🦁 Leon wydany na ALFA

U mnie instalacja przebiegła pomyślnie, zapraszam Alfa użytkowników do testowania.

1 polubienie

Dzięki - poszło na Alfa u nas też :tada: i jest super :slight_smile:

Mamy pierwsze wspólne wydanie wersji za sobą, ale będziemy dopracowywali temat, żeby było lepiej :+1:
Fajnie, że poprawiłeś skrypt (nie wiem jak to u nas działało ale działało), jak widzisz co możńa ulepszyć to śmiało - pull requesty bardzo mile widziane :heart:

Oczywiście nie da się przetestować 1850 integracji HA, 2150 różnych urządzeń Wifi z Tasmota, 1800 różnych urządzeń Zigbee na zigbee2mqtt i wszystkich zwave… otwarty system ma swoje wady niestety.
ale razem, możemy zrobić, co się da, żeby było coraz lepiej

PS

jednak nie dostarczyliśmy tej poprawki - następnym razem

2 polubienia

Wiadomo, wiadomo jest tego masa przecież, a czy ta integracja z aplikacji jest w realizacji?

https://domatic.org/2021/03/31/getwired-ai-speaker/

To wygląda fajnie i jest w dobrej cenie i pewnie więcej bramek by się sprzedawało jak prostym konfiguratorem to połączyć wszystko, taka rada delikatna.

U mnie wersja Alfa by @Stravi poszła bez problemu :+1:
Wcześniejsze Alfy grzały mi procka (dev1) :hotsprings:

PS
Nie udało mi się zaktualizować z konsoli poleceniem:
curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/alfa.sh | bash

1 polubienie

Jak wrócić do poprzedniej wersji poprzez konsolę?

Tu masz opisane

Dziękuję bo co nowa aktualizacja to zawszę coś nie działa. Philips hue ,tuya i enigma2 (dekoder)

Witam, Mam problem po aktualizacji esp32 do ais-tasmoty 10 ( wersja -ble ) z ais-tasmoty 9.5 brak modułu w integracjach , a druga płytka po aktualizacji z ais-tasmotą 10 pracuje normalnie, proszę o naprowadzenie gdzie szukać rozwiązania. Dodam że po powrocie do ais-tasmoty 9.5 integracja wróciła

Napisz jaką integrację masz na myśli?

MQTT mam na tym module 9 sztuk LYWSD03

Magiczne dwie komendy wpisywałeś?

SetOption19 1
GroupTopic dom

Tak, to podstawa tym bardziej że wyczyściłem flash jak po normalnej aktualizacji wywaliło mi termometry i wgrałem ais-tasmotę na czysto

Więc pozostaje prześledzić co dzieje się w czasie odpalenia modułu na konsoli. Prześledzić próby łączenia do brokera. Nie mam tu żadnych złotych rad. Możliwe, że coś z tą binarką jest nie tak. Mogę sprawdzić wieczorem i spróbować z nią u siebie.
BWT
Przenieś dalszą dyskusję na inny, bardziej właściwy temat. Robi się off topic.

1 polubienie

znalazłem, mam przygotowane komendy w pliku tekstowym i skopiowałem ze spacją wpisanie z palca pomogło !!!

1 polubienie

Kolejne wydanie Leon na kanale PRE ALFA

:warning: Poczekajcie na info od @Stravi że można instalować na ALFA :hourglass:

Co nowego

Poprawkowe wydanie Home Assistant, Release 2021.11.5 - November 19

Odtwarzacz Spotify - poprawki i ulepszenia

W powstającym wpisie na blogu i w dokumentacji, wyjaśniamy o co chodzi z tą integracją:

image

Karta obszaru

To taka przedpremierowa funkcjonalność z HA, która bardzo nam się podoba, sprawdziliśmy, że działa OK, więc postanowiliśmy kartę obszar, już teraz wydać na alfa i za tydzień na beta.

Można teraz będzie łatwo dodać zdjęcie/tło dla obszarów

a następnie w widokach wyświetlić obszar na nowej karcie - prawda, że ładnie :heart_eyes_cat:

Jak zmienić wyświetlane rzeczy w widoku karty Area np z temperatury openweather na innym dowolny sensor ?

Dowolny, to jeszcze nie teraz, cała idea jest taka, że jak kiedyś dodasz urządzenie do pomieszczenia/obszaru to wszystko się samo ładnie pojawi na karcie obszaru.

Sensory mają klasy i te są automatycznie obsługiwane - dodawanie do karty:

na dom-demo, już jest ładniej :slight_smile:

na dzisiaj wystarczy tych zdjęć z domu :wink: miłego weekendu :wave:

1 polubienie

U mnie również wszystko śmiga. Zapraszam do instalowania.

2 polubienia

Takie pytanko, bo wcześniej nie zwróciłem uwagi, czy to po aktualizacji, ale zginęło pole dostosowywanie


ktoś coś?

@Akszyn - to się wyjaśniło co nie co, nie jesteś sam.

1 polubienie