🦁 Leon wydany na BETA

Leon wydany na BETA

:lion:

To pierwsza wersja na kanale beta, wydana wg nowych zasad - zmieniony kalendarz wydań i bez kompilacji modułów na bramce.

Cała instalacja przebiega szybciej i jest “bardziej przewidywalna” bo polega pobieraniu z naszego repozytorium skompilowanych już plików i na ich kopiowaniu - nie zależy od bibliotek i kompilatorów na bramce. W kolejnych wydaniach będziemy w stanie jeszcze dokładniej określać czas instalacji i pokazywać pasek postępu z informacją o przebiegu instalacji.

Na blogu dodaliśmy już wpis z opisem tego, co będzie w wersji Leon. Pracę nad tą wersją systemu nadal trwają i dlatego ten opis też będzie jeszcze uzupełniany.

Proszę przed aktualizacją zapoznać się z najnowszą wersją opisu → ABC bezproblemowej aktualizacji:

image

W razie problemów po aktualizacji

W opisie nowej wersji przygotowaliśmy też specjalną sekcję, z wyjaśnieniem co robić w przypadku gdy po aktualizacji nie jesteśmy w stanie używać systemu i nie potrafimy sami zdiagnozować problemu w logach:

image

Przebieg aktualizacji na DEV1 w aplikacji

image

image

Przebieg aktualizacji na DEV1 w konsoli

Komenda do uruchomienia aktualizacji w konsoli:

curl -L https://raw.githubusercontent.com/sviete/AIS-utils/master/releases/beta.sh | bash -#-

Kody systemu i zgłoszenia błędów: AI-Speaker · GitHub

Jeśli napotkasz problemy, podczas korzystania z tej wersji przed oficjalnym wydaniem to zgłoś to w GitHub: AI-Speaker · GitHub

Przygotowujemy kolejne wydanie na kanale BETA

:warning:

Poczekaj na informację od @Stravi że wersja na kanale BETA została udostępniona. Najlepiej zacząć instalację jutro (w piątek) zgodnie z harmonogramem wydań.

:warning:

Co nowego

całe podsumowanie na blogu:

image

oraz we wpisie o wydaniach na kanale ALFA

W razie problemów z aktualizacją

dokłada instrukcja na blogu

image

Testowa instalacja testowa na bramce DEV1:

@Stravi cała procedura podniesienia wersji na kanale BETA jest taka sama jak w przypadku ALFA, tylko skrypt ma inną nazwę ‘‘bump_beta_version.sh’’. Jak by były jakieś problemy z podniesieniem wersji, to pisz. W kolejnej wersji ulepszymy troszkę skrypt bump - dodamy paczkę z zigbee. Wyjaśnię Ci to w kolejnym wpisie, bo może będziesz chciał się podjąć budowania paczki z zigbee :slight_smile:

Wersja podniesiona i zapewne widoczna dla wszystkich BETA testerów - u mnie bez zmian bo jestem na kanale Alfa.

1 polubienie

Czy mógłby ktoś sprawdzić i potwierdzić w tej wersji
czy to błąd frontendu czy problem tylko u mnie przy dodawaniu encji do lovelace?

hej, sprawdzone - to nie tylko u ciebie
poprawione, będzie ok, w kolejnej wersji

dzięki za info :+1:

A u mnie takie kwiatki po aktualizacji.

Menager również jest niedostępny

1 polubienie

Dzisiaj miała być kolejna Beta? - INFO >>>

To zostało wyjaśnione - trzeba zainstalować samemu

Tutaj @Sebastian pisał, że PROD jest przesunięty na połowę stycznia, BETA pewnie też, bo to pewnie ta ALFA/BETA pójdzie na PROD.

Pewnie tak ale myślałem, że wiesz więcej o tych opóźnieniach, niż ja czy inni forumowicze :smirk: Ok, to czekamy. Pozdrowienia :smirk:

Sorki za opóźnienie, ale będzie zgodnie z kalendarzem :wink:
@Stravi zrób proszę bump’a na BETA:

1 polubienie

Wersja BETA podniesiona. Zapraszam BETA użytkowników do testowania.

Na dzień dobry beta wywaliła mi integrację webrtc (nie wczytana) i w integracji philips hue, brak opcji włączania grup z hue, wobec czego wywaliło mi sporo encji grupowych…

webrtc:

This error originated from a custom integration.

Logger: homeassistant.setup
Source: custom_components/webrtc/utils.py:74
Integration: webrtc (documentation, issues)
First occurred: 18:11:45 (1 occurrences)
Last logged: 18:11:45

Error during setup of component webrtc
Traceback (most recent call last):
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/setup.py", line 229, in _async_setup_component
    result = await task
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/custom_components/webrtc/__init__.py", line 75, in async_setup
    utils.register_static_path(hass.http.app, url_path, path)
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/custom_components/webrtc/utils.py", line 74, in register_static_path
    app['allow_cors'](route)
  File "/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/aiohttp/web_app.py", line 186, in __getitem__
    return self._state[key]
KeyError: 'allow_cors'

@lyczko - zapewne masz starą wersję webrtc - możesz to sprawdzić w tym pliku:


Zaktualizuj do v.2.2.0

Znalazłem na githubie takie zgłoszenia i rozwiązaniem jest przeinstalowanie webrtc z posiomu hacs i wybranie gałęzi master.

Co do Hue, to też całkowicie pozmieniali, bo od teraz encje grupowe zaciągnięte z hue, są domyślnie wyłączone, a dwa w ustawieniach integracji brakuje checkboxa włączaniem/wyłączaniem pobierania grup z hue. Ponowne wczytanie nie pomogło, trzeba było usunąć integrację i zainstalować ponownie.

Ponadto piloty hue mają pozmienianie nazwy klawiszy i zamiast wyzwalaczy opisanych jako : włącz/zwiększ/zmniejsz jasność/wyłącz jest button 1/button 2 itd, no ale działa wszystko

1 polubienie

Aktualizacja zrobina, wszystko śmiga :+1:

image

PS
podczas aktualizacji w konsoli wyskoczył taki ERROR

ERROR: pip's dependency resolver does not currently take into account all the packages that are installed. This behaviour is the source of the following dependency conflicts.
python-miio 0.5.5 requires croniter<1,>=0, but you have croniter 1.0.6 which is incompatible.
python-miio 0.5.5 requires cryptography<4,>=3, but you have cryptography 35.0.0 which is incompatible.
python-miio 0.5.5 requires zeroconf<0.29,>=0.28, but you have zeroconf 0.36.13 which is incompatible.
hass-nabucasa 0.50.0 requires cryptography<4.0,>=2.8, but you have cryptography 35.0.0 which is incompatible.
async-upnp-client 0.22.10 requires async-timeout<4.0,>=3.0, but you have async-timeout 4.0.0 which is incompatible.
Successfully installed aiohttp-3.8.1 aiosignal-1.2.0 ais-dom-2021.12.7b0 ais-dom-frontend-20211229.1 aisapi-0.1.1 async-timeout-4.0.0 awesomeversion-21.11.0 cryptography-35.0.0 frozenlist-1.2.0 httpcore-0.14.3 httpx-0.21.0 jinja2-3.0.3 voluptuous-serialize-2.5.0
1 polubienie