Migracja z AIS do HA

Hejka!
Ponieważ posiadam tylko DEV2, z którym jest problem przy ostatniej aktualizacji, chciałem dopytać czy ktoś migrował już swój aktualny config z bramki na “czyste” HA np dockerowe na rPI. Póki co wszystko działa dobrze na DEV2, ale w każdej chwili bramce może “się umrzeć” więc chciałbym mieć plan B, a patrząc na fakt że można próbować stawiać armbiana, jest to jeszcze ciekawszy sposób - multimedia mam rozwiązane inaczej (Jellyfin i FireTV stick).
Normalnie bym się nie przejmował, ale widzę że całkiem spora ilość konfiguracji nie jest w YAML i znajduje się w .storage - czy to jest normalny katalog HA?

Pozdrawiam!

1 polubienie

Tak to “normalny” katalog w HA, w dodatku ukryty (stąd ta kropka z przodu) właśnie tam są m.in. bazy urządzeń, encji czy w ogóle całość konfiguracji wszystkiego co nie jest w YAMLu.
Jeśli jesteś na jakiejś starej wersji AIS-HA to prawdopodobnie będziesz na “zwykłym” HA musiał przed migracją sobie cofnąć wersję HA do takiej samej jak masz obecnie (aby uniknąć niekompatybilności konfiguracji). Można próbować przenieść też “jak jest”, ale im większy “rozstrzał” między wersjami tym trudniej przewidzieć nieprzewidywalne (a mając wyrównane wersje przy późniejszym zastosowywaniu comiesięcznych aktualizacji powinny nastąpić automatyczne transfery z YAMLa do GUI).

Tam masz wątek ze ścieżką (możliwie) bezpiecznych aktualizacji z kilku ostatnich lat

jest sporo do czytania - bo było sporo breaking changes.

1 polubienie

Super, dzięki bardzo - wlasnie spojrzałem na wersje, pewnie będę leciał po kolei żeby nic mi się nie wywaliło, ale jak będę “instalował” z dockera to powinna być opcja podania wersji ręcznie. Nic, bramka będzie działać póki się nie upewnię że wszystko jest cacy + ze 2 backupy :slight_smile: