Integracja z FIBARO (błąd)

Hej, od niedawna pojawia mi się w logach coś takiego dotyczącego integracji z fibaro. Dodam, że nie rozbudowuję już u siebie tego systemu i nie wiem czemu nagle coś takiego się pojawia.

Logger: homeassistant.components.lock
Source: helpers/entity_platform.py:165
Integration: Zamek (documentation, issues)
First occurred: 7:18:37 (1 occurrences)
Last logged: 7:18:37

Error while setting up fibaro platform for lock
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 194, in _async_setup_platform
    task = async_create_setup_task()
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.7/site-packages/homeassistant/helpers/entity_platform.py", line 165, in async_create_setup_task
    return platform.async_setup_entry(  # type: ignore
AttributeError: module 'homeassistant.components.fibaro.lock' has no attribute 'async_setup_entry'

Mam ten sam błąd w logu ale nie wpływa on na prawidłowe działanie.
Prawdopodobnie z aktualizacją centralki do V. 4.600 została uaktualniona obsługa zamków z-wave a ponieważ nie mam takiego loguje jego brak.
Nb. bardzo stabilna integracja jak do tej pory.

zgadzam się, ale wolałbym eliminować błędy w logach jeśli jest możliwość :slight_smile:

@traviz
to akurat prawda :wink:

zgadza się, my akurat nie mamy Fibaro wcale i nie mamy takich błędów :wink:

poprawiliśmy,
poprawka jest w najnowszej wersji 0.117.3b3 którą mamy na alfa i niedługo wydamy na beta, itd…

PS
tak na przyszłość, gdyby użytkownicy bramki DEV-eloperskiej, byli w stanie dodać błąd/issue w github to usprawniło by to proces. Pisanie o każdym problemie na forum gwarantuje tylko to, że skomentuje to ktoś jeszcze, kto też ma jakiś problem (nie koniecznie taki sam).

Pisanie na forum nie gwarantuje to, że ktoś kto potrafi kodować to przeczyta, zrozumie i poprawi.
Natomiast zgłoszenie w Github, daje 100% pewności, że trafi to do programisty który rozwiąże zgłoszenie.

Tu jest link do zgłoszeń:

Można zgłaszać po polsku lub po angielsku jak kto woli :slight_smile:
Z góry dziękujemy.

Jolka napisała:

poprawka jest w najnowszej wersji 0.117.3b3

Chyba miałaś na myśli 0.118.3b3?

taaa… ech znowu
tak chodziło o 0.118.3b3

to jest generalnie tu:

i tu: