­čŽü Leon wydany na ALFA

U mnie instalacja przebieg┼éa pomy┼Ťlnie, zapraszam Alfa u┼╝ytkownik├│w do testowania.

1 polubienie

Dzięki - poszło na Alfa u nas też :tada: i jest super :slight_smile:

Mamy pierwsze wsp├│lne wydanie wersji za sob─ů, ale b─Ödziemy dopracowywali temat, ┼╝eby by┼éo lepiej :+1:
Fajnie, ┼╝e poprawi┼ée┼Ť skrypt (nie wiem jak to u nas dzia┼éa┼éo ale dzia┼éa┼éo), jak widzisz co mo┼╝┼äa ulepszy─ç to ┼Ťmia┼éo - pull requesty bardzo mile widziane :heart:

Oczywi┼Ťcie nie da si─Ö przetestowa─ç 1850 integracji HA, 2150 r├│┼╝nych urz─ůdze┼ä Wifi z Tasmota, 1800 r├│┼╝nych urz─ůdze┼ä Zigbee na zigbee2mqtt i wszystkich zwaveÔÇŽ otwarty system ma swoje wady niestety.
ale razem, możemy zrobić, co się da, żeby było coraz lepiej

PS

jednak nie dostarczyli┼Ťmy tej poprawki - nast─Öpnym razem

2 polubienia

Wiadomo, wiadomo jest tego masa przecie┼╝, a czy ta integracja z aplikacji jest w realizacji?

https://domatic.org/2021/03/31/getwired-ai-speaker/

To wygl─ůda fajnie i jest w dobrej cenie i pewnie wi─Öcej bramek by si─Ö sprzedawa┼éo jak prostym konfiguratorem to po┼é─ůczy─ç wszystko, taka rada delikatna.

U mnie wersja Alfa by @Stravi poszła bez problemu :+1:
Wcze┼Ťniejsze Alfy grza┼éy mi procka (dev1) :hotsprings:

PS
Nie udało mi się zaktualizować z konsoli poleceniem:
curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh | bash

1 polubienie

Jak wr├│ci─ç do poprzedniej wersji poprzez konsol─Ö?

Tu masz opisane

Dzi─Ökuj─Ö bo co nowa aktualizacja to zawsz─Ö co┼Ť nie dzia┼éa. Philips hue ,tuya i enigma2 (dekoder)

Witam, Mam problem po aktualizacji esp32 do ais-tasmoty 10 ( wersja -ble ) z ais-tasmoty 9.5 brak modu┼éu w integracjach , a druga p┼éytka po aktualizacji z ais-tasmot─ů 10 pracuje normalnie, prosz─Ö o naprowadzenie gdzie szuka─ç rozwi─ůzania. Dodam ┼╝e po powrocie do ais-tasmoty 9.5 integracja wr├│ci┼éa

Napisz jak─ů integracj─Ö masz na my┼Ťli?

MQTT mam na tym module 9 sztuk LYWSD03

Magiczne dwie komendy wpisywa┼ée┼Ť?

SetOption19 1
GroupTopic dom

Tak, to podstawa tym bardziej ┼╝e wyczy┼Ťci┼éem flash jak po normalnej aktualizacji wywali┼éo mi termometry i wgra┼éem ais-tasmot─Ö na czysto

Wi─Öc pozostaje prze┼Ťledzi─ç co dzieje si─Ö w czasie odpalenia modu┼éu na konsoli. Prze┼Ťledzi─ç pr├│by ┼é─ůczenia do brokera. Nie mam tu ┼╝adnych z┼éotych rad. Mo┼╝liwe, ┼╝e co┼Ť z t─ů binark─ů jest nie tak. Mog─Ö sprawdzi─ç wieczorem i spr├│bowa─ç z ni─ů u siebie.
BWT
Przenie┼Ť dalsz─ů dyskusj─Ö na inny, bardziej w┼éa┼Ťciwy temat. Robi si─Ö off topic.

1 polubienie

znalaz┼éem, mam przygotowane komendy w pliku tekstowym i skopiowa┼éem ze spacj─ů wpisanie z palca pomog┼éo !!!

1 polubienie

Kolejne wydanie Leon na kanale PRE ALFA

:warning: Poczekajcie na info od @Stravi ┼╝e mo┼╝na instalowa─ç na ALFA :hourglass:

Co nowego

Poprawkowe wydanie Home Assistant, Release 2021.11.5 - November 19

Odtwarzacz Spotify - poprawki i ulepszenia

W powstaj─ůcym wpisie na blogu i w dokumentacji, wyja┼Ťniamy o co chodzi z t─ů integracj─ů:

image

Karta obszaru

To taka przedpremierowa funkcjonalno┼Ť─ç z HA, kt├│ra bardzo nam si─Ö podoba, sprawdzili┼Ťmy, ┼╝e dzia┼éa OK, wi─Öc postanowili┼Ťmy kart─Ö obszar, ju┼╝ teraz wyda─ç na alfa i za tydzie┼ä na beta.

Można teraz będzie łatwo dodać zdjęcie/tło dla obszarów

a nast─Öpnie w widokach wy┼Ťwietli─ç obszar na nowej karcie - prawda, ┼╝e ┼éadnie :heart_eyes_cat:

Jak zmieni─ç wy┼Ťwietlane rzeczy w widoku karty Area np z temperatury openweather na innym dowolny sensor ?

Dowolny, to jeszcze nie teraz, ca┼éa idea jest taka, ┼╝e jak kiedy┼Ť dodasz urz─ůdzenie do pomieszczenia/obszaru to wszystko si─Ö samo ┼éadnie pojawi na karcie obszaru.

Sensory maj─ů klasy i te s─ů automatycznie obs┼éugiwane - dodawanie do karty:

na dom-demo, już jest ładniej :slight_smile:

na dzisiaj wystarczy tych zdjęć z domu :wink: miłego weekendu :wave:

1 polubienie

U mnie r├│wnie┼╝ wszystko ┼Ťmiga. Zapraszam do instalowania.

2 polubienia

Takie pytanko, bo wcze┼Ťniej nie zwr├│ci┼éem uwagi, czy to po aktualizacji, ale zgin─Ö┼éo pole dostosowywanie

kto┼Ť co┼Ť?

@Akszyn - to si─Ö wyja┼Ťni┼éo co nie co, nie jeste┼Ť sam.

1 polubienie