Nie dodałem integracji google home do pomieszczenia, jak żyć :)

[Część Pytania usunąłem bo już wiem, że wystarczy zrestartować usługę, żeby potrzebne rzeczy pojawiły się w Node]

(Pytanie uzupełniające bo nie chcę zaśmiecać forum a chodzi mi po głowie.: Gdy dodawałem integrację z google home, w ostatnim kroku miałem pomieszczenia do wybrania, nie wybrałem żadnego i teraz nie mogę tego zedytować - czy gdybym je wówczas wybrał głośnik “jolka” pokazałby się w google home? Czy wybór pomieszczenia nie ma tu znaczenia? )
Nie mam możliwości przypisania głośnika jolki ani od strony “obszarów”, ani od strony edycji głośnika. Pewnie trzeba by coś “zaczarować” :wink:

można dodać urządzenie do obszaru w każdej chwili

nie ma znaczenia, pomieszczenia to pomieszczenia w Asystencie domowym (to nie jest powiązane z Google Home):

Pomieszczenia to “Obszary w domu” do których można dodawać fizyczne urządzenia

Docelowo chodzi o to żeby:

  • wygenerować interfejs w zależności do tego jakie urządzenia zostały przypisane do pomieszczeń
  • żeby można było grupowo sterować urządzeniami - np. zgasić światło w salonie albo na całym górnym piętrze (jedną komendą)
  • sterować uprawnieniami - odebrać uprawnienia dziecku do sterowania urządzeniami w salonie i sypialni rodziców.

Co może być nie tak. Jak pytam google poprzez bramkę obojętnie na jakie pytanie jolka odpowiada " Błąd podczas popierania odpowiedzi z google, sprawdz w logach"

Integracja ais google home dodana prawidłowo. Poniżej log.

Logger: homeassistant.components.ais_google_home
Source: components/ais_google_home/init.py:68
Integration: AIS Google Home (documentation, issues)
First occurred: 10:29:55 (1 occurrences)
Last logged: 10:29:55

Google answer: {‘success’: False, ‘error’: {‘code’: 14, ‘metadata’: {’_internal_repr’: {}, ‘flags’: 0}, ‘details’: ‘Getting metadata from plugin failed with error: invalid_grant’}}

Edit: Po ponownym wczytaniu integracji google przemówił.