To pytanie jak zaktualizować? Automatycznie nie da rady z ręki też nie.
log pokazuje że zaktualizowana

Downloading launcher apk


Install AisLauncher.apk----------

Success

Pokaż co masz jak na screenie poniżej

Oficjalny soft bramki to 0.103.8 aby aktualizować do bety 0.104 musisz ustawić to na portalu integrator
https://sviete.github.io/AIS-docs/docs/en/next/ais_dom_cloud_index.html#docsNa

No i się robi, Dziękuję za poświęcony czas. W planie mam wykonanie lampki która będzie zmieniała kolor w zależności od jakości powietrza na led ws1820b

1 polubienie

Fajny pomysł, jak zrobisz wrzuć na forum.

czy można jakoś przetłumaczyć te angielskie nazwy na polski(aby były bardziej zrozumiale dla laika lub osób starszych)?

Że zacytuję:

“Jak to „to ten”?! Chcesz powiedzieć, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku? Pokaż go, to palcem, bo chciałbym uwierzyć, że śnię.”

Nie mam tej integracji, ale jeśli chodzi Tobie o nazwy encji, to każdą możesz nadpisać nazwą własną.

Problem jest tego typu że ta integracja ma jedną ogólna encje więc nie mam jak nadpisać jak w przypadku pogody

Więc dla tego pytam czy można to jakoś spolszczyć czy zespół Ai-Speaker tylko to może spolszczyć ?

Mozesz spolszczyc encje samemu. Przyklad wpisu z pliku sensors.yaml:

- platform: template
  sensors:
    air_quality_index:
      value_template: '{{ states.air_quality.gios.attributes.air_quality_index }}'  
      friendly_name: "Jakość powietrza - Łódź, Jana Pawła"
1 polubienie

A gdzie znajdę ten plik bo u mnie go nie ma u mnie w folderze AIS

stworz go samemu (oczywiscie musisz zaincludowac w configuration.yaml) albo dodaj bezposrednio w configuration.yaml

Chyba wolę poczekać na oficjalne spolszczenie a poza tym czy u was też różnią się wartości w ha i na stronie gios ?

Da się coś z tym zrobić ?

Nie wiem kto mialby dostarczyc oficjalne spolszczenie ale raczej nie liczylbym na to :slight_smile: Co do roznic w wartosciach - wg mnie wszystko sie zgadza, to po prostu kwestia jednostek, rzedu jednosci oraz zaokraglen:
nitrogen dioxide: 26 -> 25.9 ug/m3
pm10: 14 -> 13.5 ug/m3
pm2.5: 11 -> 10.1 ug/m3
carbon monoxide: 218 -> 0.2mg/m3 = 200ug/m3
etc

Ktoś ma podobny problemu z tą integracją że stan jest nieznany mimo iż pozostałe dane się wyświetlają prawidłowo


U mnie od kilku dni wyświetla się że “encja nie jest numeryczna” w lovence nawet ponowne dodanie integracji oraz restart bramki nie pomaga gdyż chyba ta stacja z której pobierane sa pomiary nie mierzy pm 2,5 od 10 lutego