🐝 Maja wydania

Wyczyść cache przeglądarki.

Pełen restart a wersja nadal się nie zgadza

Znalazłem problem z wyborem encji występuje tylko w przeglądarce Chrome.Na Firefox można wybierać encje myszką.

Błąd czy ktoś wie ?

Ja mam też tak samo :wink:

1 polubienie

Hej
Mam taki problem że wszystkimi czujnikami np. czujka ruchu (xioami) nie jest widoczna w czujnikach, w rejestrze encji je znalazłem ale mimo że zaznaczę że ma ją włączyć to się nie pojawia.
Przed aktualizacją wszystko było dobrze .
Teraz mam tak że brak wszystkich czujników przez zegbee mimo że na mapie są widoczne.
Dzięki za pomoc…
Pozdrawiam

Mam to samo

1. Zaloguj się do portalu integratora. Zmień aktualizacje na wersje beta.

2. Wróć na bramkę. Sprawdź aktualizacje i powinno Ci wykryć nową wersję beta. Nie instaluj jak nie chcesz.

3. Wróć do portalu integratora i zmień aktualizacje na PROD.

4. Następnego dnia zniknie info o aktualizacji beta i wszystko będzie ok (poprawne wersje i wykrywanie)

@Medykkforek @Adam78

1 polubienie

Dziękuję za pomoc. Zadziałało

1 polubienie

Mam taki błąd.
Kto wie co dalej?
@jolka @Cezary.K @araczkowski
@Goral64 @Stravi

Nie mogę zrobić aktualizacji a wkońcu mam na to czas :slightly_smiling_face:

próbowałeś z konsoli?

Nie próbowałem.
Jaka jest aktualna komenda ?

Spróbuj tak w konsoli

pip install ais-dom==2022.6.7

1 polubienie

W dokumentacji masz opis

1 polubienie

Straciłem podgląd co dzieje się z aktualizacja.
Czy jestem w stanie jakoś go przywołać. W ekran konfiguracji też nie mogę wejść.
Aktualizacja trwa już 40 minut.
Ostatni komunikat to aktualizacja instaluje.

Czy mogę jakoś sprawdzić co robi system?

W konsoli (po IP z portem 8888) wpisać pm2 log a w drugiej htop

Bramka przestała odpowiadać. Skończyło się podłączeniem monitora i pełnym resetem aplikacji.
Konfiguracja przywrócona więc chyba wszystko żyje :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

2 polubienia

:green_circle: Rozwiązanie problemów z HISTORIA I DZIENNIK :green_circle:

też zmagałem się z problem ‘historii i dziennika’ po aktualizacji - wszystko ładowało się bardzo wolno i były błędy w logach.

Dziś rozwiązałem problem - przeszedłem na zewnętrzną bazę danych :slight_smile:

• trzeba dodać w .yaml

history:
logbook:
recorder:

I wszystko działa pięknie :slight_smile:

PS: mimo problemów z historią i dziennikiem - wszystko działa idealnie i nawet gdy to działało powoli to nie przeszkadzało w codziennej pracy AIS - ale chciałem ten problem rozwiązać :slight_smile:

Uwielbiam ten projekt :heart:

4 polubienia

Potwierdzam! :+1: Ogromnie dziękuję za przywołanie opisu z FAQ. Dla moich dwóch bramek, w ramach jednego konta na RemoteMysql.com, utworzyłem dwie bazy danych – wygląda na to, że limit 100 MB dotyczy pojedynczej bazy, a można mieć maksymalnie trzy.

Cała operacja trwała pięć minut, z czego cztery trwało zakładanie nowych baz. Aktualnie, żeby mieć te możliwość trzeba wypełnić jakąś ankietę, która nie zawsze jest dostępna… „bo ktoś ją zjadł” (pomógł VPN wbudowany w androidową Operę).

Zobaczymy jak długo zajmie wypełnienie 100 MB. Po osiągnięciu limitu blokowany jest zapis do bazy, do czasu odchudzenia jej, na co jest 5 dni pod restrykcją usunięcia jej.

2 polubienia

U mnie baza siedzi w RPi3 na silniku bazy danych MariaDB :slight_smile:
Okres 30 dni zajmuje około 1GB