Oryginalny pilot AIS - instalacja do dowolnego HA?

Witajcie,
Z racji tego, iż niewiele się dzieje jeśli chodzi o jakąkolwiek pomoc czy odezwę ze strony twórców postanowiłem przenieść się z AIS na normalnego HA postawionego na miniPC i7, Proxmoxie itd.
Przesiadka poszła prawie w 100% bez problemów. Mam jednak pytanie, czy ktoś z Was próbował zainstalować do HA pilota z AIS ?? Czy oprócz tego, że HA widzi niby urządzenie (odbiornik), udało się komuś sterować (np. głosowo) HA ?
Przeczytałem trochę wątków, zaczynając od 🎤 Pilot / kontroler AI-Speaker z mikrofonem - jak działa i jak diagnozować problemy ale niestety nie mam pomysłu.
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie

możesz zrobic jakieś automatyzacje > przechwytujące przyciski i na ich podstawie wykonywać a co do pobierania głosu z pilota to i tak bys musiałbyś i tak mieć > osobny sensor co przechwytuje dane i wysyła do usługi odpowiedniej np za > assista

rozumiem, dzięki wielkie za pomysł. gdzieś widziałem samodzielnie zrobionego pilota z mikrofonem, może uda się pożenić jakoś.

Morze nie koniecznie oryginalny pilot ais ale chyba działa na podobnej zasadzie tylko ze na wifi ale też brzmi ciekawie

1 polubienie

Dzięki kolego, przeglądałem ten wątek.
Chodzi mi o pilota z AIS, z żyroskopem, mikrofonem i przyciskami

Od kilku dni też próbuje rozgryźć temat: jak zrobić żeby moje HA było jak najbliżej obecnego AIS. Powiedzmy że kwestia motywu do ogarnięcia ale żona chce mieć pilota i sterowanie głosowe. Myślałem też o tym ATOM Echo ale jakoś ten gabaryt jest mikroskopijny i boję się że zaraz przepadnie :smile: myślałem też o zrobieniu swojego pilota na bazie ESP w ciągłym trybie deep sleep i wybudzaniem przyciskiem przed wypowiedzeniem komendy.
Brał się ktoś za taki temat? Czy lepiej nie wynajdować koła na nowo i postawić na ATOMa?

Zawsze można pójść bardziej w klasykę z wykorzystaniem starego telefonu domowego